Eksperyment ?

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Adiakanus

Eksperyment ?

Post autor: Adiakanus »

Witam :oops: :)
Może zrobimy mały esperyment z prowadzeniem sennika (przynajmniej każdy będzie miał motywację), przez określony czas i każdy pisałby co za rodzaj snu miał czy zwykły czy LD itp. Przez co można by sprawdzić jak szybko poprawia się skutecznośc zpamiętania snów, wzrost LD itp (chyba pomotałem)....
Mniej więcej tak iż każdy pisze :
Godzina (o której poszedł spać)
Data
Typ (zwykły sen, LD, OOBE a może zupełnie coś innego np wizja)
Inne: (jeśli ktoś chciałby coś dodać).

Możnaby też sprawdzić skuteczność wpływania na sen przez to iż wszyscy w określonym terminie myśleliby o tym samym, i każdy opisałby sen i byśmy sprawdzili ilu osobą udało się wpłynac na sen....

Co Wy na taki eksperyment ? Jak ktoś nie zrozumiał to wytłumacze dokładniej :)
Lauwiasz

Post autor: Lauwiasz »

No z zapisywaniem snów może się wiązać jeden problem podobny do mojego:
Gdy już zacząłem zapamiętywać i zapisywać sny szybko przestałem je mieć, przynajmniej dopóki nie zaniechałem pomysłu... Może ktoś ma na to radę?
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Fajny pomysl Adiakanus juz gdzies czytalam, ze kazdy kto zajmuje się problematyka LD lub OOBE powinien zapisywac swoje sny.
Ja zapisalam pare razy swoj sen. To ze sni mi się cos tylko 4 razy w miesiacu nie ma nic doczenienia u tym, ze zapisauje.

Zauwazylam, ze po pelni ksiezyca sni mi się cos czesciej niz przed.
Wazne jest tez czy jest się bardzo zmeczonym kladac się do lozka czy nie. Powinno przygotowac się mentalnie na sen. Bylo pare sposobw w ksiazce: "Joga snu".

Bardzo trudna moze okazac się tez interpretacja snu bo moze ona miec zwiazek z dalsza przyszloscia a nie z przeszloscia lub terazniejszoscia.
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

Prowadze dziennik snów od początku lipca, nie pamiętam snów z każdego dnia ale średnio co trzy dni zapamiętuje sen, nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Co do LD miałem je kilka razy odkąd prowadze dziennik, ale nie były przy pełnej świadomości.
A pomysł jest dobry :)
halley

Post autor: halley »

Z dziennikami to różnie bywa. Ale pomysł jest dość dobry. Jednak nie zrozumiałem intencji, każdy zakłąda sobie temat na forum tak? I tam wpisuje to? Czy w domu na papierze?

Taka ciekawostka z moich własnych doświadczeń z dziennikami. Rzeczywiście szybko popraiła się i częstotliwosć snów LD jak i liczba ogólnie snów. Jednak po pewnym czasie miewałem takie stany, że podczas normalnego czuwania, życia w ciągu dnia mówiłem o czymś będąc przekonany,ze się to wydarzyło naprawdę. Jakbym by przekonany, że to przeżyłem. Takie to było dziwne a ponieważ było laaaaaata temu jak dopiero zaczynałem, to się wystraszyłem utraty kontroli. :)
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

zamuliłem z tym, to kiedy pasuje Wam ? :)

Każdy by pisał gdzie chce waże by potem przesłać tutaj....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”