...zjawiska paranormalne,które zmieniły nasz światopogląd...

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
uduchowiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2006-12-10, 19:23
Lokalizacja: podlasie

...zjawiska paranormalne,które zmieniły nasz światopogląd...

Post autor: uduchowiony »

Zawsze mnie zastanawia,czy gdybym nie znał biblii,nie słyszał o ufo i nigdy nie spotkał się z parapsychologią-tak samo postrzegałbym ten świat.Czy ta rzeczywistość niefizyczna,pomaga w zrozumieniu tego co nas otacza-a może wręcz odwrotnie,zniekształca prawdę.Czytając o ludziach którzy potrafią lewitować,opuszczać swoje ciało...,na początku przychodzi myśl-"...tak akurat..."-lecz po dłuższym zastanowieniu,czemu nie.Przecież człowiek to nie tylko ciało,posiadamy też;dusze i ducha,a więc możliwe jest że któraś z części naszego "ja" to potrafi.Lub patrząc nocą w niebo,zaczynam podświadomie zastanawiać się,czy i kiedy nas odwiedzą,a może naprawdę już tu są-wiadomo o kogo chodzi!...jeżeli zaś chodzi o biblie,to najwięcej namieszała ona mi w życiu,ciągła walka wiary z dowodami i pytanie,jest Bóg...czy go sobie człowiek wymyślił?Napewno rozumiecie o co mi chodzi...,jeżeli macie jakieś swoje przeżycia,odczucia czy ...,to zapraszam do pisania!
pozdrawiam...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Na mnie to miało wpływ. Zamiast słuchać jakiejś durnej muzyki, wolałem poczytać o UFO :D
Ps. Po co te pytania? żyj chwilą, a wszystkie odpowiedzi dostaniesz po śmierci :D
Ostatnio zmieniony 2006-12-12, 18:57 przez Darnok, łącznie zmieniany 1 raz.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Jasne, zgadzam się- zastanawianie się samo w sobie do niczego konkretnego nie prowadzi na tej płaszczyźnie. Swoje poglądy na tematy "mniej materialne" można budować jedynie na namacalnym doświadczeniu, bądź zgłębianiu wcześniej nabytej wiedzy teoretycznej- przynajmniej ja tak uważam.

Jeśli zaś chodzi o wierzenia, to doskonale "zilustrował" to w swoich wywodach na temat Chaosu Peter J. Carroll. Etapy ludzkich wierzeń i ich zmienności zamykają się w następującym schemacie, przedstawionym w postaci kostki do gry:
1 oczko w kostce: Poganizm
2 oczka w kostce: Monoteizm
3 oczka w kostce: Ateizm
4 oczka w kostce: Nihilizm (Późny ateizm)
5 oczek w kostce: Chaoizm
6 oczek w kostce: Zabobon

Wydaje mi się, że tak właśnie przebiega rozwój mentalny człowieka pod względem wierzeń, co z resztą mogę potwierdzić na moim przykładzie (obecnie jestem na poziomie Nihilizmu). Zależnie od stopnia naszego rozwoju, jesteśmy w danym okresie swojego życia bardziej lub mniej przychylnie nastawieni do ezoteryki i zjawisk paranormalnych- im więcej "oczek", tym bardziej wydaje się to dla nas być czymś oczywistym i bardziej chcemy się w to angażować i praktykować.
Nie należy oczywiście zapominać, że po 6 oczkach ponownie występuje 1 :P
Dla pełnego zrozumienia, przydałoby się rozwinięcie każdego z tych punktów o charakterystykę, ale to już do innego tematu XD
Awatar użytkownika
uduchowiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2006-12-10, 19:23
Lokalizacja: podlasie

Post autor: uduchowiony »

...ale co najbardziej wpłyneło na Wasze życie...i dlaczego?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”