Programy stymulujące fale mózgowe

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Programy stymulujące fale mózgowe

Post autor: Mawerick »

Na taki program natknął się nasz kolega Assasinio, Sprawdziłem zaraz po nim. Są pewne programy w internecie, przed którymi chcięlibyśmy Was drodzy forumowicze przestrzec. Wszelkiego rodzaju programy oddziaływujące na mózg są niebezpieczne. Sprawdziliśmy jeden z nich. Melodia, a właściwie dżwięki, które odtwarzał, podobno miały wspomagać medytację, jednak wrażenie jaki mielismy obaj było podobne. Kiedy tego słuchasz wydaje się jakby wokoło czaiło się coś przytłaczająco złego. Może brzmi to śmiesznie, ale tak jest. Chyba mogę powiedzieć, że jest to APEL. Szczególnie odradzamy używanie!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Masz na mysli programy typu [hide]BrainWave Generator[/hide] :?:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Zdecydowanie. Tak. Nie wiem dlaczego, ale te dźwięki były nie tylko nie do medytacji, ale i wogóle nie do słuchania..
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

ta, super a ja liczyłem na coś do medytacji.. teraz zamiast być spokojnym jest wprost przeciwnie.. nie radze próbować
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie no do medytacji to służą buddyjskie mantry, a nie program działający na fale mózgowe...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Nigdy nie próbowałem różnych Brainwave generatorów, ale nie spotykałem się do tej pory z jakimiś bardzo negatywnymi opiniami na temat takich programów.

Jak dokładniej to oddziaływało?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

ArturVonFornal pisze:bardzo negatywnymi

Cóż, nie wiem, ale wrażenie jakie to na mnie wywarło jest jak najbardziej negatywne..
pandemia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-09-23, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pandemia »

ArturVonFornal pisze:Nigdy nie próbowałem różnych Brainwave generatorów
A ja właśnie próbowałem właśnie ten Braingenerator do prób OBE.... Niesamowite wrażenie...
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Co za bzdet :lol: nie wiem o jakie programy chodzi ale jesli macie na mysli Brain Wave generatora to juz od nas zalezy jak go uzyjemy. Na oficjalnej stronie znajduje się tysiace pressetow i tysiace komenatzry ich dotyczacych. Trzeba poczytac wybrac cos dla siebie. Ja uzywam z powodzeniem roznych pressetow do obe, ld, medytacji, snow itd. Nic zlego nigdy mi się nie stalo bo i nie mialo prawa. To tylko dzwiek o okreslonej czestotliwosci ktory ma "dostroic" nasz mozg na odpowiednie fale. A to jak na nas wplywa zalezy od naszej podswiadomosci, jezeli się tego boimy to ten strach bedzie coraz mocniejszy itp.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Fenikt pisze:strach bedzie coraz mocniejszy
, wiesz, nie chodziło tu o strach. Chodziło o to dziwne wrażenie. Dźwięki które służą do medytacji powinny być raczej spokojne, te zaś które póściliśmy z Assem, no cóż napewno do takich nie należały. Dlatego ja w sumie odradzam używanie. Ale to nie znaczy, ze ktoś nie może w tym znaleźć jakiś pozytywów.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Zle zrozumiales idee problemu. To nie jest cos w stylu muzyki relaksacyjnej. Tego nie mozna nawet traktowac jako dzwiek wspomagajacy medytacje. To dzwiek majacy ja wywolac.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No nie wiem. Moje odczucia są dla mnie jednoznaczne, co nie oznacza, że mam w tym rację. Mi się poprostu to nie podobało.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Co kto lubi, w kazdym razie z osobistego doswiadczenia nikomu tego nie odradzam :) Nie spotkalem się jeszcze z przypadkiem negatywnego wplywu objawiajacego się inaczej niz bol glowy czy inne bole podczas transu (ale to tylk o w niektorych pressetach i jest zaznaczone ze to się moze zdarzyc) Tylko pamietac mi zeby uzywac innych presetow jak się zna angielski na tyle zeby zrozumiec koemnatrze do presetow. Bo mozna się grubo przejechac ;)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ja przynajmniej odradzałbym młodszym nie wiem, może do lat 15 urzywania. Takie jest moje zdanie, chyba się z nim zgodzicie.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Jak dla mnie to nie ro bi to specjalnej roznicy. Za to zdecydowanie nie jest wskazane uzywanie przez osoby z chorym sercem i epilepsja. Program moze wywolac silne ataki!!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Fenikt pisze:mnie to nie ro bi to specjalnej roznicy
, dziwie się, że nie robi Ci to specjalnej różnicy w momencie. Niektóre z tych dźwięków jak sam określiłeś, że
Fenikt pisze:mozna się grubo przejechac
, więc powinni tego urzywać starsi.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Mowie tak dlatego ze dla mnie nigdy wiek nie byl miara swiadomosci, dojrzalosci, odpowiedzialnosci. Co stoi na przeszkodzie aby uzywal tego 13 latek, poslugujacy się dobrze angielskim, zdajacy sobie sprawe czym jest taki program i czym sa stany ktore wywoluje. Nic.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Fenikt pisze:nigdy wiek nie byl miara swiadomosci, dojrzalosci, odpowiedzialnosci
może masz rację, ale dla mnie jest. Może stąd biorą się różnice w naszych poglądach.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

mam BWG, od czasu do czasu słucham (jak mam czas, relaks itp.) i nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków :roll:
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Cóż, jednej osobie to nie odpowiadało, potem ta osoba przekazała drugiej i ta druga negatywnie się do tego nastawiła.
więc powinni tego urzywać starsi.
1. Używać jak już:P
2. Dlaczego? Dlatego, że tak uważasz? Nic złego się nie stało jak narazie, a przynajmniej nie słyszałem...

Nie chcesz, nie używaj, każdy, kto tego używa, dobrze wie (a przynajmniej tak mi się wydaje) po co tego używa i co może wywołać. Mam ten program, ale niestetynie miałem przyjemności sprawdzić tego z powodu braku czasu :(
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”