Liczba 66!!!

Skóra 66

Liczba 66!!!

Post autor: Skóra 66 »

Mam do was wszystkich ważne pytanie...Co myślicie o liczbie 66 i co według was może ona oznaczać? Czekam na jakąś pomoc, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

mowisz o liczbie 66, czy tej bestji 666 z apokalipsy?
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

liczbie 66 (wypowiem się za Skore), czyli jak mi wczoraj autor powiedzial liczbie czlowieka, ktora go przesladuje :| ja nic na ten temat niestety nie wiem, o numerologii wiem tyle co kot napłakał
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Może ktośzna jakąś pożądną stronkę o numerologii, gdzie np. wpisuje się liczbę i się wyświetla jej znaczenie :?:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

byl taki fajny artykulik na gwiezdnych wrotach, ale nie moge tam teraz wejsc... :(
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

cześć wszystkim, słyszłem o dziwnych właściwościach liczby 23, ale 66 :cry:
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

A znacie jakąś ciekawą stronkę o numerologii, gdzie wpisuje się liczbę 66 i szuka jej właściwości?? O taką stronkę by mi właśnie chodziło... Liczę, że mi pomożecie;)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Slyszalam o niezwyklosciach liczb: 11;22;33;44
ale 66 niestety nie...
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Z tego co udało mi się wygrzebać przez ostatnie dni to znalazłem, że 11;22;33;44 to tzw. liczby mistrzowskie, a w niektórych opisach wśród tych liczb pojawia się także liczba 66
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Taa, słyszałem o tej książce i słyszałem również, że jest tam napisane liczbie 66. Ale jakoś nigdzie nie mogę jej dorwać (żeby przejrzeć), przecież nie będę kupował książki, żeby sprawdzić liczbę 66, chociaż... 8)
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Liczba solarna, władczyni podwójnego słońca w kilku znaczących podaniach. Symbol piękna i artystów. Jest liczbą centralną heksagramu, przez stworzenie podwójnego 6 i 6, ew. 30+30 + 6 = 66. Liczba związana jednak z materialną i podstawową warstwą rzeczywistości, przedstawiciel Malkuth. Do jej patronów należą : Ra podwójny, zjednoczony ; Apollo ; Aby ją poznać medytuj nad kartą wielkich arkan - Słońcem.

(takie podstawowe informacje jakie moge podać)
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

:shock: :shock: :shock: :shock: no ładnie :) Masz Skóra odpowiedz pierwsza klasa :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Jej... wielkie dzięki Maestro... jakbyś wiedział coś więcej to przeczytam z wielką radością.
Acha i jeszcze jedno... orientujesz się może co to za kilka znaczących podań?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Motyw podwójnego słońca pojawia się głównie w podaniach egipskich, jako dwa królestwa dolne i górne. Były połączone, tak więc mowa już o królestwie połączonym. Motyw zjednoczenia jest tu przewodni.
Poszukam jeszcze, ale z tego co pamiętem w mitologiach takich jak Egipska, czy wierzeniach sumeryjskich pojawiał się ten motyw.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Mhm... Mitologia egipska... czuję się bardzo związany z tą kulturą.
Królestwo dolne i górne to taka analogia do tych dwóch słońc? Jeśli tak to wynikałoby z tego, że liczba 6 jest cyfrą jednego i drugiego słońca, ale przecież nie ma żadnej różnicy miedzy tymi dwoma cyframi w liczbie 66, no chyba, że jedna 6 odpowiada za liczbę dziesiątek, a druga za liczbę jednostek. :roll:
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Tak dokładniej to zaz liczbę solarną uważa się liczbę 30, ale nie będe się rozpisywał na temat torii interpretaciji liczby w nurcie kabalistycznym. 30 + 30 + 6 . cała tajemnica. :)
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Goreface mógłbyś powiedzieć coś więcej ? bo jakoś nie zrozumiałem Twojej myśli.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Gore wyraził lekkie zdziwienie twoją wypowiedzią i ucieszył się tym tak, że spadł z krzesła :D .

Widzisz Maestro, podstawa to zrozumienie :p .
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”