Poltergeisty

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Poltergeisty

Post autor: Ivellios »

Poltergeist - z niemieckiego "hałaśliwy duch". Termin używany na określenie niewyjaśnionych hałasów, samoistnie przemieszczających się przedmiotów, pękania talerzy i podobnych tego typu zjawisk. Bardziej naukowo fenomen ten określany jest jako okresowa psychokineza.

Do badań naukowych nad duchami i poltergeistami przystąpiono dopiero w XVII wieku. A.R.G. Owen jako pierwszy zaczął spisywać pojedyncze przypadki aktywności "hałaśliwych duchów", w sumie zebrał ich kilkaset. W napisanej przez niego książce pt. "Czy możemy wytłumaczyć poltergeist?", opisał bardzo szczegółowo większość zbadanych przypadków. Grubo ponad połowę z nich określił jako fałszerstwa, a resztę uznał za autentyczne.
Skye

Re: Poltergeisty

Post autor: Skye »

Poltergeist to reklama pełnoekranowa, wyświetla się użytkownikowi w czasie ładowania danej strony serwisu. Po wywołaniu danej strony, początkowo wczytuje się pełnoekranowa reklama, po kilku - kilkunastu sekundach sama znika i pojawia się żądana strona.
Ten typ reklamy najbardziej przypomina krótkie spoty telewizyjne. Tyle, poltergeist może być interaktywny - można na nim umieścić odnośniki, elementy interaktywne itp.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Skye, nie chodziło mi o reklamę, tylko o zjawisko... no wiesz, jak w nocy coś hałasuje, dotyka Cię, rzuca czymś, ty włączasz światło, a tam nikogo nie ma...
Skye

Post autor: Skye »

wiem o co chodziło ale ja w to nie wierze ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

A ja po części. Znaczy w te takie hałaśliwe, za to historie z latającymi garami wydają mi się co najmniej podejrzane...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Skye wiesz od czego wzial się ten reklamowy Poltergeist nie? :P bo tak samo hałasuje, wkurza i w ogole...
Ja słyszałem , że poltergeist (zjawisko, nie reklama) jest wywoływany przez dorastającą młodzież (15-17 lat chyba ;p)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Re: Poltergeisty

Post autor: _Nameless_ »

Ivellios pisze: Bardziej naukowo fenomen ten określany jest jako okresowa psychokineza.
Nie wiem jak...zawsze jak czytam o jakis nawiedzonych domach czy cos w tym stylu to sa gadki typu "W domu zaczęto obserwować zjawiska,które można przypisać poltergeistowi wywołanemu przez dorastające dzieci państwa Y"
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Nie...czesem nie było słowa "wywołać" ale zawsze powtarzał się motyw dorastających dzieci
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Ciekawość latorośli - proste ;)

Wiadomo, młodzież często wyprawia różnorakie głupstwa, choćby właśnie z ciekawości, chęci poznania, co się stanie jak np urządzić seans spiritystyczny (b. niebezpieczne)

Jeśli ktoś oglądał kiedyś "Nie do wiary" w TVN, tam kiedys był taki odcinek, że grupa "młodzików" późno w nocy urządziła coś właśnie na kształt takiego seansu. Usiedli w kółko, pośrodku postawili lustro i trzy świece. Powtórzyli sześć razy "Duchu przyjdź" i mieli kłopoty przez następne 6 lat (bo wywołali wlaśnie poltergeista - hałasującego i przesuwającego różne przedmioty ducha szamana)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

polter to chyba najbardziej uciążliwy duch :/ a teoria o polu jest bardzo wiarygodna :)
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

poltergeist to dusza czlowieka ktory nie wie lub nie moze pogodzic się ze umarl. dlatego jest taki zly i zlosliwy. probuje byc jakczlowiek, ale nim juz nie jest.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”