Co można zobaczyć w programie GoogleEarth...

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Co można zobaczyć w programie GoogleEarth...

Post autor: Ivellios »

Użytkownicy programu GoogleEarth dopatrzyli się kilku obiektów, które uchwycone zostały na zdjęciach satelitarnych.

Jednym z nich jest osobliwy "robaczek", którego można zobaczyć na zdjęciach przedstawiających niemiecki okręg Wollerstein na południe od Westhausen.

http://images.zjawiska.hosted.pl/robal_google.jpg

Należy wziąć pod uwagę, iż jest to zdjęcie satelitarne, wątpliwe jest, aby robak przesłonił obiektyw satelity.

Jedną z możliwych do przyjęcia "wersji wydarzeń" jest to, że "robaczek" mógł się w jakiś sposób dostać do wnętrza obiektywu. Należy jednak zadać pytanie: jak on tam wszedł? Jeśli znajdował się wewnątrz obiektywu, to dlaczego nie widać go na innych zdjęciach wykonanych przez tego satelitę?

Z drugiej strony występowanie takiego kolosa na Ziemi wydaje się niemożliwe, głównie z tego powodu, że zostałby on natychmiast zauważony.

http://images.zjawiska.hosted.pl/orb_google.jpg

Drugie zdjęcie przedstawia okolice San Bernardino w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Widzimy na nim duży, kulisty obiekt o niebieskawym kolorze.

Jedna z teorii dotyczących tego zdjęcia mówi, iż jest to spadająca kropla wody. Wszystko dobrze, ale... woda nie jest niebieska, zaś prawdopodobieństwo uchwycenia na zdjęciu satelitarnym spadającej kropli deszczu jest takie samo, jak to, że podczas pisania tego opracowania uderzy we mnie piorun perełkowy. Poza tym, należy zauważyć, że obiekt na zdjęciu wiruje.

Inna z teorii, częściej przytaczanych przez badaczy, mówi o sfotografowaniu przez satelitę tak zwanego "orba" (orby to niewielkich rozmiarów "kuleczki" pojawiające się niekiedy na zdjęciach, często uznawane są za kule energetyczne).

Kilka miesięcy temu głośno było o "latającym samochodzie" z parkingu w Perth w Australii:

http://zjawiskaavatary.webpark.pl/pojazd_google1.jpg
unexplained-mysteries-com pisze:Użytkownicy korzystający z usług serwisu zdjęć satelitarnych Google Earth dostrzegli coś, co wydaje się być wiszącym w powietrzu nad powierzchnią ziemi samochodem w podmiejskim parkingu w Perth (Australia). Zdjęcie przedstawia parking tuż przy Honour Avenue przy Point Walter w południowozachodnim przedmieściu Bicton. Jest to popularne miejsce pikników na skarpie rzeki Swan. Kilka samochodów pokazanych jest na parkingu w pobliskiej zatoczce, a omawiany pojazd wydaje się unosić w powietrzu nad ziemią w pobliżu, widoczny jest pod nim wyraźny cień. Ilustracje w Google Earth były wykonywane przez satelity - czasami także przez samoloty - w ciągu ostatnich trzech lat i nie ma żadnego zdjęcia ukazującego dane miejsce "na żywo". Kontrowersyjne zdjęcie zostało opisane w zeszłym tygodniu przez brytyjski portal poświęcony technologiom informatycznym, "The Register". Jeden z czytelników tego serwisu odwiedził później to miejsce i przysłał zdjęcia, które pokazały, że nie ma tam żadnych niezwykłych obiektów, które mogłyby wyjaśnić zjawisko. Inni sceptyczni czytelnicy nalegali, jakoby obraz był złudzeniem optycznym i przedstawiał autobus, pergolę lub dziurę w ziemi.
Sprawdziłem przed chwilą, zdjęcie z samochodem nadal jest dostępne w GE :roll:
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Wydaje mi się, że sprawę robaczka wyjaśniłeś sam w cytacie "...Ilustracje w Google Earth były wykonywane przez satelity - czasami także przez samoloty..." I to właśnie na zdjeciu lotniczym mógł się pojawić nasz gigantyczny robaczek. To samo może dotyczyć również kropli wody.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Mozliwe. Ale takiego robala to by chyba usunęli i zrobili zdjęcie na nowo :|

Na innym forum:
ten robal nie spacerował, przecież widać że jest martwy m.in dlatego że prawe kończyny ma połamane i prześwitue tak jakby był uschniety. Szukał ktos co to za gatunek? wydaje mi się że bardzo malutki i mogli przez pomyłke zasuszyc jendego w aparacie
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

W zasadzie powinni zrobić zdjęcie na nowo. Jednak w natłoku zdjęć do programu mogli to po prostu przepuścić.
siggma
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-18, 11:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: siggma »

To nie robaczek tylko owad, widac na pierwszy rzut oka. Może usiadł na obiektywie aparatu fotograficznego satelity?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

siggma, zagrajmy w skojarzenia

Satelita->Orbita okołoziemska->kosmos->zimno, brak tlenu

No to raczej robaczek (czy jak wolisz *owad*) nie mógł sobie usiąść ot tak sobie... wytlumaczeniem moze byc ze jakos się tam dostal... lub ze jest to jednak zdjecie lotnicze

No i są jeszcze dwie możliwości

a)to ogromny, niewidzialny robak gigant, który chciał sobie zrobić zdjęcie
b) to robak-kosmita

P(i)S
Dobra wiem, ze to *owad* ale już mi się nie chce zmieniac
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Aprat fotograficzny satelity :) jak to ładnie brzmi. Może to fotomontaż. Gdy ściągasz ten plik on podmienia zdjęcie.
Awatar użytkownika
pirania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-08, 02:08
Lokalizacja: polska-otmuchów/anglia-broxbourne

Post autor: pirania »

moim zdaniem to jeszcze na ziemi przed wyslaniem satelity w kosmos ten robaczek tam się zadomowil (nierzywy) . satelita poleciala w kosmos pstrykla jedno zdjecie a puzniej odpadl. wiem ze to malo prwdopodobne ale tak wogule to mysle ze to jest fotomontaz :)
chyba ze to pierwsze odkrycie zycia robaków ''owadów'' w kosmosie :D
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Jeżeli siedziałby w obiektywie satelity to również na innych zdjęciach takowy by się pojawił, jedn satelita nie robi przecież tylko jednego zdjęcia. Już prędzej się skłaniam ku temu, że jest to zdjęcie lotnicze i robaczeka akurat jakoś przebiegł przed obiektywem.
Awatar użytkownika
pirania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-08, 02:08
Lokalizacja: polska-otmuchów/anglia-broxbourne

Post autor: pirania »

ArturVonFornal zdjecie lotnicze jest bardziej prawdopodobne ale ten robak niezyje bo doklanie widac na zdjeciu . a jesli niezyje to dziwne jest to ze jest to tylko na jednym zdjeciu :o
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

To, że się nie rusza to dość normalna przypadłość fotografii, no wiesz, ajk się cyknie fotę czegoś toto zwykle na tym zdjęciu się nie rusza i dośc trudno ocenić czy zyje czy nie :p
Awatar użytkownika
pirania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-08, 02:08
Lokalizacja: polska-otmuchów/anglia-broxbourne

Post autor: pirania »

przyuwarz na to jak ma nogi powykrecane oraz na maz z tylu owada ktura wyklada jak jego 'flaki' :D
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Tą plame za nim to wziąłem akurat za coś na ziemi. A czy ma takie powykręcane nogi... no nie wiem, nie każdy owad ma rozwalone niczym pająk jakiś
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

nie tylko nóżki, ale i czułki (a dokładnie jedna) wyglądają na uschnięte i obkruszone, IMHO robal nie żyje
siggma
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-18, 11:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: siggma »

widze ze co niektorym brakuje poczucia humoru.... moze zaczne uzywac usmieszkow?....
Awatar użytkownika
pirania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-08, 02:08
Lokalizacja: polska-otmuchów/anglia-broxbourne

Post autor: pirania »

hmmm iggma ... ale zdaje mi się ze to raczej nie jest forum o tematyce humoru tylko zjawisk paranormalnych :?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Otóż- śledziłem dzisiaj google earth, i akurat zajrzałem na Grenlandie. Moją uwage przykuł dziwny obiekt. Z wyglądu przypomina pomarańczowy spód statku. Jego położenie znajdziecie na screenie który zrobiłem, na dole są podane parametry.
Może ktoś wie co to jest?

Oto i link do screena
http://img93.imageshack.us/img93/582/grenlandiagw4.jpg
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

ciekawe... to wygląda na jakiś metal. ale patrz jaką to ma powierzchnie, z kosmosu to widać. innymi słowy to po byku duże. a jak już statek, to ufole! :-)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

hieh ;) albo ludzie od GE robią sobie z nas jaja :)
ale może ktoś wie co to ? :P
łatwo to można dostrzec i z dużej wysokości... na środku Grenlandi.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

popatrzcie na kolor tego "czegoś"! jeśli to naprawdę NOL to kosmici powinni przywiązać większą wagę do środków anty- korozyjnych :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”