O fotografowaniu UFO

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4755
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Ivellios » 2008-07-16, 14:36

A czy to nie jest czasem tak, że to że nie widzimy UFO "na żywo" a dopiero na zdjęciu wynika z wad biologicznych ludzkiego oka?


Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Klikakux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-15, 20:08

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Klikakux » 2008-07-16, 18:06

Ivellios pisze:A czy to nie jest czasem tak, że to że nie widzimy UFO "na żywo" a dopiero na zdjęciu wynika z wad biologicznych ludzkiego oka?
Tak rzeczywiście może to tak działać. Można to porównać do tego jak przyłożymy pilot od telewizora do aparatu i naciśniemy przycisk wtedy widać na ekraniku że dioda świeci chociaż my tego na własne oczy nie widzimy. Podobno np. koty reagują na takie wehikuły oraz niby duchy, możliwe jest też że widzą ich całkowicie ale to są jedynie przypuszczenia. Warto też zaznaczyć że na zdjęciu tego UFO w stanie migotania magnetycznego nie widać też go tak do końca a jedynie złotawe otoczki statku. Jeżeli są to ludzie wyglądają jak ich duchy. Warto też zaznaczyć że ufole mają rozmaity wygląd dlatego też czasem może się wydawać że są to jakieś dziwne zjawy. Widziałem na tej stronie w galerii takie zdjęcia które pokazują mniej więcej jak owi agenci z UFO wyglądają. Prawie idealnie odpowiada temu zdjęcie z baszty Malonkowej w Malborku i zdjęcie z cmientarzu też dosyć dobrze oddaje wygląd tej otoczki która się nieco rozmywa. Na pierwszym zdjęciu widać jak agent z UFO przelatuje przez ścianę. Proszę zauważyć że ów stan migotania magnetycznego powoduje że ów Ufol staje się jakby faktycznie duchem (przelatuje przez ścianę, a jego całkowita przeżroczystość sprawia że widać jego organy wewnętrzne). Po obróceniu zdjęcia widać na nim dosyć wyraźnie ufola nurkującego głową w dół, kości, płuca a nawet jego mięśnie, dojrzenie tego jest dosyć trudne bo jego głowa zlewa się z czerwoną bluzką osoby za fotografowaną osobą. Kolejnym ułatwieniem powinno być uświadomienie sobie bardzo małego wzrostu owego UFOla. Obiektami które mają takie same zdolności ukrywania się przed wzrokiem ludzkim są orby (zwiadowcze sondy UFO), dosyć autentycznie wygląda orb na zdjęciu pt. (Na werandzie) i orb sfotografowany obok psa, chociaż efekty pulsacji magnetycznej powodują zazwyczaj bardziej złotawą, białą lub jasno zieloną otoczkę. Należy sobie zdać również sprawę z faktu że wszystkie te obiekty mimo wyglądania jak niematerialne bo wyłączeniu owych napędów są całkowicie materialne.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Arek » 2008-08-15, 00:21

Czyżby "zjadło by"tutaj parę postów? jak się nie mylę Kliklakux odwalił tu dobrą robotę, szukam, szukam i znależć nie mogę? hmmmm
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Darnok » 2008-08-15, 01:25

Tak, była awaria, a Iv nie miał najświeższych danych, wprowadził troszkę starsze.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: IteratorZX81 » 2008-09-05, 18:51

Hm... A co do fałszowania zdjęć UFO, to zawsze można się posłużyć programem do grafiki 3D (polecam Blendera) a następnie zmontować to sprytnie w Gimpie. Jak będę miał chwilę wolnego czasu, to zedytuję tego posta dając efekt tego co można uzyskać.


Dobra spełniam obietnicę.

Obraz użyty jako tło
http://img148.imageshack.us/img148/668/zachodxk2.jpg

Obraz zmodyfikowany
http://img229.imageshack.us/img229/5163/ufomx8.png

Oczywiście tutaj da się rozpoznać montaż, ale tylko dlatego, że model+tekstury były robione "na chybcika". Ale jeśli ktoś by się postarał, to oczywiście takie "zdjęcie" byłoby nie do odróżnienia od prawdziwego UFO.
Niech się wali, niech się pali, niech świat spustoszeje...

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

14 ciastek, a 9 dzieci. Kto to poleci? Jak on to skleci?
Awatar użytkownika
Pavilon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-26, 00:30
Lokalizacja: Miękinia/Wrocław
Kontakt:

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Pavilon » 2010-06-26, 19:10

Ivellios pisze:Czy aparat cyfrowy może być wiarygodnym narzędziem wykonującym wiarygodne fotografie?

Nie bardzo... lepiej zrobić na normalnym aparacie z filmem. Bo materiał cyfrowy można zaretuszować np w GIMP'ie...
Muszę się z tym nie zgodzić. Dzisiaj, dobry specjalista jest w stanie odróżnić zdjęcie oryginalne od fotomontażu - edycja w programie graficznym pozostawia niezauważalne gołym okiem ślady na zdjęciu. ;)
"Dziwactwa... Nie ma żadnych dziwactw. Są po prostu różnice. Zewnętrzne świadectwa nieodgadnionych procesów tektonicznych w głębinach ludzkiej natury, gdzie rozum walczy na śmierć i życie z przesądami, gdzie przyszłość na śmierć i życie walczy z przeszłością. A my koniecznie chcemy, żeby wszyscy dookoła byli gładcy, tacy jak ich sobie wymyślamy na miarę naszej skąpej fantazji... aby można było ich opisać elementarnymi funkcjami dziecięcych wyobrażeń: dobry wujek, chciwy wujek, nudny wujek. Straszny wujek. Dureń."
- Arkadij i Borys Strugaccy: Próba ucieczki, [w:] Daleka Tęcza, tłum.E. Madejski, W-wa 1988
___________
GG: 9993275
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Van_Helsing » 2010-09-02, 22:50

kupiona za 200 złotych cyfrowa lustrzanka
Nie ma lustrzanek za 200 zł.
"Ludzie nie opanują nigdy sztuki poruszania się w powietrzu za pomocą jakiegoś urządzenia czy rakiety" - Simon Newcomb, astronom amerykański, 1903 rok
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Arek » 2012-02-05, 03:03

23 marca 1974r. w Francji pewien lekarz w obecności 2 świadków miał sfotografować owe ufo z "solid lights". "Macki" były koloru zielonego , odległość około 400 m.


Obrazek


Trudno nazwać solid lights czymś naturalnym zapoznawszy się z literaturą o ufo. Określa się je jako cylindriczne, lejkowate wyglądające jak słup światła, niekiedy świadkowie mówią że obserwowali ich wysuwanie się a także wysuwanie i chowanie z powrotem . Ich średnica jest różna od kilku centymetrów po 3 metry, według świadków "rura światła" jest niekiedy jakby pusta w środku a innym razem znów masywna znaczy jest to pełny snop światła. Niekiedy owe światło robi wrażenie że dotyka jakiś przedmiotów , innym razem tkwi nieruchomo w powietrzu, w jednym z dobrze udokumentowanych przypadków "solid light" (Argentyna) przeniknął z zewnątrz do domu i tam w środku penetrował pokój, światła te oddziaływują na ludzi , zwierzęta a także na przedmioty.
Mufon starał się omówić przypadki i wyciągnąć wnioski. Z analizy można się dowiedzieć że niekiedy solid lights używano do podnoszenia przedmiotów jak i do sparaliżowania świadka lub odepchnięcie go , przy czym barwa światła nie gra żadnej roli, przynajmniej nie doszukano się charakterystycznych poszlak.


Liczba promieni.
W większości przypadków świadkowie zaobserwowali pojedyńczy promień światła, tylko w niektórych było ich więcej.

Długość.
Pomijając przypadki gdzie taki promień był skierowany bezpośrednio w kierunku świadka (tutaj trudno określić jego długość) mówi się o długościach pomiędzy 2m. a 3km.

średnica.
Najczęściej obserwowana średnica wynosiła pomiędzy 30cm a 3m.

Kolor.
Barwa solid lights pokrywa całą paletę, najczęściej jednak w raportach mówi się o kolorze białym.

Jasność.
W najwięcej przypadków mówiło się o bardzo jasnych wręcz oślepiających promieniach.

Wygląd.
Lejkowaty, cylindryczny, często z wyrażnie zarysowującym się końcem. Niekiedy mówi się o zakrzywionym solid light, te okazują się najtrudniej do wytłumaczenia.

Kierunek.
Najwięcej przypadków zanotowano gdzie ufo znajdowało się w powietrzu a promienie były skierowane w kierunku ziemi, w niektórych przypadkach ufo znajdowało się na ziemi a promienie obserwowano w poziomie, najmniej przypadków mówi o promieniach skierowanych w niebo gdy ufo znajdowało się na ziemi.

Szybkość wysuwania.
Szybkość wysuwania szacuje się na powolną, przynajmniej w dużej większości przypadków.

W dniu dzisiejszym próby wytłumaczenia znanych nam efektów są jednak niezadowalające.
Promienie protonów mogłyby być odpowiedzialne za niektóre solid lights lecz równania matematyczne wykazują że mogą dotyczyć tylko niektórych przypadków.A na pewno nie takich gdzie promienie miały styk np. z ludżmi, tak jak było z pewnym człowiekiem który próbował uciekać przed solid light a został trafiony w plecy a tym samym sparaliżowany, sam paraliż mógł być wywołany poprzez ogromny stres ale sam efekt trafienia wiązką protonów byłby śmiertelny. Jest wprawdzie możliwe trafienie i odrzucenie człowieka o masie 70kg. wiązką protonów ale to tylko teoretycznie, energia oddziaływująca na tą osobę można porównać z energią spalenia 54kg. benzyny. Zanim taki człowiek zostanie odrzucony do tyłu po prostu wyparuje.
Mc Campbell próbował tłumaczyć owe promienie jako mikrofale, jednak energia która byłyby potrzebna na stworzenie tych większych promieni byłaby tak ogomna że temperatura otoczenia wzrosła by i to znacznie (rachunek z jednego przypadku pokazuje że nawet z 16 stopni do 40 stopni Celsjusza).
Ultradźwięk.Wiązka fal ultradźwięku po przeliczeniu odpada z powodu jak wyżej

źródło: MUFON-CES
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: IteratorZX81 » 2012-02-06, 23:01

Co do zdjęcia, to lampa z żarówkami energooszczędnymi i zaaplikowanym rozmyciem Gaussa? Nie, no sorry, ale tak to wygląda. A sama sprawa o której twój tekst mówi IMHO bardzo ciekawa. Dasz więcej info?
Niech się wali, niech się pali, niech świat spustoszeje...

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

14 ciastek, a 9 dzieci. Kto to poleci? Jak on to skleci?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Arek » 2012-02-07, 09:12

W raporcie mufonu jest parę przypadków


http://www.mufon-ces.org/fileadmin/down ... bucher.pdf

Nie wiem czy po polsku jest coś w necie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
abcde303
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-27, 19:06

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: abcde303 » 2013-04-16, 21:06

Witam wszystkich. Szukam pasjonatów UFO do wspólnej obserwacji nieba nocą gdy będzie ciepło latem w celu poszukiwania obcych cywilizacji najlepiej z woj. pomorskiego. Pozdrawiam:-)
Awatar użytkownika
Veritas
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Kontakt:

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Veritas » 2013-04-17, 12:49

Dzień dobry. Ja jestem z województwa Pomorskiego. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Mogłeś(aś) lepszy nick wymyśleć :P
Pozdrawiam.
Imotatus, inconsultus, integritas, inturbatus !
abcde303
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-27, 19:06

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: abcde303 » 2013-04-17, 20:12

A czemu Ci się mój nick nie podoba??? :P
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: IteratorZX81 » 2013-04-21, 18:07

Veritas, zawsze lepiej to niż "qwerty123"... Ja jestem z zachodniopomorskiego, jak coś.
Niech się wali, niech się pali, niech świat spustoszeje...

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

14 ciastek, a 9 dzieci. Kto to poleci? Jak on to skleci?
Awatar użytkownika
Veritas
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Kontakt:

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Veritas » 2013-04-21, 19:18

Nie widziałem jeszcze nikogo kto miałby nick "qwerty" :)
Abcde, może byś się przedstawił(a). Należałoby najpierw napisać o sobie kilka zdań.
Chyba że chcesz tylko porobić sobie przysłowiowe jaja.
:P
Imotatus, inconsultus, integritas, inturbatus !
abcde303
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-27, 19:06

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: abcde303 » 2013-04-22, 19:38

Nie jestem tu żeby robić sobie jaja tylko dlatego że pasjonuje się zjawiskami paranormalnymi i szukam osób o podobnych zainteresowaniach :evil:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Arek » 2013-05-23, 00:48

Witam wszystkich. Szukam pasjonatów UFO do wspólnej obserwacji nieba nocą gdy będzie ciepło latem w celu poszukiwania obcych cywilizacji najlepiej z woj. pomorskiego. Pozdrawiam:-)
A dokładnie skąd?, bo pomorskie duże jest......jeżeli okolice Koszalina to ja się piszę
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
abcde303
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-27, 19:06

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: abcde303 » 2013-05-23, 19:52

Ja jestem z okolic Słupska. Trochę daleko :roll:
Awatar użytkownika
piofoto
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-07, 20:02

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: piofoto » 2015-01-07, 20:11

Jeśli uda się komus zrobic zdjęcie np UFO. to dla tej osoby będzie to wiarygodne zdjęcie. Co powiedza inni to sprawa tych innych. Odnosze wrażenie że pytania maja na celu uzyskanie odpowiedzi jak podrobić zdjęcie UFO.
kosmitek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-10, 15:21

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: kosmitek » 2019-05-14, 21:50

Ostatnia analiza zdjęć UFO jaką wykonałem: https://gazetalubuska.pl/ufo-nad-lubusk ... d/34554687
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości