Była w ciąży przez 60 lat!

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Wracając do tematu. Nie rozumiem stanowiska lekarzy chińskich. Świnie im było pasać a nie ludzi leczyć. Moi drodzy, na zdrowy rozum, jeśli przychodzi kobieta, u której stwierdza się obumarcie płodu, to dlaczego za usunięcie (przepraszam za dosadność, ale w tym momencie jest to konieczne i zrozumiałe) ciała obcego z jej łona chciano pobrać opłatę?! Przecież lekarze powinni doskonale wiedzieć na jak wielkie ryzyko wystawiają młodą kobietę pozostawiając płód woli Boskiej. Z drugiej strony dziwi mnie postawa samej kobiety.
Jeśli wiedziała, że była w ciąży, że nie było jej stać na usunięcie martwej ciąży to jeszcze mogę zrozumieć. Ale fakt, że NIE PORONIŁA martwego dziecka chyba musiała zauważyć. Jak mogła się nie zorientować? Ciąże sama z siebie nie znikają, tak samo jak nie pojawiają się samorzutnie. Dziwi mnie także całkowity brak (przez to 60 lat) jakichkolwiek dolegliwości związanych z noszeniem martwego płodu, można powiedzieć, że to cud, że nie wdała się infekcja wywołana bądz co bądz, martwym ciałem. Szkoda, że w arcie nie ma podanego wieku płodu (o ile taki był wogóle gdziekolwiek podany). Bo szczerze mówiąc ciekawi mnie w jakim wieku był martwy zarodek. Jak widać człowiek zniesie dużo, ale Chińczycy biją wszelkie rekordy.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

Dana, oczywiscie ze wiedziala ze ma płód w sobie, ale co mogla z tym fantem zrobic?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

No jasne jest, że nie mogła zrobić nic. Ale jednak istniały już wtedy organizacje społeczne, które mogły pomó, gdyby tylko się do nich zgłosiła.Ja rozumiem, że oni mają przeludnienie i wogóle może ich rząd ma to w powarzaniu, ale ta martwa ciąża zagrażała życiu tej kobiety. Czy w cywilizowanym państwie w XX w. taie rzeczy powinny mieć miejsce? Nie wydaje mi się. To tylko świadczy o jakości ich opieki medycznej w tamtych czasach. Dobrze, że chociaż teraz nie kazali jej płacić za operację bo już byłby szczyt wszystkiego. Z głupotą i krótkowzrocznością na czele.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

a co kogo obchodziła bidna kobieta z jakiejs wioski:) maja tam takich setki tysiecy, jedna wte czy we wte, zadna roznica.
pozatym sadze ze ona nie wiedziala ze ktos moze jej pomoc, no bo skad miala by się dowiedziec o organizacjach tego typu?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Co jest klinicznym przykładem na to, że w epoce lotów na księżyc żyją ludzie zacofani jak w epoce średniowiecza i lekarze którym kompletnie nie zależy na ludzkim życiu. W przysiędze Hipokratesa są słowa "primum non nocere" - "przede wszystkim nie szkodzić". Jak widać jest to łaciński idiom nieprzetłumaczalny na chiński :/
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Aneirol »

Łacina to język wymarły właśnie dla tego że ludzie przestali się do niego od nosić, niestety.

A człek to człek, jest kasa, jest pomoc nie ma, to won!
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: DanaS »

Sad but true.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

Łacina to język wymarły właśnie dla tego że ludzie przestali się do niego od nosić, niestety.
Nie zgodze się, w medycynie jest on używany do dziś i bez jakiejkolwiek znajomości jego w medycynie ani rusz :), mało tego gatunki wszystkich roślin i zwierząt w naukowym języku mają nazwe właśnie w tym języku ;)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

Kazzone, chodzi o prowadzenie rozmów :P a nie o nazwy
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

W takim razienie zrozumieliśmy się z Aneirol :)

Wróć do „Nauka”