Opętanie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Opętanie

Post autor: Darnok »

Mógłbyś przynajmniej jakieś argumenty podać.
Ja podam ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewolucja
"ciągły proces, polegający na STOPNIOWYCH zmianach cech gatunkowych kolejnych pokoleń ".
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Opętanie

Post autor: Darnok »

Jest taka księga jak Nowy Testament i w niej Jezus spotyka opętanego człowieka. Skoro mamy wiare która przetrwała ponad 2000 lat a głowa kościoła jest jednym z najważniejszych ludzi świata,a z drugiej strony mamy nauke która troche ponad 100 lat temu święcie wierzyła że po Marsie biegają ufoludki i co jakiś czas zmienia zdanie to chyba można zaufać kościołowi.


Oczywiście ;) przekonałaś mnie tym :] Ja to przedstawię inaczej:
Jest taka siła w fizyce i nazywa się grawitacją i wg. niej wszystko z masą się przyciąga. Skoro mamy naukę, która jest dziesięć razy młodsza od kościoła, a najwięksi naukowcy to zarazem najwięksi odkrywcy, a z drugiej strony mamy charyzmatycznego faceta w czapce, który fizykę skończył w Wermachcie, którego owieczki 200 lat temu święcie wierzyły, że po chmurkach biegają ludziki i co jakiś czas zmieniają zdanie dostosowując interpretację biblii do dzisiejszych wymagań, to chyba można zaufać nauce. ;)

Pikanterii dodaje fakt, że domagałaś się powagi w temacie "Co to jest?!", a sama nie potrafisz jej dochować :)
OrsonINFRA
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2009-10-27, 05:00

Re: Opętanie

Post autor: OrsonINFRA »

Rozumiem, że rozmawiamy o opętaniu w rozumieniu Katechizmu Kościoła Katolickiego? Opętanie opętaniu nierówne- są różne doktryny w zależności od systemu religijnego.
Nie ma zjawiska, które nie zostałoby wyjaśnione w przypadku opętania, a które by zaszło. Glosalia i ksenolalia, a także modyfikacja głosu- przebadane, wyjaśnione, sporadyczne, często analogiczne względem lingwistyki hipnotycznej. Nadludzka siła jest typowa dla ludzi, którzy cierpią na schizofrenię, są w stanie histerii religijnej czy psychozy religijnej. Nie jest to też tak nadludzka siła. Mam pewnego drobno zbudowanego kolegę, słabego fizycznie, który podczas ataku histerii pobił do nieprzytomności mojego innego kolegę, który z kolegi trenuje boks. Iluzja, że jest to nadludzka siła, wynika z dysonansu pomiędzy obrazem który posiadamy (spokojna, przeciętna lub słaba fizycznie osoba), a tym, który jest kreowany (osoba w ataku histerii nie zważa na konsekwencje, dlatego też jej ataki są zazwyczaj silniejsze). Zresztą opowieść o owej nadludzkiej sile są mocno przesadzone.
Lewitacja, dziwne napisy na skórze, wzrok zamieniający w kamień (jest i taka opowieść), telekineza, to objawy opętania, o których się fajnie słucha, fajnie ogląda w TV, czy kinie, ale niestety na żywo się nie doświadczy. Czemu? Bo nie istnieją. W całej historii kościoła, mimo, że utrzymuje on, iż rok rocznie egzorcyzmów w Europie odprawianych jest około 900, nikt nigdy nie nagrał, nie udowodnił tego typu objaw. Kościół tłumaczy się, że ,,egzorcyzmy to nie zabawa i dlatego też nie ma czego kamerować i o czym opowiadać". Dlaczego więc kościół zgadza się na nagranie egzorcyzmów (są dostępne nawet w sieci), podczas których dzieją się np: glosalie, a zabrania tych z lewitacją? Czy nie byłby to przełom w nauce, w rozumieniu społecznym zjawiska opętania? B-A-J-K-I.
Osobiście brałem udział, jako obserwator, w egzorcyzmach katolickich w starym i nowym rycie, jak i w obrządku kalwińskim, czy w wersji ezoterycznej.
Mógłbym pisać i pisać, ale, biorąc chociażby pod uwagę, że temat jest o opętaniu, a nie o egzorcyzmach, ograniczę się do tego, że egzorcyzm kapłański, jest jednym, wielkim hipnotyzerskim show.
Niedawno byłem na konferencji poświęconej egzorcyzmom w Kościele Katolickim i jak się okazało, psychiatrzy, którzy orzekają, czy dana osoba klasyfikuje się jako opętana/psychoza religijna, muszą być związani z kurią...
Na mocy dogmatu o nieomylności z 1891 roku, papież Leon ustanowił w 1924 roku instytucje świeckich egzorcystów. W 1944 roku instytucja ta została zniesiona przez (jeszcze wtedy) Święte Officjum. Ta nieprecyzyjność i niezdecydowanie rodzi wiele pytań, śmieszności i nieporozumień.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Opętanie

Post autor: Darnok »

Nauka jest młodsza od kościoła? Która? Matematyka,Geometria,Fizyka itp są starsze niż Chrześcijaństwo
Chodzi mi o naukę współczesną, i dobrze o tym wiesz ;)
Z tego co się orientuję, to biblia jednak nie ma aktualizacji co kilka lat.
niż Chrześcijaństwo.Poza tym człowiek nigdy nie zrozumie Boga i boskich zjawisk stąd tyle interpretacji Biblii. Dajmy przykład Ewolucji do tej pory wyznawcy Darwina ją uzupełniają a w pustych miejscach można szukać ręki Boga
I właśnie tutaj wchodzi prawdziwa potęga nauki, z którą żaden marny Bóg nie wygra- ja się codziennie dowiaduję czegoś innego o świecie, co jakiś czas naukowcy odkrywają kolejne fascynujące rzeczy. Tylko ignorant może powiedzieć, że "Bóg to zrobił dla zabawy, bo się nudził".
To naprawdę na temat Biblii więcej się nie wypowiadaj
Równie dobrze mogę powiedzieć, żebyś nie wypowiadała się na temat nauki- bo ja tylko pozamieniałem w Twojej wypowiedzi naukę z religią- można powiedzieć, że pokonałem Cię własną bronią, bo tłumaczysz sama siebie ;)
Jeżeli jednak już dyskutujemy o interpretacjach:
Niebo to nie jest wcale niebo w chmurach,a życie nie zaczeło się tylko od jednego Adma i jednej Ewy to ma tylko pokazać że miłość mężczyzny i kobiety daje życie czyli dziecko.
Gdzie masz to napisane w Biblii?
1000 lat temu Biblia była książką naukową. Dzisiaj jest tylko zbiorem opowiastek. To dowodzi tylko wyższości nauki nad religią- nauka zepchnęła Boga tylko do sfery duchowej, wyobraźni, czyli tam, gdzie jego miejsce.
Ojciec Pio też miał nasrane w bańce? Sam się okaleczał?
Są przesłanki świadczące o tym, że tak.
Uważanie kogoś za wariata to nie wyjaśnienie
Jeżeli ma symptomy, to czemu nie?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Opętanie

Post autor: Darnok »

Jestem Facetem;/ z Penisem
Uroki mylącego pseudonimu ;)
Do tej pory sami ze sobą się spierają wyrzucają pieniądze w błoto jak np ten Wielki Zderzacz HardRonów.
To akurat nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Fakt, że się spierają dobrze o nich świadczy- przynajmniej pomyłek nie będą robić.
kiedyś ktoś mądry powiedział że diament nie ma nic wspólnego z węglem
Wiesz, to zależy, jak na to popatrzeć- z normalnego punktu widzenia, to jednak ma, ale z jakiegoś romantycznego- może nie. Zauważ jednak, że to pierwsze spojrzenie na świat popycha nas do przodu.
Sprzeczne teorie na temat początków życia
Czemu sprzeczne? czy panspermia zaprzecza pierwotnej zupie? przecież miejsc w wszechświecie, na których jedno ze zjawisk wystąpiło mogą być miliardy lub więcej.
podróży w czasie
Co tu sprzecznego- jeżeli będziesz podróżować szybciej niż światło, to prawdopodobnie
cofniesz się w czasie- co jest dalej, to tylko wyobrażenia, zresztą i tak to bez znaczenia, bo takiej prędkości nie osiągniesz, bo posiadasz masę.

których nie wiem miliony naukowców miliony teorii jeden Bóg jedna prawda niech każdy wierzy w co chce
Hahaha ;) czyli wierzmy, ale w kanonie "jednego Boga". A jak ktoś nie wierzy?
bo sam zwykle nie wierze w duchy,ufo,zmory zjawy itp ale w Boga,opętanych czy ojca Pio akurat wierze
A wytłumacz mi, czym różni się duch rozbijający szklanki od ducha kontrolującego ciało, lub pozwalającego mówić wszystkimi językami na ziemi (jakieś takie ekstra połączenia nerwowe, które po jakimś czasie znikają?)- czemu jeden ma większą rację bytu od drugiego
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Opętanie

Post autor: Darnok »

I to jest dla mnie niepodważalny odwód.
Dobrze, że dodałeś "dla mnie", bo tak na prawdę nie przedstawiłeś żadnego dowodu.
I w to mogę uwierzyć uwierzę nawet w dusze które z własnej winy za grzechy które popełniły za życia za kare muszą się błąkać w świecie żywych.Ale nigdy na taką skale i nigdy nie uwierzę że Jasio wywołał szatana i ten go nie chce opuścić i właśnie tu masz różnice duchy pokazują się z tego co można usłyszeć 50% jak nie więcej ludzi. Prawdziwych opętanych jest mało.Jest pewnie procent chorych psychicznie.Ale opętani przez demona są koniec kropka.
Ja ci nie każę wierzyć w nic ;) z góry zakładasz, że trzeba w coś wierzyć, kiedy nie trzeba. Do tej pory tak, jak to fajnie opisał kolega Orson nie uchwycono na taśmie latania, mówienia w różnych językach czy innych cudów. Same żałosne drgawki i straszenie basowym głosem.
OrsonINFRA
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2009-10-27, 05:00

Re: Opętanie

Post autor: OrsonINFRA »

Jak wyjaśnią że chory na schizofremie ma nadludzką siłę ?
Pisałem o tym przecież wcześniej:(. Nadaktywność ruchowa i fizyczna bywają objawami schizofrenii. Zresztą przymiotnik ,,nadludzka" jest tutaj wybitnie hiperbolizowany. Ona nie jest ani nadludzka, ani demoniczna, po prostu takie osoby są agresywne i poprzez niekontrolowane napady szału zdają się posiadać nadludzką siłę. Tyle.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Opętanie

Post autor: |-_-| »

Ona nie jest ani nadludzka, ani demoniczna, po prostu takie osoby są agresywne i poprzez niekontrolowane napady szału zdają się posiadać nadludzką siłę. Tyle.
Napady szału nie tłumaczą nadludzkiej siły.
Nadaktywność ruchowa i fizyczna bywają objawami schizofrenii.
A to tylko jeden z wielu objawów opętania.
Prawdziwy Egzorcysta poznaje opętanego między innymi po tym że jak obleje go wodą zwykłą ,a powie że to święcona chory psychicznie zwykle schizofremia,epilepsia,histeria fobia religijna dochodzi do stanu psychicznego który przypomina opętnie.
Pierwszy raz słyszę takie metody. Wystarczy zobaczyć reakcję potencjalnego opętanego na różne przedmioty jak: Biblia, krzyż; lub po prostu wymówić np. "Miserere mei Deus" - Boże, zmiłuj się nade mną (w tłumaczeniu).
zblazowany

Re: Opętanie

Post autor: zblazowany »

a który ksiądz nie wierzy w moc święconej wody? to by było dziwne jakby nie wierzył

nadludzka moc? a jak się ją mierzy, czy pudzian też by nie dał rady utrzymać takiego opętanego?
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Opętanie

Post autor: Machno »

mógłby mieć problem, mam informację z pierwszej ręki o takim przypadku:
jedna osoba z rodziny pracuje w ośrodku z dziećmi z rodzin patologicznych, jeden chłopaczek dziwnie się zachowywał, co jakiś czas wpadał w szał i nie można go było utrzymać, nie raz proszono o pomoc policjantów (obok jest komenda) i oni również mieli problem z poradzeniem sobie z chłopakiem (aha - wiek w przedziale 10-12 lat), smaczku dodaje sprawa iż ośrodkiem zajmują się siostry zakonne, jakie konkretnie nie wiem, one same mówiły o opętaniu, ale nie mam pojęcia jak się sprawa zakończyła
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Opętanie

Post autor: |-_-| »

Wpadał w szał tak sam z siebie, czy dlatego, że mu siostry zakonne nie kupiły batonika? :P
zblazowany

Re: Opętanie

Post autor: zblazowany »

armenia mówicie tutaj o nadludzkiej sile. To ja się pytam jak oni mierzą tą nadludzką siłę
Ci policjanci pewnie nie chcieli być pogryzieni, pokopani przez tego synka, dlatego im się wyrywał. Ale i tak nie wiedzę w tym nic nadzwyczajnego. Opowieści z drugiej ręki zawsze brzmią lepiej niż to rzeczywiście było
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”