Czym może być Św. Graal?

Przekazywane z ust do ust przez wieki...
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Może to droga do oświecenia poprzez zrozumienie o co chodzi z tym kielichem. :shock:
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Raczej nie. Pojęcie grala wyewoluowało na kulcie Jezusa, nie z Jego nauk ani konkretnej wiedzy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

_Nameless_ pisze:Może Graal jest czymś w stylu Nirvany (nie chodzi o zespół tylko stan umysłu) ??
Istnieje taka teoria. Według niej Graal to coś w stylu Nirwany lub stanu umysłu (podobnego do tego jaki występuje przy medytacji)
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Gral był pilnowany, nie może więc to być stan umysłu. Jeżeli już, to jest to raczej jakieś źródło wiedzy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Podobno graal był u jakiegoś króla ( nie wiem u kogo)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Nie był to czasem Król Artur :?:
Awatar użytkownika
AsaF
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 197
Rejestracja: 2006-01-25, 20:14
Lokalizacja: Grabina

Post autor: AsaF »

Tak był i w to zamieszany św. Artur.

Wogóle to wszystko jest zawiłe, zaczeło się od tego, że z tego kielicha w ostatnią wieczerzę pił Jezus, potem było wiele zamieszania no i różnie z tą ochroną grala było. Po części wszystk ojest prawdą.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

No co do Graala i tego, że był u kogoś to wiem, że właśnie Król Artur się za nim uganiał (a czy znalazł to ja nie wiem), słyszałem też że Teplariusze znaleźli takowy podczas krucjat ale o nich to już czytałem wiele rzeczy, że czcili Befometa, zabawiali się czarami i takie tam więc to możę być różnie z tym faktem ;P

Co do Graala-kielicha to ja bym się skłaniał do tego, że to jakaś przenośnia, symbol, i z kielichem może nie mieć za dużo wspólnego
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Może grall to pojęcie pentagramu wpisanego w koło. Znak geometri doskonałej. Templariusze poznali tajemnice wyższej matematyki z większości wiedzy nie byli wstanie korzystac. Dzisiaj jeszcze jest dużą sensacją. Jest to matematyka nieskończona, a jak wiadomo nieskończonośc to nasze pojęcie, a nie ludzi sprzed tysięcy lat. Pycha nas zjada. 8)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Ale graal powstał 2 tysiące lat temu... wtedy to im taka matematyka nie była potrzebna :) a jak by powstała, to została by rozpowszechniona.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

To jest matematyka na dzień dzisiejszy bezużyteczna. Była znana templariuszą i wolnomularzą. A oni szczególnie interesowali się życiem Jezusa. Może poznali inną wersje jego życia i dlatego puszczeni zostali z dymem.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Temlariuszy puszczono z dymem dlatego bo uwczwesny król Francji - Filip Piękny i jeszcze dużo innych wpływowych osobistości miało u nich długi, oskarżając Temlariuszy o odwalanie czarów w czasach inkwizycji można było łatwo ich wyeliminować. Tak oficjalnie został "zamknięty" zakonik, ale nie da się zaprzeczyć, że Tamlariuszom (:P) udało się coś znaleźć w tej całej Ziemi Świętej, a i pewnie wiedzę na takowe tematy powiązane z religią mieli wielką.

A Wolnomularze to czort ich tam wie, niby byli tajni, później się stali oficjalni, a i tak nie wiadomo czym oni tam się zajmują na tych wyższych szczebelkach. Oni akurat pewniakiem mieli (mają) wielką wiedzę matematyczną
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Mam własną teorie na temat dawnej wiedzy. 1- Starożytni tworzyli PENTAGRAMOWĄ SIATKE KARTOGRAFICZNĄ. 2-Matematyke oparli na zasadzie NUMEROLOGICZNYCH KODÓW OTWIERAJĄCYCH TABLICE CIĄGÓW LICZB MATEMATYCZNYCH.
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Wracając do tematu :D...Najbardziej znaną teorią na temat Graala, jest ta, w której graal ukazywany jest jako kielich. Jest jednak grono ludzi, którzy uważają, że graal był kobietą- w dodatku była to Maria Magdalena. Taką wersję ukazał też Dan Brown w swojej książce. Osobiście wolę graala jako kielich :D
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Św.Graal jak legenda najbardziej wiarygodna mówi to kielich z którego Jezus Chrystus pił podczas ostatniej wieczerzy.Ów dziwny artefakt zapewniać ma dobrobyt jego posiadaczowi.Jednak posiaść go może tylko osoba o dobrym sercu i bez grzechu.Dlatego Artur i jego rycerze nie odnaleźli Św.Graala bo nie byli bez grzechu i przelewali krew innych.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Wielu ludzi poszukiwało Grala i nie wszyscy byli chrzescijanami, a Gral - kielich to zdaje się wymysł chrześcijan chcących czcić wszystko czego dotknął Jezus.

Ostatnio na NG mówiono że Gral mógł być Głową Jana Chrzciciela lub zwłokami potomka Jezusa.
Black_Mnich
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-16, 08:42
Lokalizacja: Black Dziura

Post autor: Black_Mnich »

Według mnie Graal był kielichem z ktorego Jezus pił na ostatniej wieczerzy kiedy powiedizał "Oto Krew moja ktora za was bedzie wylana" i kazdy chrzescijanin powinnien wierzyc w SW. Graala wiem na pewno ze ten kielkich ma cos wspolnego z Religia a moze on rzeczwywiscie istnieje tylko w legendach
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Ostatnoi na NG (:P)...
Był program o "Kodzie..." gdzie chcieli sprawdzić prawdziwość teori Browna, żę Graalem była Maria Magdalena... naczynie z jego krwia - jego dzieckiem, z którego niby wywodzi się dynastia francuskich włądców (Merowingów jesli mnie pamiec nie myli)
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Dzieciekm Jezusa i Marii Magdaleny była podobno Sara.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Jeżeli chodzi o tą Sarę, z którą rzekomo Maria Magdalena przypłynęła do Francji to ja wątpie żeby była dzieckiem Jezusa ponieważ była czarna :P No chyba że pomyliłęm Sary, na Naszynal Dżejografik był dokument i była właśnie mowa o Sarze takiej, ale czy to ta sama, o któą chodzi Tobie Moth to nie wiem ale chyba tak

Wróć do „Mity i legendy”