Pojecie o duchach - Moje teorie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dagmara »

Jeśli mowa o wierzeniach to silnie wierzący człowiek sam potrafi stworzyć sobie iluzję, podam przykład mojej ''teściowej'', ona bardzo chciała ujrzeć swoją nie żywą już pare lat siostrę z której śmiercią do tej pory się nie pogodziła, raz jak intensywnie o niej myślała kątem oka zauważyła za oknem białą postać, oczywiście pierwsze co to uznała iż właśnie siostra się jej ukazała, ja uważam jednak, że to była iluzja spowodowana ogromną wiarą i tęsknotą za nią.
Choć oczywiście nie chce całkowicie biorąc pod uwagę ten przypadek wykluczać sceptycznie tego typu podobnych.


EEE o LOL... przepraszam bardzo, ale przed moim postem był jeszcze jeden post użytkownika Dusza i gdzie on się podział?. Tu się czasami dzieją naprawdę dziwne rzeczy :galy:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

No wlasnie Dagmara,ja tez tak mialem przed chwila,a tyle napisalem (cytujac kazdy fragment tekstu Duszy) i teraz juz rozpaczam,ze tyle w bloto napisalem.
Coz,Dusza wiedz ze w lesie podczas nocy mogles figle sobie probic,wydawalo ci się ze czlowieka widzisz a "tak jakos" wyszla wiewiorka wspinajaca się po drzewie...nie wszystko co widzisz musi byc prawdziwe,powtorze się,nie wiesz nawet jakie figle potrafi sobie twoj umysl splatac..Nawet swiadomy tego nie jestes,ale wiele rzeczy,ktore ogladasz,sa przemieniane przez twoja swiadomosc i wyobraznie,dlatego tez tworza się twoje poglady,poglady innych,bo kazdy sobie to po swojemu tlumaczy,i przedstawia mysli o tym.Ale schodzimy z tematu,wg mnie ty nie vierzesz pod uwage zwidzen jakie twoj mozg ci przyprawia,i myslisz odrazu ze widzisz ducha,upior itp..
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Aha , A te filmiki w youtube i rózne zdjęcia albo przypadki że nie ma ducha ale się coś dzieje jak naprzykład taki filmik że się wszystkie meble nagle zaczeły przesuwać gdy nagrywał impre. Wujek pokazywał :D
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Na imprezie?Pewnie byl wtedy pijany,i się mu zdawalo ze meble leca w powietrzu.
A nawet jesli to prawda,watpie zeby w okoliczosciach takich jak ompreza,nagle pojawial się poltergeist i meblami rzucal.

1)Duchy (lub w tym przypadku poltergeisty) raczej nie lubia wieloosobowego towarzystwa,chyba ze się je w seansie spirystycznym przyowluje
2)Nikogo zapewne nie bylo podczas tej "imprezy" zeby moc takiego poltergeista wywolac (o ile za bojek nie dochodzilo,to napewno nie)

Filmiki na youtube?Wiekszosc jest falszowana jak juz powiedzialem,ale nie brakuje tam prawdziwych wideo,co nie oznacza ze jeszcze na taka wpadles.Zdjecia?Rownierz wiekszosc jest falszowana,ale prawdziwe sa,i jest tych prawdziwych niewiele niestety.
Aha,i tak na koniec:
Dusza pisze:przypadki że nie ma ducha ale się coś dzieje
Duchy nie zawsze sa widoczne.Nie zawsze taka jest ich wola (chodzi mi o to,ze duch jest widoczny jesli tego chce,bo jak nie,to niewykluczone ze kilka duchow wokol ciebie się czai a ty nawet swiadomy tego nie jestes.
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

No wiem duchów na świecie jest tyle, że hoho
A wiesz ja kiedyś byłem sam w domu i szedłem do kuchni nie byłem w środku ale widziałem troche kuchni bo korytarz prowadził porsoto do kuchni. Szedłem i nagle słysze wuuup!! Pobiegłem tam i patrze że nóż który leżał w chlebaku... (gdyż zawsze tam odkładamy i na dodatek mama przed wyjściem posprzątała) ... spadł. :neutral:
P.S:chlebaku... ... spadł To znaczy u mnie kontynuacja zdania xD
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Tylko tyle masz w tym do powiedzenia?Byl na chlebaku i spadl?A skad wiesz ze twoja mama tam posprzatala i noz na chlebak dala?
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Bo przed wyjściem mówiła że jakbym chciał zrobić kanapke to nuż jest na chlebaku
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Mogla zapomniec go dac na chlebak.Moja mama,i z reszta ja sam,tez czasem cos niedokladnie lokalizuje w porach wieczornych (oczywiscie jesli az tak zmeczeni jestesmy) wiec mogla niedokladnie okreslic gdzie jest noz.
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Aha , :D
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Coz za wielka,madra odpowiedz :)
Opisz swoje inne spotkania z duchami,jestem ciekawy twoich fantazji :) pisz smialo,o ile nikogo nie obrazisz wszyscy cie "wysluchaja" :)
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Hmm... Hmm... Nic sobie nie przypominam.
Ale kiedyś nagle czułem że jakby mnie wzioł strasznie mocny skurcz w brzuch. Ale ryczałem xD A gdy m,=nie przeszedł poczułem taki chłód że jakbyś weszedł/weszła na pół godziny do hłodni. Powiedziałem babci że duch przeze mine przeszedł a ona powiedziała żebym się położył i obejrzał coś to mi przejdze bul brzucha.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Przez pol godziny?Czules się jak w chlodnii,i twierdzisz ze wtedy ten duch byl jakby "w tobie",tzn wiesz o co mi chodzi?Ludzie,pomozcie mi blagajcie :)
I jak przeszedl ci twoj "bul brzucha" gdy ogladales cos? :)
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Nie był we mnie przez pare sekund wiesz mik chłód skurcz i łóżko :D Chodzi o to że jak śiedzisz w hłodni pół godziny to jest ci zimno :) A bolało mnie przez jakieś 2 godziny 2,5 godzin i przestało. A nie wiem czemu ale cos mnie zahęciło żebym obejrzał zamiast programu "A haunter" o 11.30 na discovery travel and living to coś na animal planet chociarz zawsze oglądam animal planet w południe.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dagmara »

Twój duch dusza, to nic innego jak skoki ciśnienia, kiedy ma się nierówne ciśnienie to raz robi się zimno, a raz się ma uderzenia gorąca.
Ok. ja zdecydowanie odpadam z tych rozmów, bo czytając to wszystko mam wrażenie, że mózg mi się kurczy.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Bardzo interesujace,ze nagle inny program ogladasz.
A kiedy to bylo?
Dagmara,coz,chyba zaraz doclacze do ciebie i tez wylacze się z mojego tematu,bo nie wiem juz jak przekazac moj smiech odnosnie tego :)
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Niewiem gdzieś w 2009 pod koniec roku nie pamiętam zbytnio.
A wiem że to śmieszne ale wiesz ja wszystko biore sugedtie paranormalne. Wiesz już taki nawyk xD
P.S:Polecam "A Haunting" na DiscoveryTravel&Living dziś ale nie wiem dokłanie czy dziś jest o 11.30 ;D
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Polecam ksiazke "Zostalem wykorzystany przez zwyklego ducha" Jana kowalskiego,z 2035 roku.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dusza
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-03, 18:34

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Dusza »

Jeszcze nie ma tego roku xD
Wiem głupie ale słyszałem o gościu który udowodniono że przeszedł przez niego duch i objawy miałem takie same więc...
E tam nie pisze bo robie z siebie głupka :oops:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ruskof »

Voozie,mozliwe ze w przypadku twojego (s.p.) dziadka bylo tak,ze byc moze chcial dac znak tym poczuciem chlodu u twojej matki,a twoja mama do konca tego zapewne nie pojela,tzn,nie w pelni zorientowala się o co chodzi,ale napewno gdzies w podswiadomosci to zrozumiala,skoro powiedziala ze twoj dziadek wtedy nie zyje.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”