Godzina duchów

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cateleon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-23, 14:00
Lokalizacja: wszechświat

Re: Godzina duchów

Post autor: cateleon »

Ja oczywiście nie mam zamiaru wywoływać duchów, bo po co zakłocać spokój zmarłym, którrzy mogą się za to zemścić. A może wie ktoś dlaczego akurat 12 w nocy?
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Godzina duchów

Post autor: Ciura »

cateleon pisze:A może wie ktoś dlaczego akurat 12 w nocy?
moim zdaniem głupi ludzie sobie ubzdurali że jeżeli o 12 w dzień jest słońce najwyżej panuje dobro to przeciwieństwo tej godziny jest 12 w nocy panuje zło a duchy są uznawane za złe!
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Godzina duchów

Post autor: Monomagnum »

Jak już wcześniej wspomniałem- nie uznaję zasady odpowiednich czy mniej odpowiednich godzin na wywoływanie duchów. Oczywiście gdybym chciał się tym zająć wybrałbym godziny wieczorne, z tego powodu iż jest spokojniej niż za dnia i łatwiej można się skoncentrować takiemu laikowi. Nie mówię już nawet o doświadczonym medium któremu za pewne znane są techniki na jak najlepszy przebieg seansu. Ale w gruncie rzeczy co ja wiem na ten temat?(pytanie retoryczne <_< )
Gilbert
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2008-11-09, 17:45

Re: Godzina duchów

Post autor: Gilbert »

Godzina jest istotna, z punktu widzenia teorii, jak i praktyki obrządków religijnych, okultystycznych. Jest to związane z ogólnym pojęciem czasu, który od zawsze fascynował ludzi. Kiedy opierając się o własną fantazję, to co ich otaczało, naturę, środowisko, tradycję tworzyli obrzędy i rytuały, musieli także wpleść w to czas.
Kilka przykładów:
- W Starożytnej Grecji dusze elizejskie wzywało się TYLKO po odprawieniu wieczornego nabożeństwa na cześć Ejletyji.
- Noc w religii słowiańskiej była porą aktywności dusiołków, mamunów, mogił, a także szeregu innych upiorów, niespokojnych dusz.
- W wielu kręgach kulturowych w Afryce to dzień, w szczególności południe jest godziną aktywności złych mocy. Wiąże się to z utożsamieniem dnia, jako pory zgubnej- słońce, wysoka temperatura, pragnienie, głód. Noc przynosi ukojenie, sen, chłód rzadko kiedy jest identyfikowana z niepoznanym zagrożeniem. Taka interpretacja jest szczególnie powszechna na północy Afryki. Stąd biały to kolor żałoby w Afryce:).
Jeśli zagłębisz się w średniowieczne źródła mówiące o alchemii, zaklęciach zauważysz, iż tam także często jest wyszczególniona pora.
Wszystko, czego ludzie nie pojmują, pojmowali przekuwali na wiarę. A wiara, aby być bardziej prawdopodbną, aby nie stała się martwą zamykali w obrządkach, rytuałach, magicznych zaklęciach.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

Wg mnie to najlepiej dychy wywoływać od 3 w nocy do 15.Nie wiem czemu ale jakoś tak.Ale pierwsza w nocy raczej nie!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Pierwsza w nocy raczej tak, 3 do 15 nie, nie wiem czemu ale tak chyba coś jest tak tego.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

Dla mnie 1 za wcześniej(już zara ktoś wyskoczy z postem "to czemu napisałeś 15?"Ale wiecie to godzina w której zmarł Jezus a Jezusowi nikt nie podskoczy!.)
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Godzina duchów

Post autor: NM_ONE »

Nie radzę Ci wywoływać,jak znam życie kolejna nieodpowiedzialna osoba która myśli że to zabawa,nigdy nie wiadomo co wywołasz!Przez taką głupotę możesz mieć kłopoty!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Poważnie. Sam siebie tak nakręcisz, że przestraszy Cię własne odbicie w lustrze, lub kapiąca woda z kranu i albo wykorkujesz, albo w gustownym pulowerku odwiozą Cię do czubków. ;]
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

No powaga może ceteleon oglądał jakiś film o wywoływaniu duchów albo był u cyganki w namiocie;p
Chcesz wywołać człowieka w prześcieradle?To wez skończ z tym bo jak napisał Sothis
albo w gustownym pulowerku odwiozą Cię do czubków. ;]
Przynajmniej będzie mieć darmowe jedzenie.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć." AP 13, 16-18

Jakiś niedouczony ten nauczyciel. ;]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Sothis, liczba 666 została już wielokrotnie wyjaśniana i - wedlug mnie - udało się to naukowcom. Nie ma w niej nic demonicznego ani złego. Jest zapisem imienia. Wielu naukowców wielokrotnie i niezaleznie od siebie rozszyfrowywało liczbę 666 przy pomocy hebrajskich wykładników liczb i liter. Wyszło im imie Neron. Imię cesarza rzymskiego który zgotował pierwszym chrześcijanom piekło i według wielu historyków był odpowiedzialny za pożar Rzymu w roku 64 n.e. Pojawienie się jego imienia w Apokalipsie św. Jana mogło być swego rodzaju przepowiednią. Nie jest bynajmniej imieniem Szatana. Wiązanie liczby z jakąkolwiek godziną to zwykła pomyłka. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, którego jak podejrzewam będę musiała ostro bronić. Ale co mi tam.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

DanaS, masz całkowite poparcie z mej strony w tej kwestii. :)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Dobra, jedno poparcie czyli wyczerpałam mój limit szczęścia na ten dzień ;)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

A gdzie krytyka? Zawsze muszę bronić swojego zdania a tu taka miła niespodziewajka :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Godzina duchów

Post autor: Arek »

Ci od krytyki zeszli w podziemie, napełnią się czarną magią (energią) i uderzą z podwójną siłą,
Luke eee sorry Dana niech moc będzie po twojej stronie
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Z Tobą też :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”