Kwiat paproci

Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

hmmm..... a w skepie zielarskim by nie mieli pokrzyku...?
Kiedyś mieli na receptę, ale teraz już wogóle nie ma, chyba że ekstrakt z pokrzyku zawarty w gotowych preparatach. ;)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Wiesz...kiedyś były w sprzedarzy papierosy Atmostan osławione w kręgach hippisowskich. Był to lek stosowany głównie do dychawicy oskrzelowej, ale jak trochę się tego dymu nawdychało... :twisted:
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Ach tak... to w takim razie najlepiej jak sama znajdziesz pokrzyk... :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Powodzenia życzę... :D
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

A ja bede w plamy!! :lol:
wiem, ze teraz nie mozna, a jak się juz musi, to z mlekiem, ale ja nie moge... nie moge się powstrzymac...!
krecilo mi się dzisiaj w brzuszku... no i zapazylam sobie mietke, bo jak wiadomo mietak dobra na kurzy (i nie tylko) brzuszek... ale nie moglam się powstrzymac i dorzucilam jeszcze torebeczke dziurawca... mam nadzieje, ze taka niewielka ilosc jeszcze mi nie zaszkodzi, ale jak sloneczko mocniej przyswieci.... to moze byc wesolo... :D
ale ja tak kocham te moe wszystkie zolka...! i nie moge bez nich zyc!
rumianek... - pachnacy, slodziutkie, panaceuma na wszelkie dolegliwoci, od rzoladka, przez infekcje, choroby skurne, na potencji skonczywszy :P
szalwia... - isealna na stany zapalne, rany itp. no jak nie kochac zolka, ktore za kazdym raem ratuje moja paskudna kurza skorke, na ktorej tak latwo o podraznienie.... :?
mieta... - o tym ju zbylo.. ;)
no i ten moj nieszczesny dziorawiec... - uralowal moja watrobke...., pomaga w bolach brzoszka, ale nie tylko zoladka, ale caalego ukladu pokaromowego (wspomaga przemiane materii - jest dobry na zrzocenie kilku zbednych kilogramow :P ) jeden minusik :idea: ... uczula na sloneczko :? i jak się go duzo pije, a jest ostre slonce, to moga wyskoczyc taakie plamy. babcia mi mowila, ze jak do naparu doda się troche mleka, to nic się w tedy nei dzieje i slance tez nie szkodzi, ale kto by tam mleka szokal, jak zolka stygna, a w brzuszku mdli... :?
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Polecam ziółko o nazwie Ginko Bilboa(Miłorząb Japoński). Wspaniale wpływa na koncetrację i na pamięć. Jeśli już jesteśmy przy temacie koncetracji to polecam również Kava Kava. W sprzedaży dostępny jest ekstrakt o ile się nie mylę(ale jakby ktoś miał namiary na suszone liście niech da znać ;) ). Jest to ziele o właściwościach pobudzających, w większych ilościach działą jak narkotyk. Świetnie nadaje się do nauki i do pozyskiwania energii.
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

hmm... prywatna grzadka bylaby super. ale spotkalam się z opinia, bardzo logiczna niestety, ze rosliny maja swoje wlasciwosci tylko wtedy, keidy rosna w naturalnym srodowisku. bo to, ze musza same wywalczyc sobie miejsce do zycia, daje im sile i dzieki temu maja sowje wlasciwosci. co o tym myslicie?

slyszalam ostatnio o zbawiennym na trawienie i zawartosc toksyn w tkankach dzialaniu pokrzywy. probowaliscie jej keidys?
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Co do pokrzywy, to slyszalam o niej wiele dobrego, ale nigdy nie probowalam

co do wartosci tylko dziko rosnacych roslin... na pewno cos w tym jest, ale nie sadze, zeby mialo to az tak wielkie znaczenie. przeciez zolka, ktore kupujemy w sklepie, sa z plantacji (tez grzadka, tylko taka wieksza :P ) a nie mozna powiedziec, zeby byly nie skuteczne... (wiem z wlasnego doswiadczenia)
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Ja uwielbiam herbatke z majeranku :D , mam całą obszerną książke na temat ziół i ich działania 8) , ale raczej rzdko z niej korzystam
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ech... ja tez mam kilka fajnych ksiazeczek, ale tak na prawde trudno mi z nich kozystac. chciala bym tez wiedziec kiedy i jak zrywac ziolka, ale ta wiedza jest dla mnie takim ogromem... a ja jestem tak niesystematyczna i leniwa, ze szkoda gadac :?
ale tak poza tym, to Arp podrzucil mi kilka fajnych linkow:
http://www.rozanski.henryk.gower.pl/fitoterapia2.htm
http://parda.w.interia.pl/index.html :)
Awatar użytkownika
white witch
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2005-10-01, 15:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: white witch »

amciak pisze:
slyszalam ostatnio o zbawiennym na trawienie i zawartosc toksyn w tkankach dzialaniu pokrzywy. probowaliscie jej keidys?
Liście pokrzywy pobudzają pracę układu trawiennego, jest też dobry dla karmiących matek (wzmaga wydzielanie mleka). Oprócz tego z pokrzywy można uzyskać doskonały tonik i płukankę do włosów, którą gorąco polecam (miałam okazję wypróbować z zadowalającym efektem).
Natomiast moim ulubionym zielem jest świetlik. Z magicznego punktu widzenia wspomaga on i rozjaśnia wizje (należy świeżym natrzeć oczy lub wyciągiem z niego ). Leczniczo wpływa oczy (zapalenie spojówek, jęczmienie, słabość widzenia). [glow=indigo][/glow]
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ja tez kozystam ze swietlika. wiem, o jego dzialaniach "magicznych", ale osobisice stosuje go w czelach leczniczych z duzym powodzeniem. rzecza bardzo wygodna i oraktyczna jest (kiedy się nie ma pod reka swiezych kwatow, ani tez nie mozna sobie zrobic wyciagu z herbatki) masc ze swietlika, dostepna w chyba kazdej aptece ;)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Ciekawe właściwości ma tatarak zwyczajny :D Działa pozytywnie na trawienie i w ogóle... A po spaleniu 30 cm kłącza wywołuje dość ciekawe halucynacje :D Dostępny w każdym firmowym sklepie herbapolu :roll:

Pozdrawiam
z krainy wiecznego szczęścia

Wróć do „Magia naturalna”