Świadomoe śnienie

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Maestro pisze:2.Sen przerywany - gdy konieczie danej nocy chcialem mieć świadomy sen, to ustawialem sboie budzik, żeby po np. 3 godzinach snu mnie obudził. Potem znowu kładlem się spać i szansa na wystąpienie świadomego snu jest dużoo wyższa
O ile wiem ta technika nazywa się 4+1 ;)
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

JA tam nei wiem. Oneironautyka nei sprawia mi problemu, więc nei potrzebuje się tym wspomagać. Poczytajcie publikacje Adama Bytofa - tam jest opisanych tych technik na pęczki.
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Maestro pisze:Poczytajcie publikacje Adama Bytofa - tam jest opisanych tych technik na pęczki.
Tak i to całkiem skuteczne techniki :wink: Ja równiez dzięki publikacjom tego pana nauczylam się inkubowac sny - cudowna sprawa :)
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Kiedyś organizował on regularnie w Warszawce spotkania i wykłady. Na prawdę fachowiec w tym temacie. Znajomy był na kursie organizowanym przez niego i nie pożałował.
Gość

Post autor: Gość »

Czy świadome śnienie (LD) jest tak naprawdę bezpieczne?
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Gość pisze:Czy świadome śnienie (LD) jest tak naprawdę bezpieczne?
jezeli chodzi o bezpieczenstow, to moze byc w tedy, kiedy mamy WILD za czesto... nie wiem jak to wytlumaczyc, ale podczas snu nasza podswiadomosc w pewnym stopniu "odreagowywuje" stresy, traumy, nie wyzyte popedy, ktore byly tlumione podczas pelnej atywnosci swiadomosci. kiedy natomiast za badzo i zbyt czesto kontrolujemy sny, to nasza podswiadomosc nie ma się kiedy "wykrzyczec". ale nawet to mozna pogodzic i dojsc do "kompromisu". trzeba po prostu znac umiar.
Awatar użytkownika
Aradia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2005-07-11, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Aradia1 »

Kura pisze:nasza podswiadomosc nie ma się kiedy "wykrzyczec"
Całkowicie się z tobą zgadzam. Nie wolno zapomnieć o naturalny biegu sów u człowieka. Choś czasem można pozwolić sobie na świadome śnienie, co ja lubie traktować jako rodzaj nagrody i przywileju :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Hie hie, czwarty dzień z rzęu z LD wjebałem się w astral :D :P :D
Maeveen

Post autor: Maeveen »

I znów zastój :( Cholera, znow mam kompletny brak swiadomych snow :( Czy to oznacza, ze bede musiala wziac się za te wszystkie nudne techniki ? Testy rzeczywistosci a nawet technika don Juana wymagaja systematycznosci...a do tego, moze to glupie, ale boje się ze moj mozg tak bardzo wyrobi sobie nalog rozpoznawania snu, ze bede uzyskiwac LD zbyt czesto, co jak wszystkim wiadomo, zdrowe dla naszej psychiki nie jest :?
Ja zazwyczaj uzyskiwalam LD dzieki autosugestii, a ostatnio cos nie wychodzi :? Ale ostatnio zaniedbuje medytacje, co pewnie ma tutaj duzy wplyw...
Jeśli znacie jakies techniki , ktore nie wymagaja systematycznosci i rutyny , albo jakos niezawodnie rozwinietą metode autosugestii, to piszcie , prooosze :)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ostatnio wpadlam w gleboki trans nad ranem. najpier zadzwonil mi na komurke tata (jak mu się nie chce mnie wolac, to puszcza mi sygnal...) nic nie slyszalam, chciaz telefon mialam przy uchu. pozniej wyslal po mnie siostre. obudzila mnie. dalam rade powiedziec tylko "yhy". i jak zasnelam, to snilo mi się, ze poszlam na dol do taty :P
niestety u mnie jest tak, zejak o czyms bardzo intensywnie mysle... (musze to zrobic!) i jeszcze niedaj boze wyobrazam to sobie, to po pewnym czasie takiego odwlekania, zapominam, ze mialam to zrobic, bo jestem swiecie przekonana, ze juz to zrobilam... :? tylko jak to wytlumaczyc rodzica? ciagle nazekaja, ze nie robie tego, o co mnie prosza :?
Maeveen

Post autor: Maeveen »

taaaaak.... ale czy ktos umialby mi pomoc ??? (problem opisalam w poprzednim poscie...)
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Rongan, ja jestem zainteresowany tą techniką i jej zastosowaniem :D wiec gdybyś mógł coś więcej byłbym wdzięczny
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Ja takich dobrodziejstw korzystałam tylko w przypadku nagrań hemi-sync , był to "Lucid Dreaming Series" , ale niestety, nie dalo mi to kompletnie nic, bo chyba jednak najpierw trzeba przerobic Gateway Experience (czego nie zrobilam) , bo np w moim przypadku, przy odliczaniu do 10, na cyfrze 10 wcale nie przechodzilam w Focus 10 :neutral:

Z BWG się jeszcze nigdy nie bawilam, wiec jesli moglbys mi przeslac pliki, to bylabym wdzieczna :)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

mozecie mi powiedziec cos wiecej o tych wszystkich dziwnych nazwach..? :? o czym wy rozmawiacie?
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Juz tlumacze :wink:

Programy takie jak hemi-sync , czy Brain Wave Generator, to nagrania zawierające dudnienia roznicowe, generujące nasze fale mozgowe, a co za tym idzie, sluzace do wielorakich celow (jak np. wyjście z ciała , świadome śnienie, trans, szybkie uczenie się oraz wiele innych :) ). Najbezpieczniejsze i ponoc najlepsze sa nagrania hemi-sync, gdyz pochodza prosto z Instytutu Monroe'a , a najbardziej znany jest , o ile się nie myle 7-czesciowy (21 płyt CD), "Gateway Experience" , podobno efekty sa niesamowite, ale cena oryginalu, to o ile dobrze pamietam ponad 2 tys.... W necie tez moze znalezc troche takich nagran , jak np. presety do BWG , ale ja zawsze się boje, ze nie beda to oryginalne nagrania i uzywanie ich moze byc niebezpieczne :?
Po wiecej informacji zapraszam tu : http://monroeinstitute.org/

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”