Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

Marta to ja chyba w innej Polsce żyję, bo u mnie wszyscy księża to ludzie, którzy podążają śladami Jezusa :)
Przecież innowiercy też będą zbawieni. Nikt nie każe wam się zgadzać, ale nie atakujcie i nie uogólniajcie. Oczywiście, zboczeńcy są wszędzie, są w rządzie, w kościele, w kiosku, na ulicy. Ale są też normalni ludzie i na nich powinno się skupiać.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kościół katolicki

Post autor: Dagmara »

Darnok przecież ja nikogo nie atakuję, tylko wyrażam własne zdanie :)
Temat ciekawy i wart konwersacji...
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Re: Kościół katolicki

Post autor: marta.heva »

Darnok pisze:Marta to ja chyba w innej Polsce żyję,
raczej nie, byłeś tylko na religii uświadomiony przez ludzi kompetentnych.
Mnie całe życie wpajano, że innowiercy to ludzie źli, którzy nie mają miejsca w świecie Boga. Pani katechetka nigdy nie dopuszczała do siebie myśli, że pochodzi od małpy i jako pierwsza w Polsce obaliła teorię Darwina, jeszcze przed Giertychami ... i żeby to jeszcze była jedna katechetka, ale cała parafia i dwie sąsiednie mnie tak otępiały.
istne pranie mózgu i wcale się nie dziwię że tylu fanatyków nam porosło.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Re: Kościół katolicki

Post autor: marta.heva »

czyli prawdziwie wierzących jest w tej chwili w Polsce bardzo mało, bo ja przez atak rozumiem także obelgi słowne i potępianie kogoś za poglądy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kościół katolicki

Post autor: Arek »

"Przemoc jest wielkim złem "-zgadzam się z tym
" osoba urzywająca przemocy podobna jest do tych którzy w przeszłości palili ludzi na stosie ."-Kościół także był za tym by palono na stosie. Kościół był za tym by niewiernych zabijano, maltretowano , wybijano zęby (król B. Chrobry). Kościól chce tylko władzy prosze poczytać książek tam wszystko pisze. W niedziele z ambony nic o takich książkach nie usłyszysz to pewne. Nauki Jezusa i kościoła są bardzo różne,poczytaj NT. i zastanów się a zobaczysz jaka to różnica
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

"Nie we wszystkim jednak się z nimi zgadzam"

Niech zgadnę, tam, gdzie i kościół, tak? :) W moim mieście ŚJ to na prawdę fanatycy, przynajmniej odnoszę takie wrażenie po tym, jak chcieli mnie nawracać.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kościół katolicki

Post autor: Arek »

Co do świadków Jechowy to powiem wam tyle że ich cenię tym co robią, już z pierwszego powodu:
Który ksiądz , proboszcz albo biskup dżwignął by swoją dupę i chodził od domu do domu prosić by z nim o Bogu porozmawiać?. Znacie swoich księdzy to możecie sobie na te pytanie odpowiedzieć ilu z nich to robi? a jak ktoś chce napisać że oni tego nie mogą to odpowiem z góry że mogą bo i apostołowie mogli i wielu wybitnych ludzi kościoła też to robiło ( napisałbym tutaj nazwisko pewnego kardynała ale z pamięci to trudne. Kardynał ten był papieżem bezpośrednio przed Janem Pawłem i on był właśnie takim).

Z świadkami Jechowy dobrze mi się rozmawiało , dali mi swą książkę i powiem wam tak:
Opisane są tam wszystkie religie na początku bardzo pozytywnie w miare czytania pokazywane są różne przestępki tych religii, coraz więcej , coraz więcej negatywów powyciągynych z tych religii, aż w końcu autor pyta "czy jest to naprawde ta religia którą Bóg chciał?"
Pranie mózgu nic więcej.
Ostatni rozdział poświęcony jest świadkom J. tam opisane są ich piękne dzieje i czyny, oczywiście nie ma tam nic o ich "ciemnych stronach" i na tym kończy się ta książka.
Inne religie wprowadzili w błoto a swoją chwalą i wielbią, no ale czego innego można się było spodziewać?

pozdrawiam Arek
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Kościół katolicki

Post autor: Joela »

Krzyż czy pal ,a jaka to różnicą skoro drzewo jest przeklęte .
Na drzewie przekleństwa został powieszony na drzewo zaniósł nasze grzechy
nasze choroby .
Rzym czci znak zwycięstwa jakim dla nich jest ich krzyż ,przecież wszystkich
usmiercali na krzyzu .Jezus został w ten sposób wysmiany ,wykpiony.
Napisano - przyszedł czynic dobrze ,a wycierpiał krzyz .
Dlaczego mam rzymianom zamieniać ich haniebny znak śmierci ?
przez wiele cierpień wchodzi się do Królestwa Bożego .

Gdyby nie sj , wielu by niewiedziało ,ze Stwórca ma Imie YHVH .
KK wymazał Imie Stwórcy z Biblii z NT i meszcze się wymawiaja ze to z szacunku
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Kościół katolicki

Post autor: Joela »

arek napisał

Czyż Jezus nie mówił słów, że to nie on uzdrawia, tylko wiara ? Pomyśl o tym.
.,.,
właśnie mysle jak ty to rozumiesz - nie chorujesz ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

KK wymazał Imie Stwórcy z Biblii z NT i meszcze się wymawiaja ze to z szacunku
Aha, czyli tłumacz miał po Polsku napisać YHVH, po angielsku YHVH, po słowacku YHVH i wszyscy by to jak mantrę powtarzali, a nie wiedzieliby co to oznacza. Każdy język ma własne określenie na Boga, po co robić z tego takie wielkie halo? bo ja nigdzie go nie widze.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: cleric »

Papież chce, aby w każdym kościele była msza po łacinie, odprawiana tyłem do wiernych - informuje "Tygodnik Powszechny".
"To zupełnie nowy kurs polityki Watykanu" - pisze Maciej Müller w artykule "Tradycja w ofensywie".

"Ojciec Święty nie wychodzi naprzeciw jedynie pewnym grupom, które potrzebują liturgii trydenckiej, ale chce, aby każdy poznał tę drogę celebrowania Eucharystii" – mówił kard. Hoyos podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, nie zostawiając żadnego pola do domysłów. Dał też do zrozumienia, że do wprowadzenia starej liturgii do parafialnych grafików nie jest bynajmniej konieczne zapotrzebowanie wiernych: "Ludzie nie pytają o nią, bo jej nie znają".

To już nie jest odpowiedź na postulaty tradycjonalistów. To ofensywa Benedykta XVI, który jeszcze jako kardynał słynął z krytyki niektórych posoborowych zmian w liturgii, prowadzących według niego do zaniku poczucia sacrum.

z onet pl


co wy na to?:) ja się nawet wtedy przejde do kosciola, zobacze ta msze po lacinie :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kościół katolicki

Post autor: Darnok »

W sumie ma rację. Jak ktoś napisze książkę w której jest wiele niezrozumiałych wyrazów, to zaraz staje się "biblią szatana" albo czymś podobnym. Idzie z trendami :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”