Demony

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Gość

Post autor: Gość »

Do Nyarlathotep:

Ale co nie pojąłem? spytałem się o to o te kręgi 4 i 5
A ty mi tu wyskakujesz o ,,właśnie nie pojołeś,, tego to naprawdę nie pojąłem ale ciebie.Jeśli się pytam jak człowiek człowieka ,,o co biega z kręgami,, to POJMIJ to żeby normalnie i logicznie odpowiedzieć mi na to pytanie a nie zaczynasz jakies bzdurne gadki o tym że tego nie pojąłem.
Jak jesteś taki mądry i wszystko wiedzący to się tym podziel i wytłumacz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, to po co w takim razie Judaizm i jego odłam, Chrześcijanizm? coś się tego Panie kupy nie trzyma :) nawet New Age myśli dwa razy, zanim coś napisze.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, A więc tak się bawimy?
Darnok Absolut przekazał tylko część prawdy
Tak, wg. "Was" to chyba Judaizm, bo wątpię, że odłamy. Czyli wychodzi na to, że Judaizm, który nie jest pierwszą religią został stworzony na samym początku. Bliska Judaizmowi jest Zaratusztra, ale i ona nie jest pierwsza. Czyli albo uzupełniamy, że na początku żyły inne byty i ludzie w nich wierzyli, albo koniec religii. Uwielbiam, jak ktoś tworzy nową religię bazując na starej i twierdzi, że ta stara, to dno. Zupełnie, jak Vista i konkurencja :)
Widzę też tutaj troszkę o duchach, ale to sprzeczne z Chrześcijanizmem. Zresztą wszystko jest bardzo podobne do powieści "Silmarillion". Tolkien też był bytem o wyższych wibracjach?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers,
z tego co się orientuję, to pierwszą religią MONOTEISTYCZNĄ był Zaratusztrianizm. Tylko to odpowiada więc tej "waszej" historii.
Wg. enuma elisz były byty PRZED Bogiem, absolutem. "Wy" natomiast jesteście razem z Bogiem, to by było trochę głupie, skoro dostaliśmy "wersję absolutu", w której napisane jest, że to jednak "On" jest pierwszy. Pomijam chronologię, bo staram się znaleźć religie podobne, no i niestety nic nie znalazłem. Zresztą dziwne, że takie "byty", jak "Wy" objawiacie się poprzez internet. "Absolut" też założy konto?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, Echnatona pomijam, ponieważ mówiąc kolokwialnie "bili go w młodości". Judaizm wiem, ale szukam czegoś innego, by bardziej pasowało do twojej "wersji" no i nie znalazłem. Może mnie nakierujesz?
Nyarlathotep
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Nyarlathotep »

Moze Echnatona "bili w młodości" bo zawracał doopę adminowi:):) To żart oczywiście.
Jest juz pozno, a ja poprostu wybuchnolem smiechem ;]
Sorry za post ktory nic nie wniosl do dyskusji;] Ale mi Rewers poprawil humor na chwile ;]]]

PS.Wole poczytac z boku niz wlaczyc się do dysqsji
Pozdrawiam i zycze milej konwersacji ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, Czyli sugerujesz, że to jednak Judaizm był religią stworzoną na samym początku, tak więc jeżeli to prawda, bo nie mam dowodów, by napisać, że to kłamstwo, to ludzie preneolityczni nie mają prawa bytu. Pomyślmy:
Byt i te demony
Stworzenie człowieka i objawienie nauk Judaistycznych
a dopiero później inne religie
Nie wchodzę już w głębsze wody, to wszystko dalej się nie trzyma kupy :) wychodzi na to, że Judaizm był pierwszą religią, no chyba, że chodzi o religie monoteistyczne, ale jak już wcześniej wspominałem Zaratusztrianizm był wcześniej.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, To w takim razie która religia była tą "pierwszą"? nie możesz odpowiedzieć na to pytanie?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, Nie, szukam religii, którą "objawił" absolut, czyli tą najprawdziwszą w sensie nie made in earth. Zakładając, że dostaliśmy ją na samym początku, albo po chwili, to nie znajduje żadnej monoteistycznej religii spełniającej te kryteria. No chyba, że ta najtrafniejsza religia jest jeszcze inną, albo już jej w ogóle nie ma.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers, A więc tak. Zakładamy, że nie wierzę w ani jedno Twoje słowo nt. absolutu i po prostu chcę się dowiedzieć, gdzie są prawdy przekazane przez "absolut". Pojęcia religii odnoszę do pojmowania rodzaju ludzkiego, bo przecież mi nie było dane pojąć więcej, wszakże jestem tylko Twoim tworem ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

rewers,
Wiem, że te "prawdy", to nie prawdy :) nie jestem głupi. Czyli w Biblii mam "prawdy", ale przecież Judaizm i Chrześćijanizm to stosunkowo stare religie. Mam uwierzyć, że wcześniej "absolut" nie wpadł na to i na coś czekał?
a zastanawia mnie jedno :) czemu sekty, religie itp. nie odnoszą się do ewolucji, tak, jakby nigdy nie istniała. Wywodzimy się z małp, czyli ogólnie teorię o stworzeniu człowieka z gliny odrzucam do kosza.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”