Czy niemowlęta widzą duchy

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

tez mi się wydaje ze male dzieci moga widziec i wyczuwac takie byty, moze dlatego ze sa jakos szczegolnie wrazliwe, lub tez nie maja jeszcze nawciskane do glowek tych 'prawd i madrosci' ze istnieje tylko swiat materialny
Gość

Post autor: Gość »

Bez kitu ja mam mało siorkę, (teram ma 6lat) ale ze 3 lata temu cały czas do kogoś mówiła;]
Poważnie,małe dzieci mają takie coś
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

boni3, małe dzieci widzą do góry nogami, może machają palcami w wyniku dezorientacji?
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

W dużej mierze zgadzam się z Voozie - małe dzieci są istotami czystymi, ich umysły nie są zablokowane a kontakt z otoczeniem materialnym jest znacznie ograniczony. Dlatego widzą rzeczy, których widzenie w późniejszym wieku wymaga specjalnego treningu. To nieprawda, że uczymy się widzieć duchy, my (dorośli) przypominamy sobie utraconą zdolność
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

przypominamy sobie utraconą zdolność
dobrze powiedziane, zawsze tak uważałam.
Nie tylko niemowlęta widzą duchy, gdzieś już pisałam o historii mojej znajomej której dziecko widziało swojego zmarłego tatę, dziecko miało już bodajże 2,5 roku i potrafiło powiedzieć co widzi.
Czasami zastanawiam się czy dzieci ( ... i zwierzęta ...) nie zostały obdarzone taką zdolnością dlatego, że nie bardzo da się udowodnić że one tak naprawdę widzą duchy.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

nie wydaje mi się że to głupie, pod warunkiem że istnieje jakaś siła nadprzyrodzona która tym wszystkim kieruje.
Może Bóg odbiera taką możliwość rozumującym istotom, by nie dowiedziały się co tak naprawdę dzieje się po życiu, wie że dzieci nie będą potrafiły tego wykorzystać i zrozumieć, ani tym bardziej komunikatywnie porozumieć się z istotami niematerialnymi i to samo tyczy się zwierząt, które mogą tylko zobaczyć duchy, a nie z nimi rozmawiać czy komunikować się w jakikolwiek inny sposób. To wszystko oczywiście zakładając że Bóg istnieje ...
poza tym kiedyś na forum już o tym pisałam, może ludzie dorośli są tak zapatrzeni w naukę i tak twardo stąpają po ziemi, że utworzyli w swoim mózgu barierę dla takich zjawisk (bo niektórzy pomimo wieku potrafią tę zdolność odnaleźć), której dzieci i zwierzęta z prostych przyczyn nie mają.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”