Templariusze...

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt

Czy Templariusze odnaleźli Grala??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Potrafię to przyjąć do siebie ale jak już mówiłem tzw. "Klątwa Templariusze" nawet jeśli jest legendą to nie jest najważniejszym aspektem teorii o nich...
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

A czy ja mówię, że jest?
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

nie tylko sądzę, że dyskutując o tej legendzie czy tam prawdzie to tracimy z lekka czas powinniśmy skupić się na głównych aspektach teorii bądź na książce z Watykanu

[ Dodano: 2007-10-19, 17:33 ]
ale jesli chcesz to sprzeczajmy się nadal
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Tu nie chodzi o sprzeczanie się. W legendy można wierzyć albo nie i nie ma w tym nic złego (chociaż prawdopodobnie zawsze pozostaną tylko legendami).
Ale jeśli nie ma żadnych źródeł poświadczających świadectwo to nie można mówić o czymś jak o fakcie.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

ok skończmy temat tej legendy i porozmawiajmy o innych aspektach teorii
Mancias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17, 10:38
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mancias »

polikopolik pisze:często bardzo często jak coś przeczytam w takim piśmie to potem to sprawdzam (...) i jak to sprawdzałem to się okazało, że prawda... na internecie też znajdziesz dowody, że nie jest to legenda (...)
Chyba na Youtubie nakręcili film w czasie tego palenia na stosie? ;? Litości, na prawdę jest to tylko legenda, i jak na legendę przystało jest tam ziarno prawdy. A co z tego, że papież i król umarli? Byłoby dziwniej jakby żyli do teraz :grin: Pamiętaj, że papieże byli ludźmi co najmniej w wieku średnim. Po drugie prawdopodobieństwo! Wcale zejście dwóch osób w podobnym czasie nie jest niczym niezwykłym. A to że książka trafi do "elity" to gadanie w stylu bolszewickim :(

Ja za to zachęcam do szukania informacji o zakonie templariuszy "w terenie" bo w Polsce także znajdują się pozostałości po tym zakonie.

PS Polikopolik zauważyłem, że jak ktoś ma inne zdanie niż twoje zaczynasz się kłócić, wrzuć na luz świata i ludzi nie zmienisz więc po co się użerać między sobą?
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Święty graal to chyba tylko legenda w Biblii nie było o nim chyba wzmianki a
pojawił się w legendzie o królu Arturze... NO wiadomo wszystko jest możliwe ale czy Graal naprawdę wogóle kiedykolwiek istniał...
Co do wysokiej ceny ksiażki sprytnie to sobie Kościół wymyślił he he he

Jeśli Graal by jednak istniał to pewnie i tak nigdy nie zostanie odnaleziony bo templariusze go dobrze schowali albo po prostu zniknął w mrokach dziejów...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

no tak o grallu nigdy nie było mowy w biblii ale to można wytłumaczyć kolejną teorią (XD) no więc tak ewangelii było więcej (nie teoria) i księża wybrali kilka , inne uznali za herezje (np ewangelie św. Filip [gnostyczną, w tych ewangeliach mowa była o tym, że Jezus kochał Marie Magdalene, piszą tam, że ją całował niestety nie wiadomo gdzie bo tam papier się urwał [peszek]). więc możliwe, że w tamtych ewangeliach była mowa o świetym grallu. Jeśli oglądaliście bądź czytaliście Kod Leonarda Da Vinci to zapewne pamiętacie kaplice Roseline. Otóż w tej kaplicy znajduję się wiele znaków templariuszy (dwóch jeźdźców na jednym koniu itd.), co najdziwniejsze według oficjalnych źródeł templariusze nigdy tam nie dotarli... gdy badano kaplice wykryto, że pod nią jest kilka komór tylko, że oczywiście nie można rozkopać kaplicy bo grozi ona wtedy zawaleniem (jakoś to wytłumaczenie mi nie pasuje a wam?) / mancias nie sprzeczam się tylko dyskutuje

[ Dodano: 2007-10-20, 21:43 ]
jeśli go odnaleźli to na pewno schowali ja sądze tak po tym jak dowiedziałem się o pewnej historii.. no to tak jacyś archeolodzy badali okolice domu takiego gościa, wstąpili do niego bo dom był stary baardzo i znaleźli u niego przejście w ścianie gdy tam weszli okazało się, że w domu kiedyś mieszkał templariusz... no i tam zeszli niżej w strone takiej piwniczki tylko, ż nagle jeden uruchomił pułapke i pomieszczenie zalała woda naukowcy zginęli... po tym wiem, że rycerze świątyni potrafili chronić swoje dobra...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

niby tak... żeby to zrobić trzeba przełamać system, trzeba wkraść się do biblioteki watykańskiej i w ogóle "(czy ja nie zachowuje się jak potencjalny terrorysta XD)
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Trudno jest się skupić na książce, której treści nikt nie zna. Nie wiadomo co zostało napisane, jakie argumenty użyte.
Prócz legendy nie ma żadnych dowodów na to, że templariusze znaleźli cokolwiek w ruinach świątyni Salomona lub w innym miejscu, któremu przypisuje się znaleziska zakonników. Co do świątyni to legenda głosi, że znaleźli oni tam Arkę Przymierza. Według mnie ilość legend narosłych wokół tego zakonu wynika z faktu, że Templariusze stanowili bardzo hermetyczną organizację, która z nikim (w tym z papiestwem) nie dzieliła się swoimi tajemnicami.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

możliwe ale przyznasz, że ta pułapka w domu wydaję się co najmniej dziwna...
Mancias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17, 10:38
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mancias »

(...) Jeśli oglądaliście bądź czytaliście Kod Leonarda Da Vinci to zapewne pamiętacie kaplice Roseline.(...)
Litości! Toż to była książka fabularna, i jeśli będziesz dawał argumenty w tym stylu to nie mamy o czym mówić :( . Wiesz nie żebym od razu skreślał tą a tą teorię, ale nie róbcie zaraz wielkich teorii spiskowych, bo wiele razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. A może Krzyżacy też znaleźli Graala i dlatego nas bili? Zauważcie, że zawsze zakony posądzamy o jakieś niecne knowania, bo po prostu nie znamy ich życia codziennego, a boimy się tego czego nie znamy.
A wiele osób uważa Graala za jakiś kielich wykładany rubinami i zrobiony z czystego złota, ale pomyśleć logicznie jak Jezus w starożytnej Palestynie zdobył taki skarb to już nie łaska.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

człowieku pomyśl zanim odpowiesz... napisałem o Kodzie tylko dlatego, że autor wykorzystał tam tą kaplicę nie mówię, że to prawda mi chodzi o kaplice a nie o KOD... a w dodatku jeśli chcesz wiedzieć to Gralla (jeśli istnieje) nie zdobył Jezus!! Grall może być tak A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa.. B) jak inni myślą Marią Magdaleną i C) czymś innym (czego i tak nie zdobył JEzus!! więc najpierw się dowiedz o czym mówisz a potem pisz, że Jezus nie mógł zdobyć skarbu w Palestynie (swoją drogą to XD)
Mancias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17, 10:38
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mancias »

Ale bez nerwów, czilałt :) . Zauważ jak sformułowałeś swój post. Jakbyś napisał że istnieje taka i taka kaplica, której los opisał Brown w swojej książce to co innego. Bo równie dobrze mogłeś napisać, że Graal jest ukryty w Pałacu Kultury bo tak napisał w swojej książce pan Heniek.
Grall może być tak A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa.. B) jak inni myślą Marią Magdaleną i C) czymś innym (czego i tak nie zdobył JEzus!! więc najpierw się dowiedz o czym mówisz a potem pisz,
He he może być czymś innym :P Czyli wszystkim, tutaj trochę niestety z twojego postu można się ponabijać. Widzisz, a znów niektórzy twierdzą, że Graal może być naczyniem w który, podczas Ostatniej Wieczerzy pili apostołowie krew Chrystusa.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

no wlasnie o taki grall mi chodzilo i czyms innym i niczym co zdobyl jezus czlowieku tak na serio nie wiesz o co biega i się wypowiadasz
Mancias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17, 10:38
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mancias »

Wiesz mam jakieś imię, Maciek jeśli cię to interesuje, i wolałbym żebyś pisał mi po imieniu. Więc nie wiem o co biega i ty się wypowiedz, tak żeby każdy zrozumiał i wiedział o co chodzi. Ale napisz to tak, żeby każdy zrozumiał i było to w 100% jasne i klarowne.
A) Kielichem w który zebrano krew Jezusa..
A ja napisałem: "(...)Graal może być naczyniem w który, podczas Ostatniej Wieczerzy pili apostołowie krew Chrystusa"
I te dwie wersje są różne.
Po drugie, napisałem
A wiele osób uważa Graala za jakiś kielich wykładany rubinami i zrobiony z czystego złota, ale pomyśleć logicznie jak Jezus w starożytnej Palestynie zdobył taki skarb to już nie łaska.
Chodziło mi w tej wypowiedzi o to, żeby pokazać że Graal nie jest jakąś kosztownością, tylko był zwykłym naczyniem, które mógł ofiarować każdy na czas Ostatniej Wieczerzy.

PS Trochę dystansu, ja nie chcę się z tobą kłócić. Zauważ, że nasza sprzeczka wynikła z tego, że trochę głupio napisałeś swój jeden argument.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

watykan bogaty można by było opchnąć hehehehe
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”