Duchy

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Mrocznylowca,
Lool ostro. Ja też mam takie uczucie chłodu na jakiś czas i co jakiś czas.Hmmm a co do foto. LOOOOOL!!! Ja też tam chciałbym póść, ale żal że w Kaliszu mieszkam....ale fota jest dobra na maxsa. Może to duch, albo nie wiem co jak nie duch...musiałbym sam zobaczyć(nie to że ci nie wierze sam tak mam :d)

Aha jak na cmentarzu byłem, to LOL!! słyszeliśmy jak ktoś idzie a za murami cmentarz nikogo nie było. Mam fotke jak coś na grobie siedi sobie.Fota niewyraźna, więc trudno stwierdzić płeć i wiek w sensie młoda stara lub młody stary itp. Założe konto na
imageshack czy jakoś tak i dam linka. Wiem, że przez to coś widać krzyż, który jest za tym kimś.

Mrocznylowca
thx dam jak najszybciej
Ostatnio zmieniony 2007-04-17, 22:21 przez przemek7525, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Mrocznylowca,
Z tym ustawianiem to kłopot, bo ja z Krynicy :P zresztą wolę sam, większa szansa będzie :D
leszek

Post autor: leszek »

Powojenne bunkry zawsze mnie przerażały, szczególnie te w mojej okolicy. Tam, gdzie mieszkam jest ich dość sporo i w dodatku w samym sercu ciemnego lasu. Zwykle omijam je z daleka i nie wchodze do środka bo już przy ścieżce odnosze dziwne wrażenie....bycia obserwowanym i przeczuwania jakby zaraz miało się coś stać. Nie zawsze tak jest, ale bardzo często. Zresztą, miejsca gdzie umierali ludzie są najbardziej przerażającymi. Przykład :Oświęcim. Kiedy tam byłem czułem niemal namacalne zło.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

nic dziwnego że masz przy takim miejscu złe odczucia, to normalne, zwyczajnie się boisz więc twój mózg tak reaguje, a dlaczego się boisz? no, tego chyba tłumaczyć nie musze, nie dosyć że miejsce kojarzące się raczej nieciekawie, to czesty motyw np w filmach, wiadomo, las ciemny, bunkier ciemny, na dodatek czasy wojny chyba nikomu nie kojarzą się zbyt szcześliwie.. sądze że to samo ma wpływ na wydarzenia w samym bunkrze tzn ludzka psychika, a zjawisko "tuneli zimna" było już chyba nie raz wyjasniane.
Mrocznylowca
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-03-20, 18:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mrocznylowca »

Darnok: To jak się bedziesz wybierał, daj znać, to chociaż opowiem Ci dokładniej jak tam trafić. Zresztą wybrać się warto, bo około 1-2 kilometry dalej jest inny rzekomo nawiedzony budynek. Stary blok mieszkalny, który jest tylko szkieletem. Krąży o nim historia, że przerwano budowę po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło 4 robotników. Każdy innego dnia. Podobno wykluczono wypadek na budowie. Ja tam byłem i nie zauważyłem tam nic nadprzyrodzonego, niemniej jednak ktoś inny może na coś trafić. Jak już będziesz w Krakowie, to w Wieliczce, około 15 km od Krakowa jest tez słynny nawiedzony dom. Mieszkało w nich kilka rodzin i każda z nich wyprowadzała się po niecałym miesiącu. Też byłem. Byłem z kilkoma znajomymi, każdy wziął śpiwór, ułożyliśmy się w innych częśćiach domu i mieliśmy wytrzymać noc. Ja po godzinie leżenia spałem jak zabity :D Rano jak wstałem, nikogo w budynku nie było, a kumple opowiadali, ze tam naprawdę działy się dziwne rzeczy. Ja słyszałem tylko skrzypienie starych desek i wiatr przebijający się przez drewniane ściany. Można było odczuć atmosferę grozy, ale nic, co jest z całą pewnością nadprzyrodzone, nie widziałem.

Leszek: I to właśnie lubię w takich miejscach. Z jednej strony jest uczucie zła dookoła, jest uczucie niepokoju i w pewnym sensie czuć inne byty. Z drugiej strony mam tam dziwne przeświadczenie, że nic nie ma prawa mi się stać i czuję się w takich miejscach bezpieczniej, niż w wielu innych, potencjalnie niegroźnych.

To tak, jak w historii, którą opowiadał mi pewien taksówkarz, Nie ręczę za jej prawdziwość bo jest zasłyszana, ale było to tak: Była noc, on ze swoją dziewczyną postanowili pójść na grób ojca taksówkarza (swoją drogą dziwna pora na takie odwiedziny, ale nie wnikałem). Poszli i dookoła nich zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Czuli fale chłodu, słyszeli dziwne dźwięki, które nie przypominały nic żywego (żywego w naszym rozumieniu). Oboje strasznie się przestraszyli, ale wtedy taksówkarz wypowiedział do dziewczyny słowa: "Ja tu jestem na grobie ojca i nic nie ma prawa nam się stać" i wtedy wszystko ucichło. Rozwiązania według mnie są tutaj 2. 1) Znani z wielu opowiadan strażnicy grobów, którzy strzegą cmentarzy przed złodziejami i bezczeszczeniem. 2) Według mnie bardziej prawdopodobna, ze głęboko uwierzył w to co mówił i rozluźnił się. No i trzecia, że taksówkarz ma bujną wyobraźnię, czego też wykluczyć nie potrafię.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Mrocznylowca,
Może lepiej mapkę? na zumi będzie? wiesz, w takich miejscach małe szanse są w dwie osoby, a tak, jak zacznę się bać, to może coś przyciągnę :D
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

ok udało mi się dodać na imageshack fotke na cmentarzu

link -> http://img155.imageshack.us/img155/6465 ... 031iw9.jpg

NIE ZWRACAJCIE UWAGI NA DATĘ!!
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ta fota fajna.. tylko mi to wyglada na jakis pomnik O_o
Mrocznylowca
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2007-03-20, 18:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mrocznylowca »

Widzę, że kilka osób jest zainteresowanych miejscem, więc dorzucę jeszcze kilka zdjęć, mimo iz nic nadprzyrodzonego na nich nie ma:
http://img167.imageshack.us/my.php?image=bunkrypx4.jpg
http://img167.imageshack.us/my.php?image=bunkry1mb6.jpg
http://img167.imageshack.us/my.php?image=bunkry2pb6.jpg
http://img167.imageshack.us/img167/5200/bunkry3uw9.jpg

Zdjęcia robine są komórką, bo lepszego sprzętu fotograficznego nie posiadam, ale pokazują "zajebistość" tego miejsca.

Co do planu/mapki, to może być problem. Otóż tak naprawdę, jedyne co muszę Wam wytłumaczyć, to w jaki wsiąść autobus i gdzie wysiąść. Z przystanku na bunkry traficie bez problemu, bo to 100 metrów i jeszcze w miarę prosto. Ot, mijasz market i jesteś :)
leszek

Post autor: leszek »

ta fota fajna.. tylko mi to wyglada na jakis pomnik O_o
mi tez, w każdym razie nie przypomina to niczego nadprzyrodzonego.
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

to zależy. mam 2 fotke zrobioną kiedy indziej ma to taki sam kształt, ale najdziwniejsze jest to w tym, że przez to na 2 fotce widać. mam też fotke zrobioną w tym samym dniu co 2 fota, ale na niej widać jakby babkę, która wychyla głowę!!nie ma tam nic takiego co dało by kształt ludzkiego kształtu, np włosy, głowa, ramiona, dam na imageshack to zobaczycie ;)

P.S nie wiedziałem, że ten temat się tak "rozrośnie":D

http://img372.imageshack.us/img372/3825 ... 129tv3.jpg to link do tej foty z "człowiekiem". What is it??
Ostatnio zmieniony 2007-04-21, 10:02 przez przemek7525, łącznie zmieniany 3 razy.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

nie no ta fotka juz jest sensowna :) tylko dlaczego postac ma kolor nagrobkow i cien na niej uklada się tak jak na plytach?
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Ja też tego nie wiem, ale w 100% nie ma tam czegoś takiego.

P.S W końcu jakaś dobra fotka...:D

OMG :!: Obczajcie to. Niestety nie mam dowodu na to co teraz powiem ale to prawda. Mianowicie. siedzę sobie przed wyłączonym TV. Był wyłączony z prądu. I nagle pojawiła się w tv...TWARZ:!: Była cała zielona. Nie mam na to dowodu bo nie mam aparatu:(
Ostatnio zmieniony 2007-04-21, 11:48 przez przemek7525, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Może kineskop wariował, i przed wyłączeniem tv leciał program, a potem po prostu to się jakimś cudem zachowało? :P
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Darnok pisze:Może kineskop wariował, i przed wyłączeniem tv leciał program, a potem po prostu to się jakimś cudem zachowało? :P
Hehehe:D Możliwe. Ale od oglądania a wyłączenia TV minęło ok 40min

Mój kolega też tak miał
leszek

Post autor: leszek »

mam też fotke zrobioną w tym samym dniu co 2 fota, ale na niej widać jakby babkę, która wychyla głowę!!nie ma tam nic takiego co dało by kształt ludzkiego kształtu, np włosy, głowa, ramiona, dam na imageshack to zobaczycie
jak dla mnie to zwykły pomnik...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

popieram leszka, a dodatkowo twierdze że to co miał twój kolega to zwykła bujda, natomiast to co ty widziałeś to przewidzenie :P
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Paranormalny koleś z ciebie, gdybym wszystko to co widział "nie wyraźnego" i myślałbym że to duch, by mnie na tym świecie już nie było :D
przemek7525

Post autor: przemek7525 »

Assassinio pisze:a dodatkowo twierdze że to co miał twój kolega to zwykła bujda
Byłem wtedy u niego:P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”