Bara-Hack "Village of Voices"

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Bara-Hack "Village of Voices"

Post autor: cleric »

W stanie Connecticut znajdują się ruiny zapomnianej wioski. Nazwa Bara-Hack znaczy 'łamanie chleba' w walijskim dialekcie (pierwszymi mieszkańcami były rodziny imigrantów z Walii). Póżniej wioska zmieniła nazwę na Pomfret, choć znana jest najczęściej jako Wioska Głosów. Pod koniec XVIII w. tuz po pierwszych pogrzebach, mieszkańcy zaczęli widywać duchy na gałęziach wiązu, który do dziś stoi przy resztkach muru cmentarnego, a z lasu dobiegały ludzkie głosy. Wioska została uznana w okolicy za nawiedzoną, ludzie trzymali się od niej z daleka. W czasie Wojny Domowej większość mieszkańców wyprowadziła się lub
zginęła.
W roku 1971 grupa studentów parapsychologii zorganizowała wyprawę do Bara-Hack.Na zdjęciach tam robionych pojawiają się dziwne niebieskie smugi, których nie wyjaśniło profesjonalne laboratorium fotograficzne. Ponadto uchwycono twarze, plamy a nawet zarys ciała dziecka na słynnym wiązie. Ekipa czuła depresyjną atmosferę panującą w Wiosce Głosów, słyszała ujadanie psów, ludzkie głosy, śmiech dzieci. Zanotowano całkowity brak ptaków w tej części lasu. (aktualnie wioska została 'wchłonięta' przez las, wszystko zarasta drzewami). Wyprawę powtórzono w innym terminie z nowymi członkami, aby sprawdzić, czy poprzednie wrażenia nie były zbiorową halucynacją. Na terenie cmentarza ekipa
zgubiła drogę - wszyscy ją znali, lecz nikt nie mógł jej wtedy odnaleźć.Inna ekipa badaczy, która udała się w to intrygujące miejsce słyszała (stojąc na starej drodze do wioski) odgłos mijającego ich wozu zaprzeżonego w konie. Nie ujrzeli go, lecz słyszęli doskonale jak wóz
zbliza się do nich mija i odjeżdza widmową drogą. Paranormalne zjawiska dzieją się o róznych porach dnia i nocy. W czasie pobytu w nawiedzonej wsi, na oczach gości pojawiały się i znikały jakieś postaci, przesuwały się przedmioty, a do jego uszu dochodziły dziwne dźwięki. Turyści odwiedzający to miejsce równiez mówią o odgłosach bawiących się dzieci, głosach z nikąd i o uczuciu, które mówi: nie jesteś tu sam. Obecnie postawiono tam tabliczkę zakazującą wstępu.
ze str. :http://www.abbottpr.com/barahack.htm
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no szkoda, stany to trochę daleko jednak... jakby było coś takiego w polsce... marzenia ^^
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Uwielbiam takie miejsca... Cleric, nie widziałaś gdzieś tych zdjęć studentów, na których rzekomo były "niebieskie smugi"?? :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

constantine pisze:tych zdjęć studentów
no wlasnie szukalam ale one sa podobno opublikowane w ksiazce takiego profesorka który bada takie rzeczy.. w necie sa same fotki ruin domów.
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Aha.. jak coś znajdziesz, to daj znać, bo to ciekawe :) może będą gdzieś skany tej książki.. ;]
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

G_hacallah pisze:Przy klasztorze w lezajsku jest pewien cmentarz, przy drodze krzyzowej. Polecam odwiedzić. malutki cmentarzyk a daje po garach. Jendkaze obecnośc tam nie jest natarczywa. Za wszystko inne zapłacisz katrą mastercard.
a dokładnie co się tam dzieje ? :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

o widze mój temat podupadł :D
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

szkoda, bo wieś taka jak ta, to doskonały temat. Jest to w końcu wieś, widmo z prawdziwego zdarzenia!
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Mawerick pisze:wieś, widmo
ta wies jest real :P
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Chodzi o to, ze takie miejsca, opószczone przez ludzi nazywają w ameryce: Gost Sities. Wszystko jest tam opószczone, a szkoda, bo czasem można w nich znaleźć interesujące rzeczy!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

w polsce jest niestety tylko jedno takie miasteczko... a dalej najbliższe to już chyba tylko czarnobyl i okolice (;

btw - mawer, zlituj się, ale coraz więcej ortografów strzelasz (;
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wybacz Leśna, jak pisze coś to nie zwracam uwagi, dopiero potem jak czytam, to mi wychodzą błędy. Dlatego ja np. wolę mówić niż pisać. Mam dysleksję i jest to mój duży problem!
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Ciekawa i intrygująca historia...
Kiedyś gdzieś słyszałem że człowiek, który umarł nie jest do końca tego świadomy.Więc być może ludzie mieszkający niegdyś w tej wiosce myślą że nadal żyją i dlatego na starych droga wioski można usłyszeć zabłąkane dusze kupców, którzy niegdyś sprowadzali produkty do swej rodzimej wioski.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

fajnie by było tam pojechać i dokument nakręcić.. (marzenia..)

świetne miejsce, tylko szkoda że nagrań z tamtąd nie widać :P
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Assassinio pisze:szkoda że nagrań z tamtąd nie widać
gdyby byly jakies foty to na bank wam bym je wrzucila :P
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ja nie wiem dlaczego, ale z zyciem po śmierci, to wczoraj oglądałem jakiś taki film, między pekłem i między niebem. Czy coś podobnego. W każdym razie tam dość ciekawie było to przedstawione. (Tylko tam duchów nie było na naszym planie materialnym.)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

między piekłem a niebem, bo między piekłem i między niebem głupio by brzmiało :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”