Co myślicie o egzorcyzmach?

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

obrazy, krzyżyki itp nie mają żadnej wielkiej mocy, można tylko ślepo w to wierzyć i jak coś się stanie doszukiwać się powiązań.
Ostatnio zmieniony 2006-11-05, 15:56 przez Assassinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Stokrotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2006-10-21, 23:11
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Stokrotka »

No nie jestem taka pewna czy księża sprawdzają takie rzeczy.Jak ci niby lekarz sprawdzi???Nawet jeśli człowieka opętał demon to również zachodzą jakieś zmiany w ciele.umysł nie funkcjonuje do końca sprawnie.Więć wszystklo to jest jedną wielką zagadką.Naprawdę wierzysz że każdy człowiek jest badany???Ja nie wierzę księżom.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

tak zapewne choroby fizyczne i całe zło pochodzi od demonów i wszystko mozemy zrobić astralną energią której jakoś nikt nigdy dokładnie nie określił....
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Stokrotka, zeby ksiadz dostal pozwolenie na dokonanie egzorcyzmów musi byc przeprowadzona pewna procedura.. m.in. badanie psychiatryczne. ksiądz nie robi egzorcyzmów od tak bo mu tak pasuje. bardzo trudno jest dostac odgórne pozwolenie na odprawienie ich, trzeba przedstawić szereg dowodów..
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

cleric pisze:Stokrotka, zeby ksiadz dostal pozwolenie na dokonanie egzorcyzmów musi byc przeprowadzona pewna procedura.. m.in. badanie psychiatryczne. ksiądz nie robi egzorcyzmów od tak bo mu tak pasuje. bardzo trudno jest dostac odgórne pozwolenie na odprawienie ich, trzeba przedstawić szereg dowodów..
powtarzam się, ale nigdy nie bedzie miał pewności, tak samo jak nigdy nie będzie pewien że jego bóg istnieje, może tylko wierzyć.
Stokrotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2006-10-21, 23:11
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Stokrotka »

Tak jak nigdy nie będzie pewności czy ksiądz pozwolenie dostał. niby pisma i tak dalej.Ale jednak w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.
Ostatnio zmieniony 2006-11-14, 17:45 przez Stokrotka, łącznie zmieniany 2 razy.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Stokrotka pisze:w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.
w małych wiochach to mają jakis swoich szamanów czy cos innego
Stokrotka pisze:nigdy nie będzie pewności czy ksiądz pozwolenie dostał
. popadasz w paranoje.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

cleric pisze:Stokrotka napisał/a:
w małych wioskach na obrzeżach nie dba się o takie rzeczy i rzadko są przestrzegane.
w małych wiochach to mają jakis swoich szamanów czy cos innego

ekhm.. taaak naapewno :P to musiała by być jakaś zabita dechami wiocha, odrzucona od cywilizacji żeby mieć kogoś takiego jak szaman :P
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Assassinio, to taka przenośnia byla :P
Stokrotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2006-10-21, 23:11
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Stokrotka »

cleric pisze:. popadasz w paranoje.
Ja popadam w paranoję?Weź nie przesadzaj.jeślimówię to co mysle i to o czym słyszałam i czytałam to nie znaczy że jestem psychiczna lub "Popadam w paranoję"Chcę tylko odpowiadać w tematach i nawet jeśli się z tym nie zgadzasdz to nie musisz wysmiewac!!!!
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Stokrotka, nie spinaj się tak :D więcej luzu bo Ci pikawa siądzie :P
Becia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-29, 17:56
Lokalizacja: Polska

Wątpliwość....

Post autor: Becia »

Witam Was. Jestem tutaj jak to się zwie noworotkiem na tym forum i dopiero poznaje Was i Wasze opinie...ale chialabym zabrać głos w sprawie egzorcyzmu... minęło cztery lata jak moja córka poddana została egzorcyzmowi, który przeprowadził ojciec zakonny. Pomogło to jej na pół roku...ale to co "trawiło" moja córkę nie omal powaliło ojca na ziemię. Wyszedł tak słaby i wyczerpany że musiał opierać się o ścianę aby utrzymac równowagę....O czym to może świadczyć?? Po tylu latach walki mam nadal wiele wątpliwości zresztą jak wielu z Was.... :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

nadal wiele wątpliwości
wątpliwosci odnosnie czego?
Pomogło to jej na pół roku...
i co bylo dalej?
Becia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-29, 17:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: Becia »

Wątpliwości co do skutecznych egzorcyzmów.... :D . Po pół roku nasiliło się to jeszcze bardziej że bałam się nawet o życie córki. Zaczęłysmy się przed tym bronić.....poszukując sposobu ( u róznych osób) powiedziano nam że córka ma wyjątkowy dar i dlatego jest tak jak jest. Według porad nauczyła się ona ochrony przed niechcianymi wizytami i od prawie dwóch miesięcy może normalnie funkcjonować mimo ze strach pozostał... :)
Barboss
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2006-11-25, 23:34
Lokalizacja: szczecin

Post autor: Barboss »

Egzorcyzmy...jest to proces usunięcia z ciała fizycznego demona, lub ducha, który zajmuje owe ciało wraz z rodzima dusza wbrew woli człowieka.
Egzorcyzmami nie zimują się tylko księża katoliccy. Weźmy pod uwagę liczbę wyznawców różnorakich religii na świecie. Chrześcijanie wcale nie są w większości. Wśród samych chrześcijan jest zaledwie garstka prawdziwych egzorcystów, wiec biorąc pod uwagę ilość populacji ludzkiej na Ziemi, nie dali by oni rady pomóc wszystkim. A jednak skutecznie radzą sobie wyznawcy innych religii z demonami. Jak jest to możliwe? Otóż Wypędzenie demona czy ducha zależy od kilku czynników. Księga egzorcystów mówi, że:"kapłan musi posiadać silną wole, ponieważ to dzięki niej i wierze może przeciwstawić się złu..."Podkreślmy słowa: "silna wola", wyjdzie nam wtedy, że każdy egzorcysta musi po prostu wierzyć w to co robi. Jeśli przeciwstawi się demonowi i udowodni że jest silniejszy psychicznie, to wydając mu rozkaz, wypedzi napastnika z ciała ofiary. Kolejną ważną cechą egzorcysty jest umiejętność rozmowy. Aby wypędzić demona, lub ducha, musi najpierw poznać jego imię. Z tego co mi wiadomo, egzorcyzmy przebiegaja od kilku godzin do kilku dni. Jest wiele ksiąg, które ukazują przebieg rytuału wypędzania demona, lecz nie ma jako tak sprecyzowanego szablonu postępowania. Podam natomiast ogólny schemat:
1. Nawiązanie kontaktu z demonem, oraz ukazanie swojej siły duchowej.
2. Należy dowiedzieć się o prawdziwe imię demona(może nas wprowadzać w błąd).
3. Użycie siły woli i wydanie rozkazu do wypędzenia demona.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to z chęcią na nie odpowiem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”