Watpliwości co do tematu "Demony"

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Maeveen

Post autor: Maeveen »

hmm, no cóż...

Proponuję następnym razem przed wystawieniem mało konstruktywnej krytyki zapoznać się trochę z istotą problemu.

O ile nie zdołałeś zauważyć, drogi Janie, to Chris dostał bana właśnie za wypisywanie bzdur, więc nie wiem jaki sens ma przytaczanie tutaj przez Ciebie tego co on pisał bo obiektywnie zostało uznane że to nic godnego uwagi

A co do Świętej Pamięci Watislava, to wybacz, ale istnieje taka niepisana zasada żeby nie złorzeczyć tym, którzy od nas odeszli i o to również Cię proszę... A ponadto widzę że masz mylne pojęcie o sataniźmie, gdyby Watislav jeszcze był wśród nas, to zapewne wyprowadziłby Cię z błędu, no ale niestety... Jednak z tego co przytoczyłeś nie wynika iż Watislav się modlił więc nie wiem na czym polega Twój problem :? a do tego jak sam słusznie zauważyłeś Watislav zajmował się satanizmem, a potem piszesz iż zgłębił tajniki czarnej magii, no cóż :?

Polecam po prostu na przyszłość czytanie uważne i ze zrozumieniem

A co do tego
Jasiu pisze:Szanuję Cię za wybór... Będę się modlić o to żebyś znalazł inna ścieżkę !
Jeśli nie było to tylko sarkastyczną pozą i fałszywą świątobliwością często praktykowaną przez osoby wierzące (od razu, żeby nie było żadnych niedomówień, zaznaczam iż wcale nie twierdze że tak jest w Twoim przypadku, Jasiu, liczę że jest wręcz na odwrót :) ) to jak najbardziej proszę Cię o modlitwę, ale w intencji żeby Watislav spoczywał w spokoju, gdziekolwiek i jakkolwiek miałby tego spokoju doświadczać...

Moje uszanowanie,
Maeveen
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Równie dobrze demony mogą nie istnieć, tylko ludzie je sobie wmawiają. Podobno widzimy to, co chcemy widzieć.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

G_hacallah pisze:Jeśli założymy, że możemy ujażmić demony, to musimy wierzyć że uda nam się to i ze stroną światła. Ktoś kiedyś próbował wywoływać boga czy anioła i zmuszać go do posłuszeństwa
no i tutaj odwołałbym się do antagonizmów, które poruszyłaś. Skoro Demony można posiąść, to aniołów nie. Oczywiście, to takie "głupie" gadanie, ale prawda jest taka, że demona nie można posiąść. Poprostu się nie da. Może nam służyć, ale zawsze będzie miał jakiś swój cel.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Mawerick pisze:Może nam służyć, ale zawsze będzie miał jakiś swój cel.
na pewno tak - ale głupie wydaje mi się pytanie - jaki?

imho człowiek nie może tego stwierdzić - ich motywy nie są ludzkie, nie istnieją w naszym zakresie pojmowania świata
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Leśna pisze:na pewno tak - ale głupie wydaje mi się pytanie - jaki?
w tym problem, że ni jak się tego dowiedzieć nie umiemy. Gdyby to było tak, że wiemy czego chcą. To unikalibyśmy, bądź przeciwnie kontaktów z demonami.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Widze, że udanie polujecie na demony. Demony niższe nie dysponują nawet setną częścią mocy demonów wyrzszych a i tak ich wywoływanie jest ciężki
Inferno15 pisze:ja wiem tylko ze bez takich praktyk nie bylbym taki jak dzis
e. jeśli sprecyzujesz o jakie cechy chodzi będzie fajnie.
Wywoływanie demonów jest jak wchodzenie w skład materiałów łatwopalnych z pudełkiem zapałek dla oświetenia sobie drogi. Jeden zły ruch i możesz już nigdy nie być taki sam.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

I właśnie to jest zaskakujące, że najwyzszego demona określamy wieloma imionami. W rzeczywistości każde z imion należy do innego demona. Weźmy tu taki prosty przyklad: Szatan, Lucyper, Belial, Leviathan, wszystkich tych imion urzywano lub urzywa się jako imiona głównego demona. Być może jest to błąd. Może jest taki jeden główny: Lucyper (wg Biblii).
Idąc dalej, wierzę w anioły- astralne dobre byty i w demony złe astralne byty. Ale jest coś nad nimi i To jest Bóg.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Temat jest wyraźny i tyczy się demonów, proszę więc o nie zbaczanie z niego. Tematy tyczące się Boga są i tam można się rozwijać.
G_hacallah pisze:To zdanie nasuwa jeden wniosek, zarówno demony jak i anioły są niewidzialne. Zatem forma w której my je dostrzegamy jest podyktowana naszymi wyobrażeniami.
Tak, ale są ludzie, którzy potrafią widzieć demony na naszym planie materialnym. Żeby to najlepiej pokazać, a przynajmniej przybliżyć jak takie widywanie demonów może wyglądać, proponuję oglądnięci filmu Constantine. Oczywiście to szmira, ale akurat sposób w jaki głóny bohater widzi demony i anioły jest ciekawy i nie przeczę, że wg mnie możliwy.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No właśnie tak wg mnie to wszystko może wyglądać!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”