Medytacja

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
shatomek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-07, 18:05

Post autor: shatomek »

co do medytacji z otwartymi oczyma to zmuszanie się do niemrugania nie ma sensu. lepiej poswiecic troche czasu i nauczyc się nierozpraszac podczas mrugniecia i w tedy juz otwarta droga do medytacji ciaglej...
Salzar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-09-09, 10:31
Lokalizacja: gdziekolwiek

Post autor: Salzar »

Witam
Co do medytacji z otwartymi oczami to jest bardzo ciekawa medytacja OSHO.
Stawiasz przed sobą lustro, a obok lustra świeczkę, tylko tak by płomienia nie było widać w lustrze. Wpatrujesz się później we własne oczy odbite w lustrze bez mrugania.
Jeśli płyną łzy to dobrze. Po pewnym czasie masz wrażenie że twoja tważ się zmienia płynie jak woda, masz wiele twarzy. Mogą się pojawić twarze z innych wcieleń. Medytacja ta ma za cel zerwać nasze maski. Po wielomiesięcznym medytowaniu podobno znika w lustrze nasze odbicie
Próbowałem tego kilka razy, jest bardzo trudne ale naprawdę zaczynałem mieć wrażenie zmiany twarzy. Jeśli ktoś byłby tym zainteresowany to zamieszczę dokładne isntrukcje co do tej medytacji

Co do medytacji to medytuję głównie medytuję Zen, o którym było już tu wspominane- poprostu kieruję maksymalną uwagę temu co mnie otacza, a nie poświęcam uwagi myślom ani wizualizacjom. Cały czas staram się to praktykować jest trudno ale daje to wiele pozytywnej energi. Pozatym sądzę że nieuważność jest powodem bardzo wielu problemów o ile nie wszystkich.
Pozatym siadałem w Zazen, medytowałem emanowanie miłośćią- piękna sprawa, kiedyś o tym tu napiszę. Lubię obserwować pustkę pod oczami tu gdzieś o tym było( pewnego razu pobudziło to czakrę 3 oka miałem bardzo ciekawe wizje)

Medytuję jeszcze , (to chyba też medytacja OSHO- gniew, tak to nazwę bo nie pamiętamdokładnej nazwy. Idę gdzieś w odludne miejsce i uwalniam całą swoją nienawiść , całe zło. Przeklinam cały świat, pozwalam sobie na negatywne pragnienia, zabijania itd.
Później siadam na jakiś czas w bezruchu.
To uwalnia z tych negatywnych uczuć i w głowie nie ma się już tych negatywnych myśli.
Jeśli kogoś to intweresuje to mogę również dokładniej opisać
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Chętnie poczytamy, opisz wszystko po kolei :)

A właśnie, co do medytacji z otwardymi oczami. Jak czujesz takie szczypanie i oczy zaczynają się mimowolnie zamykać, to poprostu spróbować zignorować to i nie zamykać oczu ??


A i przy okazji mógłby mi ktoś wymienić wszystkie rodzaje medytacji oraz systemy filozoficzno - ezoteryczne tak jak Huna ?? Mógłbym to poszukać, ale nie chciałbym czegoś pominąć.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Raziel to chyba niemozliwe wymienic wszystkei systemy magiczne, filozoficzne itd :P
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

No ale przynajmiej większość, takie najpopularniejsze :P
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Ale dzięki systemom można znaleźć jakieś wskazówki.
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

tych systemow troche jest i wiesz duzo tu opisywac... najlepiej znajdz pozadny spis... :P
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Jak już się rozluźnie i mam wrażenie że się hipnagogi zaczynają ( wczoraj wyskoczył mi taki potworek - szczur pomieszany z aligatorem i jeszcze czymś :D ) to mam uczucie jakby obraz przed oczami się zagłębiał i oczy mi się ruszały lub pulsowały ( mam zamknięte ). Co to jest ?

I znowu oczy. Muszę mieć napięte mięśnie oczu bo jak mam rozluźnione to mi się po chwili lekko otwierają. Wiecie co z tym zrobić ?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”