Świadomoe śnienie

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Maeveen

Post autor: Maeveen »

heh, mojemu znajomemu przysniło się, ze polonistka zadala mu dodatkowa prace domowa , na cholernei skomplikowany temat i kiedy jej ją oddawał , to nauczycielka byla w ciezkim szoku i probowala mu wytlumaczyc, ze nic takiego nie zadala :lol:
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Heh... dobre... ;P
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

http://www.bwgen.com/download.htm na tej stronie można ściągnąć BrainWaveGenerator :D
Yedyny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2005-12-06, 00:27
Lokalizacja: Glogau

Post autor: Yedyny »

Witam wszystkich, sorki za ten list ale jestem na tego typu forum pierwszy raz i testuje opcje :)

[ Dodano: 2005-12-05, 22:50 ]
A co zas się tyczy snow, to moge tu duuuzo napisac :) Mam jako-takye doswiadczenie z LD (kilkadziesiat na pewno!); chyba nigdy nie mialem OBE, choc i tak pewnie nie wiem czym by się to u mnie przejawialo.
Setki dziwnych snow, czasem snia mi się DRZWI, a takze UFO (statki kosmiczne, zalogi, obserwacje na niebie).Poza tym -dosc rzadko- miewam sny katastroficzne: wojny, zaglada ludzkosci, jestem w nich zolnierzem (choc nie pelnilem nigdy roli szeregowego :) Macie jakies przejawiajace się symbole senne? Co moga oznaczac, jak je interpretujecie?
W wielu snach zylem w przeszlosci, tzn.bylem nawet Żydem podczas II wojny swiatowej, przezylem wybuch kawiarni w nastepnym marzeniu sennym, umierałem... Jakies pytania? Komentarze? Fascynuje mnie "tamten swiat" - niby fantazje, aczkolwiek nie do konca.W wielu przypakach scenariusz senny przenosil się po obudzeniu w rzeczywisty swiat, tzn.w przeciagu od kilku minut do kilku godzin slyszalem, obserwowalem lub bylem swiadkiem zachowan, informacji zauwazonych lub tez przekazanych mi (przez kogo dlaczego?) podczas snu.
Awatar użytkownika
elladan666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-24, 14:27
Lokalizacja: lodz

Post autor: elladan666 »

Hmm, z tego co pamietam, to chyba 1 raz LD osiagnolem mjac 6 czy 7 lat (oczywiscie spontanicznie), rozmawialem o tym z tata, i uznalem ze kazdy tak ma, bo akurat moj tata tez miewa sopontaniczne LD, w wieku 13 lat mialem pierwszy raz WILD, i od tego czasu nie miewam LD, tylko zawsze WILD. Dopiero teraz dowiedzialem się ze to ma jakas specjalana nazwe i nie kazdy tak ma normalnie. Jedyne z czym mam problem to wymuszone wchodzenie, spontaniczne miewam srednio 1,2 razy na kwartal, a jak na rzie udalo mi tylko raz wymuszone :/ , ma ktos jakis sposob zeby ulatwic wchodzenie?
tybysh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2006-11-02, 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tybysh »

Witam,jestem nowy na tym forum;] Co do LD-jakies pol roku temu to cwiczylem przez 2 tygodnie-jedyne rezultaty to takie,ze codziennie pamietalem 8-10 snow;] Za kazdym razem,gdy rzucalem LD mialem wlasnie swiadomy sen;] Wynika z tego to,ze do zagadnienia ld trzeba podejsc na luzie,nie dreczyc się tym.Czesto wracalem do ld,mialem swiadomy sen pare razy ale zawsze musialem "walczyc" o sen i szybko mnie z niego wywalalo;/ Pare dni temu znow zalozylem dziennik snow i pierwszej nocy mialem LD,nie wyrzucilo mnie z niego,mialem pelna kontrole;] Zaluje,ze pol roku temu to rzucilem.Teraz mam problemy z zapamietaniem 3 snow,wtedy na luzie po 8 pamietalem.Mam nadzieje,ze wroce do starej formy;]
Pare porad:
1.Jezeli nie jestes pewien czy snisz czy nie i chcesz sprawdzic godzine to zrob to kilka razy pod rzad!W wielu artykulach o LD jest napisane,ze za kazdym razem bedzie inna godzina na zegarku co nie jest prawda.W moim przypadku godzina zmienila się dopiero za 3 i 4 spojrzeniem.Jest to spowodowane tym,ze moja psychika chciala zmienic godzine, nie jest to podyktowane prawami,ktorymi rzadzi się sen.
2.Za kazdym razem gdy się budzisz,rob test rzeczywistosci.Ja mialem wiele razy falszywa pobudke;] Kilka razy mialem falszywa pobudke 4 razy pod rzad;] Czyli lacznie budzilem się 4 razy we snie po czym dopiero nastapilo prawdziwe przebudzenie;] Falszywa pobudke latwo wykorzystac do ld;]
3.Jezeli juz masz LD i chcesz stworzyc jakis przedmiot to nie rob tego na widoku tylko np. wyciagnij dany przedmiot z kieszeni.Gdy chcialem stworzyc katane i patrzylem się na swoja reke to szlo to jak krew z nosa-zaczela się budowac od dolu ale za dlugo to trwalo.Pozdro.
matihood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2007-02-04, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: matihood »

A czy przy tego typu snach możliwe jest że mamy takie gówienko że np. nagle chce z duża prędkością wytrącić komuś ze snu butelke spirte'a z ręki i jak to robię to w rzeczywiśtoci ręka tak samo mi się porusza ?
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

to jest normalny odruch gdy mozg nie zdazy zablokowac bodzcow do miesni a my juz snimy. takie odruchy najczesciej objawiaja się przy zasypianiu... (ja np. kiedys snilem ze gram w pilke i z calej sily przywalilem noga w sciane przez kilka dni nie chodzilem :( :( :( )
matihood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2007-02-04, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: matihood »

Aha bo ja potrafie tak "zasypiać" przez wiele czasu (a zdarza mi się tak najczęściej jak jestem zmęczony w autokarze) !
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

dzieje się tak bo jak spisz w autokarze umysl nie potrzfi się do konca uspic. nie blokuje bodzcow czego skutkiem sa te dziwne odruchy :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”