[życie]Ale... po co?

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Gość

Post autor: Gość »

jak juz wspominałem : historia 2 snajperów w USA którzy zabijali losowo ludzi .....

heh ale jeszcze przypmniał mi się przypadek kibiców Krakovi i Wisły , tych to juz nawet do zwierząt nie mozna porównać ......
Gość

Post autor: Gość »

Do tego dochodzi religia, która jest po to aby gatunek przetrwał.
gatunek powstał zanim powstało pojęcie religii , nie sądze zeby ktoś stwarzał religie dla przetrwania , raczej dla łatwiejszego zycia - wszystko mozna zawsze zwalić na palec bozy itp
Gość

Post autor: Gość »

hmm , człowiek musi w coś wierzyć , bo co to by było za zycie gdyby wiadomo bylo ze po śmierci nie ma nic ? a tak przynajmniej mamy nadzieje ze po śmierci nasze cierpienia w jakiś sposób zostaną wynagrodzone . Gdybym wierzył w to ze po śmierci nei ma nic juz dawno popełnił bym samobójstwo.

wiara służy tez do wyjaśniania zjawisk nadprzyrodzonych , tak było w Egipcie i tak czasami jest teraz

wiara jest tez dobrym interesem , oraz potężną bronią .....jest jedną z najistotniejszych rzeczy na tym świecie ....ale nie zgodze się z twierdzeniem ze słuzy do podtrzymania gatunku , no bo w jaki sposób? zadna wiara nie namawia do płodzenia dzieci w jakiś szczególny sposób...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Odnośnie wiary myślę, że marks miał rację, choć mówię, że nie jest to jej jedyna fukcja - Religia to Opium dla ludzi. Poprzez nią wyrażają swoje problemy, potrzeby. Myślę, że tak jest dla większości i bynajmniej wiarę można opisać, jako "wiarę" w lepsze jutro (choćby w niebie). Ale czy to jedyne powody, które "pchają" ludzie w religię? Być może nie, ale to już zostawię na dłuższą dyskusję...
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Po co ja żyję? Odpowiem za siebie......

Po to by poznawać świat, by popełniać błędy ale też przez to doskonalić się w madrości życiowej, po to by rozwijać się duchowo, po to by kochac i byc kochana, po to by pomagać innym ludziom i zwierzęta, po to by kiedyś móc umrzeć z uśmiechem na twarzy i słowami: "niczego w życiu nie żałuję"....
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Cytując bohaterkę pewnego filmu...

"Może i żyło się Wam dobrze, ale nigdy tak wspaniale, jak mnie"
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”