Slyszenie mysli.

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
deleteduser1

Slyszenie mysli.

Post autor: deleteduser1 »

Mialem problem z nalezieniem odpowiedniego dzialu wiec jesli zle wybralem to najwyzej do przeniesienia.
Chodzi mi o to ze kilka razy zdarzylo mi się uslyszec mysli innych, a bynajmniej tak mi się wydaje :P To tarwalo krotko i raczej tego nie kontrolowalem dzialo się samoistnie.. Przez ok. 4 skeund poczulem się jak inna osoba jakby czesc mojej swiadopmosci weszla w tym przypadku w mojego kolege i zaraz wyszla. A zachwoanie kolegi po tym co pomyslal bylo zgodne z tym co uslyszalem w jego glowie.Innym razem slyszalem mysli kolegi jak jadl i jego mysli byly "niechlujne",zwiazane z jedzieniem,tu dowod tez byl bo jak spojrzalem na niego jak je to malo co się nie udlawil, heh :) Intersuje się rozwojem duchowym i rozwijam ale jestem na niskim stadium jeszcze wiec raczej wydaje mi się ze to nie mogly byc pzrejawy jasnoslyszenia a bardziej zastanawiam się czy to nie mogly byc jakies schizki czy cos, no ale sam nie mam pojecia i stad do was pytanie co to moglo byc?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Dagmara »

Ja bym raczej powiedziała, że to nie jest ''słyszenie cudzych myśli'' tylko w pewnym stopniu wychwytywanie, wziąwszy pod uwagę fakt iż dobrze znasz swoich znajomych i wiesz co na dany temat mają zamiar powiedzieć.
Takie zajścia często występują szczególnie u par, co świadczy tylko o tym jak dobrze znamy daną osobę.
deleteduser1

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: deleteduser1 »

Nie wiesz co, ja wiem o co Ci chodzi ,ale to nie to,bez przesady takiego glupiego tematu bym nie zkladal :P Chodzi o wyrazne dokladne slyszenie slowo w slowo mysli dosc intymnych i osobistych dla tamtej osoby ktore jak bym jej powiedzial o tym to raczej by byla zszokowana i skrepowana nieco :P . A nie takie zwykle domysly w stylu..."pewnie pomysales sobie"... albo "ja wiem o co ci chodzi..."wiem co teraz sobie myslisz" albo odczucie ze "rozumiemy się bez slow" bo chcemy tego smego, pomyslelismy tak samo ect. To zupelnie nie to heh :wink: Szczeze to bylo dosc szokujace a i musze powiedziec ze bylem wtedy w "stanie medytacyjnym" mialem totalna pustke bo medytuje i wtedy tez znalazlem się w tym stanie jak to czesto osoba medytujaca czyli inaczej po prostu 'bylem'.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: blood.luna »

No ale powiedziałeś tej osobie to, co usłyszałeś, czy nie? Bo jeśli nie, to nie masz pewności, czy to nie była zwyczajna halucynacja słuchowa.
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: NightRaven »

Radzę próbować to powtarzać jak najczęściej, zbierać dowody zgodności. Kilka przypadków to trochę za mało, żeby ocenić. A tak przynajmniej sobie poćwiczysz, bo nawet jeśli to jest w połowie dedukcja to i ta stanowi przydatną umiejętność.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Sylvester93 »

Próbuj na innych przypadkach na ludziach których możesz np. nie znać to wtedy będzie to o wiele ciekawsze i bardziej ekscytujące:)
deleteduser1

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: deleteduser1 »

Sorki za brak odzewu przez dlugi czas.Znaczy powiem tak.Juz wiem ze wtedy to byly spotnaiczne slyszenie mysli gdyz "krocze sciezka Magii":-) i podczas cwiczen otwiera się enrgia Kundalini co moze powowdowac wlasnie takie jednorazowe czy spontaniczne "akcje".
Pozniej mi się przytrafilo widziec aure wokol zwierzat,tez spontanicznie ale przypomnialem wedy sobie ze juz wczesniej ja widzialem tzn w czasach dziecinstwa no ale bylem zlewany wtedy przez "madrzejszych" ze to moja wyobraznia tylko itp i zebym nie zwracal uwagi na to to no ale jak pytasz się mamy co to jest to fioletowe wogol ptaka albo tato czemu nie chesz mi powiedziec dlaczego swicisz na zielono to co mi mieli odpwiedziec jeszcze obserwowali czy wyszystko w porzadku z banka no i zapaomnialem.
Mysle ze po prostu jest we mnie taki cichy potencjal to dego typu rzeczy dlatego ze kiedys np mialem kilkukrotnie oczywiscie tez spotnicznie projekcje astralna.Wetdy to nawet nie wiedzialem ze cos takiego jest wogole i jak mialem ja pierwszy raz to oczywiscie rzucilo się 'umarlem' i co teraz?hehe.No ale jak juz zostalem wskrzeszony po wielu modlach w sweicie astralnym no to serce bilo mi jakbym mial zawalu dostac szook co to bylo i jak i woogle? ;-) hehh.Dzieki za zainteresowanie tematem pozdrawiam:)
michalina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-06, 20:31

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: michalina »

Z całą pewnością czytanie ludzkich myśli jest możliwe na wieloaspektowym spektrum świadomości oraz percepcji. Najpierw racjonalizm, potem intuicja, potem wiedza.
buds45

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: buds45 »

a czy ktoś by mógł mi podać literaturę fachową w tym zakresie?
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: asto »

Jezeli nie jestes pewna ze uslyszalas czyjas mysl to jest to pisane "patykiem na wodzie" :)
tak samo mnie czasami w glowie cos dziwnego się nasunie i mam twierdzic ze uslyszalem czyjąś mysl :)
Awatar użytkownika
KotkaFilcha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-27, 16:58

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: KotkaFilcha »

Kiedyś miałam taką sytuację, że z przyjaciółką zasypiałyśmy w jednym pokoju. Leżąc w ciemnościach powiedziałam na głos, jakby odpowiadając na jej pytanie. Ona wstała zapaliła światło i powiedziała: "Skąd do cholery wiedziałaś, że nad tym się zastanawiałam???!!! "
wiciox
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2013-10-10, 21:37

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: wiciox »

Ja pamiętam, jak przez jakieś 3 dni słyszałem jakby rozmowę kobiety z mężczyzną, ale nie potrafiłem zrozumieć słów. Czułem się tak, jakbym znał ich znaczenie i wiedział o czym mówią ale nie potrafiłem się na tym tak skupić, żeby zrozumieć chociaż fragment dialogu. Całość była dziwna, czułem, jakby rozmawiali o mnie. Niestety nie jestem chory psychicznie, bo późniejsze badania to potwierdziły ;)
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Garest »

ja odnosze wrazenie ze potrafie odczytywac ludzkie intencje/zamiary a nie mysli
Gernek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-05, 08:51

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Gernek »

Tak jak pisali poprzednicy - musisz to potwierdzić w wielu sytuacjach. Oczywiście jest to możliwe. Ale możesz też być "dobrym znawcą ludzi" - psychologiem, który na podstawie jakiś przesłanek potrafi wywnioskować jak zachowa się obserwowana osoba. To też dar :)
Awatar użytkownika
cha0Z
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-13, 03:49
Lokalizacja: Bytów

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: cha0Z »

Polecam film o świadomym śnieniu "waking life" usłyszałem tam, że były przeprowadzone pewnie badania zamknięta grupa osób rozwiązywała nowe przygotowane krzyżówki i gdy dali im krzyżówkę, którą rozwiązywali już inni ludzie wyniki podskoczył o 20% i ktoś wysunoł teorie, że ludzka świadomość może być połączona z innymi tworząc tak jakby baze danych z których czerpiemy myśli czyli takowe słyszenie myśli może być przebłyskami które łączą nas z nią przeważnie nieświadomie tzn. że wszystkie odpowiedzi na pytania które nas dręczą istnieją już w "naszej" głowie tylko trzeba ich dobrze poszukać :)
Niebieski
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2015-03-10, 23:28

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Niebieski »

Ostatnio również i ja zastanawiałem się nad czytaniem w ludzkich myślach. Generalnie doszedłem do wniosku że tego nikt nie potrafi ale osobiście uważam że ludzki mózg takie zdolności może posiadać. Uważam że zdolności czytania w myślach na przełomie wieków oraz tysiącleci posiadały tylko jednostki jeżeli ktoś w ogóle takie zdolności posiadał.
Myślę natomiast że to co słyszę podczas pracy, w domu to po porostu moje własne myśli. Nikt zresztą nie może zaprzeczyć że każdy człowiek coś w myślach mówi. Milczymy tylko podczas snu. Sen natomiast jest formą odpoczynku i jest niezbędny ze względu na "przegrzewanie" się głównego generatora napędzającego ludzkie ciało jakim jest mózg.
Wracając do tematu chciałem jeszcze napisać że na podstawie swoich własnych myśli podczas np. pracy z kimś albo podczas przebywania z kimś lub podczas przebywania w jakimś konkretnym miejscu z kimś, można się domyśleć co ktoś mówi w myślach. Moim zdaniem każdy z reguły mówi o tym samym.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: czyzo3 »

Niebieski, mózg jest raczej głównym sterownikiem ludzkiego ciała, nie generatorem. Badania wykazały, że ludzki mózg wcale nie odpoczywa podczas snu, prawdopodobnie pracuje nad przetwarzaniem i porządkowaniem danych które zdobył wcześniej. Nie uważam również, by każdy w danych sytuacjach "mówił w myślach" o tym samym.
Niebieski
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2015-03-10, 23:28

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Niebieski »

Generatorem czy sterownikiem - miałem na myśli oczywiście główny punkt zarządzający.
Pisząc że każdy mówi w myślach o tym samym miałem na myśli ogólne myśli które przetwarza w mózgu człowiek w danej sytuacji np. podczas pracy możemy mówić w myślach - jestem głodny/a, która jest godzina, kiedy przerwa itp. Oczywiście każdy indywidualnie mówi w myślach to o czym w danej sytuacji myśli. Dużo zależy od problemów w życiu czy np. zainteresowań. Każdy może mieć inne problemy i zainteresowania. Jeżeli dwie osoby pod tym względem akurat się zbiegły to mówią w myślach podobne rzeczy. Jeżeli jednak dwie osoby mają inne problemy i zainteresowania to mówią w myślach pewnie co innego.
Diana.packUfo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2015-12-23, 00:31

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Diana.packUfo »

Co to znaczy "słyszeć czyjeś myśli"? To znaczy "czytać w myślach?" I tak i nie. Gdyż możemy słyszeć czyjeś myśli Ale nie koniecznie mieć nad tym kontrolę. Poza tym wyróżnia się parę źródeł:myśli innego człowieka, podpowiedzi Ducha Świętego I myśli które pochodzą od diabła. Wiem bo spotkałam się I z tym i z tym. :o
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Slyszenie mysli.

Post autor: Ivellios »

A nie bierzecie pod uwagę, że może to być efekt długotrwałego wystawienia na jakiś ciągły bodziec dźwiękowy? Nie od dziś wiadomo, że mózg postrzegając coś po pewnym czasie zaczyna usuwać powtarzające się informacje (świetny przykład - "odfiltrowywanie" naczyń krwionośnych w oku czy też "widzenie diabła" w lustrze). Czasami takie odfiltrowywanie potrafi doprowadzić do jeżących włos na głowie zdarzeń typu słyszenie jakichś "głosów", widzenie "diabłów" w lustrze, itd. Ja sam zacząłem to dość wyraźnie dostrzegać podczas słuchania niektórych nagrań hemi-sync na otwarcie trzeciego oka - jeden i ten sam dźwięk powtarza się nie wiadomo ile razy, w pewnym momencie zaczynam słyszeć w tle coś jak gdyby zsyntezowany gadający głos.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”