" Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

" Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

Piszę o tym bo sam osobiście przeżywałem kilkakrotnie atak " zmory " , która mnie dusiła podczas snu.Pytałem się znajomych czy też mieli takie przygody ze " Zmorą " - okazało się, że jest to dosyć częste zjawisko w czasie snu.Ale " kto " lub " co " to jest ?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: Vampirio »

Zmora, czy też sykomora to raczej nie była. Zapewne paraliż senny ale jak nam nie przybliżysz okoliczności to nic konkretnego ci nie powiemy.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

Jak wcześniej zaznaczyłem takich " przygód ze zmorą " miałem kilka razy , a może i więcej.
Wszystkie prawie miały ten sam scenariusz a było to tak:
......śpię, w pewnej chwili czuję jak kołdra którą byłem przykryty na wysokości pasa ( bioder ) - podnosi się - otwieram oczy i widzę że podnosi ją " coś " jasnego o długich włosach ( jeżeli to były włosy ) podciągając kołdrę do mojej szyi i uciska ją dusząc mnie.W tym momencie nie mogę się w ogóle ruszyć.Faktycznie duszę się i charczę chcąc krzyczeć o ratunek.W tym momencie intensywnie myślę, przecież to chyba jest koszmarny sen.Ale nie.W pewnym momencie ( tracę chyba przytomność ) i nagle potem ocknąłem się, ale wtedy już było po wszystkim.Nie wiem dlaczego ale jak wstałem miałem pod nosem parę kropli krwi - chociaż nigdy w moim życiu nie leciała mi krew z nosa ?......Może to opisałem trochę chaotycznie, ale szczegółowo.
Takie to przeżycia funduje mi " Zmora ".
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: pytol »

Potrafisz określić przedział czasowy w jakim to miało miejsce? Druga kwestia czy chorowałeś kiedyś na astmę lub choroby związane z ciśnieniem?
krikus

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: krikus »

To masz problem kolego - duszenie nocne, krwawienia z nosa są wynikiem osłabienia organizmu, byc może nawet anemii. To nie halucynacje, tylko fizyczne objawy choroby.
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: Bowner »

Ja się na tym nie znam , ale mi się to wydaje wyssane z wyobraźni:) Ale , mnie tam nie było , sam mam nieraz objawy "Duchów" , no ale nie że mnie ktoś dusił ;p . Może to ktoś kto się włamał albo coś .
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

To duszenie przez zmorę było tak miedzy godziną 1.00 a 2.00 w nocy.Na astmę nigdy nie chorowałem, na nadciśnienie też oraz anemii nigdy nie miałem - jestem zdrowy jak " koń " :)
Sam nie wiem jak to wytłumaczyć, ale jest to fakt, który przeżyłem i nic nie zmyśliłem.
renatka6
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-27, 18:57

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: renatka6 »

Nigdy czegoś takiego na szczęście nie doświadczyłam, ale bardzo współczuję bo to zapewne straszne przeżycie
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: DarkBreath »

Śpij w nogach, lustro na oparciu lużka albo czosnek na szyje. Najbardziej pospolite rozwiązania jakie słyszałem.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

Podobno " zmora " jest to zjawisko nazywane w podaniach ludowych " zmorą senną " inaczej tzw paraliż senny. Mięśnie szkieletowe pozostają sparaliżowane, a mózg jest przytomny chociaż wciąż może " produkować " halucynacje. Przeważnie pojawia się wówczas wrażenie ucisku na piersiach.Ludzie mogą mieć też wrażenie obecności innej osoby ?Ja tą osobę widziałem ( zarys mlecznego obłoku kształtu kobiety ) , która mnie dusiła kołdrą siedząc na niej.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: Dagmara »

Róża pisze: (pisałam wcześniej o tym posta, ale nie został uznany przez administrację).
Jeśli zawierał link to innej strony to się nie dziw, że twój post został nie zaakceptowany.
Przeczytaj regulamin forum zanim napiszesz cokolwiek, będziesz wtedy wiedziała co można w postach zamieszczać, a czego nie można.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

Wczoraj w nocy znowu się zjawiła ( może dlatego że teraz przed pójściem spać myślę o niej czy się zjawi ) i o dziwo nie dusiła mnie, tylko klęcząc na mojej klatce piersiowej patrzyła na mnie uśmiechając się, jej zarys był bardziej wyostrzony - ( to kobieta z długimi włosami blond ). Ciężko mi się oddychało i nie mogłem się ruszyć.Chciałem do niej coś powiedzieć, ale zamiast głosu wydawałem ze siebie jakiś dziwny głos( ni to skowyt ni to wycie ) nie wiem ile to trwało, ale w pewnej chwili zacząłem się trząść i spadłem z wersalki - była godzina 2.15 w nocy ?
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: Glazery »

W sumie rzecz biorąc myślę tu nad tym, czy to aby nie były ataki na twoją osobę... Tzn. odnoście przeszłości. Ale też myślę nad tym czy to nie jest przywoływanie wspomnień. Chodzi tu o to, że swoją przeszłość przywołujesz nieświadomie we śnie i przeżywasz, niekoniecznie identyczne momenty ale odczucia chwil.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: " Zmora " - Duch,Zjawa czy Demon ?

Post autor: UFOszaman »

Tak może to być związane ze wspomnieniami - ale dlaczego takie realistyczne i wręcz brutalne ( nie w każdą noc ). Może fakt rozstania z żoną, która zabrała mi 10 letniego ukochanego syna o którego walczę z nią na każdym kroku - może być pewną " inspiracją " tych ataków zmory. To że istnieją to jestem pewny , tylko czym są - duchem, zjawą czy demonami - tego nie wiem ?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”