Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
seboo107
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-26, 19:50

Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: seboo107 »

Witam!!

Jestem nowy na tym forum ;) Dodam wiek: 16 lat

Otóż w sierpniu 2010 zmarła mi babcia, i do tego czasu śniła mi się parę razy. Sny były na zasadzie, że mówiła mi że teraz jest jej lepiej, nie musi się męczyć ( zmarła chorując )
Mojej mamie też się śniła, mówiąc mniej więcej to samo, tylko że raz powiedziała, że nas widzi i kontroluje.

W grudniu 2010 ( od strony drugiego rodzica ) zmarł mi dziadek. Śnił mi się też już parę razy.
Gdy śnił mi się pierwszy raz ( dwa góra trzy tygodnie po śmierci ) oznajmił mi że zabierze do siebie babcie... Na początku upierał się że musi ją nam zabrać, lecz po dość nerwowej dyskusji z nim, powiedział że zobaczy co da się zrobić żeby została z nami. W śnie przy tym była moja babcia, ciocia i wujek, lecz tylko ja i wujek widzieliśmy dziadka. W końcu w śnie minęło trochę czasu i przyjechali też rodzice z siostrą ( którzy również dziadka nie widzieli ).
Gdy przyjechali zaraz wszyscy wyszliśmy na spacer. Wychodząc z mieszkania zatrzymałem się przy drzwiach, czekając na mamę . Czekając na mamę minął mnie dziadek, mówiąc "udało mi się wynegocjować więcej czasu"....

Dziś śnił mi się kolejny raz. Było to na zasadzie telefonu. Razem z rodzicami i siostrą staliśmy przy jego ciele, w jakimś mieszkaniu, tuż przed pogrzebem, i nagle zadzwonił do mamy telefon. Dzwonił dziadek... nie wiem na jaki temat rozmawiał w śnie z mamą, lecz dziadek chciał rozmawiać ze mną. Wziąłem telefon do ucha,i słuchałem jak dziadek mi mówi, że jest mu bardzo dobrze, że nigdy nie było mu tak fajnie itp...

Teraz z życia trochę.
Dodam że dziś moi rodzice pojechali na pogrzeb do wujka który bardzo się z dziadkiem, kolegował..
Leżąc w hospicjum zdarzyły się dwie sytuację:

1) Przyszła do niego jakaś osoba ( chyba jego synowa ) i miała blond włosy tak jak córka mojego dziadka. Wujek myślał że to jest córka dziadka i mówił że nie potrzebnie przyjeżdżała bo on już wszystko z dziadkiem sobie obgadał.

2) Wujek na dzień przed swoją śmiercią zerwał się z łóżka i krzyczał że idzie do mojego dziadka...

Piszę to bo uważam że to jest nie typowe ( moja siostra i tata nie mają takich snów wogóle )
I teraz pytanie czy to może być kontakt z innym wymiarem, czy to po prostu ludzka wyobraźnia??

P.S. Dodam jeszcze że kiedyś mamie śnili się jej dziadkowie i pradziadkowie, mówiąc żeby odebrała telefon. Mówili to tak że w końcu mam się obudziła, wzięła telefon ( rozładowany ) podłączyła do ładowarki i okazało się że dzwoni do niej ciągle jej siostra która zaczęła właśnie rodzić....

Pozdrawiam wszystkich którzy doczytali to do końca ;)

Wujek przed swoją śmiercią
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: ifar15 »

Bardzo ciekawa historia. Być może masz jakiś dar, potrafisz skontaktować się z "drugą stroną". Według mnie to niestety tylko wyobraźnia i chęć porozmawiania z tą osobą. Chcesz tego więc Ci się to śni. Ja tak sądzę.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: Vampirio »

Odnośnie darów. Mojej siostrze, gdy była młodsza, zdarzało się mieć prorocze sny.
Śniło jej się kiedyś, że jej koleżanka złamie sobie rękę i sprawdziło się następnego dnia.
NIE OFFTOPUJ // Sothis
Awatar użytkownika
Ametyst
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-03, 20:37

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: Ametyst »

Mi bardzo często śnią się moi zmarli dziadkowie, ale najdziwniejsze w tych snach jest to, że poruszają tematy "teraźniejsze", które wydarzyły się po ich śmierci i rozmawiają o nich jakby wiedzieli co tu się dzieje.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: Dagmara »

To nie dziadkowie wiedzą o teraźniejszości, tylko Ty sama, a to, że w podświadomości tęsknisz za nimi i pojawiają się oni w Twoich snach jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. W naszych wizjach sennych teraźniejszość często wiąże się ze zdarzeniami z przeszłości, tak więc różne elementy, przeszłe i teraźniejsze mogą nakładać się na siebie tworząc całość.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: Dagmara »

timebandit pisze:Może to rzeczywiście tylko wyobraźnia, w sumie to mam taką nadzieje
Może nie tyle co nasza wyobraźnia, lecz w dużej mierze w tego typu snach odgrywają znaczącą rolę nasze uczucia, emocje związane z bliskimi, którzy odeszli od nas.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: Dagmara »

Ogólnie jest tak, że w naszym życiu spotykamy przeróżnych ludzi, nie musisz być z kimś silnie związana by ta osoba się Tobie przyśniła. Może Ci się przyśnić osoba, którą zaledwie widziałaś kilka razy i taki sen może nastąpić po miesiącu od spotkania, albo za kilka lat, ponieważ obraz danej osoby został zapisany w Twojej pamięci. Nawet jeśli nie będziesz o tej osobie rozmyślać, jest duże prawdopodobieństwo, że ona Ci się i tak kiedyś przyśni.

Co do przypadków, które wyżej opisałaś-kolegi, który odebrał sobie życie, niektórzy zapewne stwierdziliby, że jak najbardziej mógł być to zwyczajny przypadek, jednak ja uważam, że to już podlega pod inny rodzaj snów, bardziej opartych o intuicje, przeczucia.
Sama osobiście miewałam takowe wizje, które w swoim czasie występowały u mnie dość często i się później sprawdzały, zazwyczaj też chodziło o nieprzyjemne, smutne zdarzenia.
Ale tak jak pisałam wyżej, jest to inny rodzaj snów, który nie ma nic wspólnego z tymi w których śnią nam się zmarli, bliscy, którzy odeszli od nas kilka miesięcy, czy lat temu.
pacze
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-10, 16:40

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: pacze »

wydaje mi się, że potęga wyobraźni tu zadziałała
asiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-20, 00:54

Re: Kontakt z bliskimi zmarłymi przez sen

Post autor: asiatko »

seboo107
uwierz mi nie tylko do ciebie przychodzi zmarła rodzina we śnie. I jest to normalne ze nam się śnią zmarli ..... Uważam ze na co dzień jesteśmy tak zajęci ze ich znaków nie zauważamy. Dlatego najlepszym sposobem aby z nami się skontaktować jest właśnie noc/sen. Gdy do mnie przychodzi zmarła babcia to czasami jest rozmowa a czasami mnie ostrzega ze coś się wydarzy. Jeśli wujek to czasami ostrzega ze coś się wydarzy lub ze coś dostanę ..... Oczywiście takie sny z duchami trzeba dobrze zrozumieć. Nie zawsze duchy mówią w prost o co im chodzi. Powiem tylko na koniec gdy do mnie przychodzi we śnie duch to zawsze coś się wydarzy.....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”