Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:No widzisz ale coś jeść trzeba. Chociaż tego kartofla albo miskę ryżu. Ale spróbuj żyć o takim marnym jedzeniu, to długo nie pociągniesz. Wystarczy poszukać zdjęć ludzi w Afryce. Skóra i kości, do tego wielkie brzuchy. co to za życie? Ten hindus dociągnął do takiej starości na jednym kartoflu?
Nie porownuj tych dzieci ktore ino pracuja,do ludzi z plemion.Ludzie z plemion przyzwyczajeni sa do zycia w takich warunkach,ze się nie obzeraja,tylko jedza ile faktycznie potrzeba.Po prostu podalem przyklad ziemniaka,ktory ci wystarczy,bo tyle energii potrzebujesz wiec zadnego kalu organizm nie produkuje.Rozumiesz?Ale to nie dotyczy ponac 6,5mld zyjacych ludzi na swiecie,np gdybym caly dzien pompki,brzuszki,przysiady robil,do tego się wspinal i sprintem biegl z miasta do miasta,to oczywiscie wiecej potrzeba bylo by mi.

Co do twojego kawalu,i konca,to koles ktory chcial rownierz się przystosowac mogl się zorientowac co to jest sok (sok owocowy,sok warzywny) tylko ze to niczego nie zmienia,to takie jedzenie owocow i warzyw w postaci plynu.
zblazowany

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: zblazowany »

No zmienia bardzo wiele bo jest spora różnica między sokiem za 4 zł a tym za 1 zł. Jeden będzie zawierał 99 procent soku a drugi jedynie barwnik i wodę. Wszystko zależy od zawartości. Zobacz sobie http://www.eufic.org/article/pl/5/20/ar ... y_Amounts/ można zrobić taką mieszankę w postaci soku.

jeden ziemniak ma około 90 kalorii. to trochę mało żeby cały dzień przeżyć. Bo człowiek potrzebuje jakieś 2000 kalorii albo przynajmniej te 500
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Ruskof »

Nie,nie musze tego czytac.
Zalezy jaki tryb zycia masz,jak juz mowilem,a ten ziemniak to byl przyklad (bo nadal bylbys glodny,co znaczy ze nie dostarczyles prawidlowa ilosc pokarmu dla organizmu).I nie jrob ze mnie glupka tak o sokach mowiac,wiemy obaj ze nie zawsze drozsze sa lepsze,lub wielka roznice w skladzie maja,sa nawet 100% soku,a tam gdzie jest tylko barwnik i woda (np lift) no tez tanio tak jak uwazasz nie wychodzi.
P.S.-A jesli szkoda ci wylozyc 4 zl za sok w sklepie,to sam kup sobie warzywka,i rekami wycisnij caly ich sok.Wtedy zaoszczedzisz na kasie...
zblazowany

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: zblazowany »

Przeważnie tak jest że im droższa żywność tym lepsza jakość, no ale nie zawsze. Bo nie da się tanio wyprodukować czegoś wartościowego za niską cenę, trzeba gdzieś ciąć koszty. Głód nie wynika z dostarczenia zbyt małej ilości pokarmu. Możesz np. wypić litr wody w 10 sekund i poczujesz się pełny i nic przez dłuższą chwilę nie będziesz chciał jeść. Ale to nie znaczy że jesteś najedzony.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Ruskof »

A gdybys podzielil i wypil 100 mg wody co 10 minut to bys się tak nie poczul.Poza tym,takie wypijanie wielkich ilosci wody w malej ilosci czasu moze doprowadzic do bolu zoladka,do wymiotow.Z jedzeniem tak samo,szybko rownierz zdrowo na ciebie nie wplywie,wrecz przeciwnie,odwodnisz się szybko jedzac,bedziesz mial chwilowe klopoty z odpowiednim przelykaniem i oddychaniem,oczywiscie nie zapominajac o nieprzymniosciach w zoladku.
zblazowany

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: zblazowany »

No wiadomo jeśli nie ma potrzeby to się nie pije dużych ilości w krótkim czasie. Ale do tego również idzie organizm przyzwyczaić są rekordy polegające na piciu piwa w jak najkrótszym czasie albo mleka.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Ruskof »

Ok,ale sprawdz diete takich osob,nie jest taka jaka nasza,dokladnie jej nie znam ale nie jedza jak my.Wracajac do tematu,to ten hindus mogl przez jakis czas nie jesc (oczywiscie nie 70 lat jak on podaje) jesli byl wytrenowany w sprawach pokarmowych (przyzwyczajenie do dluzszego zycia bez jedzenia)
zblazowany

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: zblazowany »

no ale ile 2 tygodnie? na samej wodzie mógłby tyle pociągnąć. Tyle co każdy zdrowy człowiek. Albo jeden dzień dłużej. Wątpię jednak że facet tak by się dał wykańczać na własne życzenie. Śmierć z głodu podobno jest bardzo nieprzyjemna i bolesna. Ludzie jedzą różne dziwne rzeczy w zależności od kultury w jakiej zyją światopoglądu itp. a często nie mają wyboru jedzą co jest pod ręką.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Spooky Fox »

To chyba jest dowiedzione, że bez jedzenia człowiek może wytrzymac góra dwa tygodnie, jednak bez picia nie pociągnie dłużej niż tydzień. Gdzieś to chyba kiedyś czytałem.

Ten cały hindus czerpie energię z czego? Z powietrza? Z energii matki natury? Ej, no nie dajmy się zwariowac ludzie. To nie jest Dragon Ball.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Ignorant »

Jak nie jadł 70lat to...pewnie jest głodny. :D

-- 2010-06-03, 22:51 --

Czem porównujesz to do Dragon balla przeciesz w Dragon ballu Goku właśnie dużo jadł! :D
zblazowany

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: zblazowany »

Pojawił się artykuł na racjonaliście, przetłumaczony http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7337
Agnes_23
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-08, 14:43

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Agnes_23 »

Spooky Fox pisze:To chyba jest dowiedzione, że bez jedzenia człowiek może wytrzymac góra dwa tygodnie, jednak bez picia nie pociągnie dłużej niż tydzień. Gdzieś to chyba kiedyś czytałem.

Nie przesadzajcie znowu w drugą stronę :P

Góra dwa tygodnie? sorry, ale śmieszy mnie takie podejście ;]

Często medytuje, i rok temu sama przestałam jeść na jakiś czas, przy tym chodziłam do pracy i wykonywałam wszystkie czynności dnia codziennego.

Nie jadłam przez 1,5 miesiąca (piłam jedynie wodę)
i po wcześniejszym przygotowaniu nie miałam z tym żadnego problemu.
W sumie czułam się tak świetnie że aż szkoda było mi wracać do "jedzenia"...
Oczywiście zanim zaczęłam jeść, przez następny miesiąc piłam jedynie soki warzywne, które sama przyrządzałam, a dopiero po tym czasie mogłam znów zacząć jeść.

Także jestem pewna, że można nie jeść znacznie dłużej niż Wam się wydaje, a co dopiero człowiek, który siedzi bez ruchu (ja nie jadłam nic 1,5 miecha i ciężko pracowałam 10-12h dziennie).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Sothis »

Pozdrawiamy panią archeolożkę.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Darnok »

Pozdrawiamy panią archeolożkę.
Do tego kobietę, która czarowała kalorie z wody.
sosnowiczanin

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: sosnowiczanin »

w sumie fajnie że uważacie się za większych specjalistów niż komisja złożona z oficerów
wojskowych Indii :) to takie budujące. Ale Polacy mają długą tradycję bycia specjalistami od wszystkiego :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Darnok »

w sumie fajnie że uważacie się za większych specjalistów niż komisja złożona z oficerów
wojskowych Indii to takie budujące. Ale Polacy mają długą tradycję bycia specjalistami od wszystkiego
Nie. Ja wolę ruskich naukowców- gdyby wierzyć każdemu artykułowi, to latają już na maszynach zrobionych z chityn żuczków, teleportują się, mają śmiercionośne lasery Tesli, bazę na księżycu i marsie, lek na raka i na śmierć. Chociaż masz rację- im dalej, im trudniej o weryfikację, im w bardziej trudnym do wymówienia języku, tym naukowcy jacyś tacy bardziej zaradni od tych europejskich i amerykańskich. Nie wiem, po co tutaj budują akceleratory- przecież w takich Indiach dotacja za dwa dolary i już mamy latające spodki. Polacy mają tendencję, ale do łatwowierności- Napoleon, horoskopy, Jackowski.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Spooky Fox »

Agnes_23 pisze:Góra dwa tygodnie? sorry, ale śmieszy mnie takie podejście ;]
Tak właśnie, góra dwa tygodnie. 1,5 "miecha" to po prostu bajeczka. I do tego pracując po 12 godzin. I kto tu kogo rozśmiesza?
Agnes_23 pisze:Często medytuje, i rok temu sama przestałam jeść na jakiś czas, przy tym chodziłam do pracy i wykonywałam wszystkie czynności dnia codziennego.
Ja często czaruję sobie pizzę na obiad. Możecie wierzyć lub nie, ale po prostu medytuję i w jakiś sposób pizza sama pojawia się na stole.

Jednym słowem - bzdura.
Agnes_23 pisze:W sumie czułam się tak świetnie że aż szkoda było mi wracać do "jedzenia"...
To trzeba było nie żreć! Po jakiego grzyba wracałaś do jedzenia? Przecież organizm ludzki nie potrzebuje żadnych kalorii. Boże, ludzie, czy Wy czytacie te debilizmy, które tworzycie? Czy Wy w ogóle wiecie o czym piszecie? Bo wydaje mi się, że poziom wiedzy takich ludzi jest co najmniej totalnie żenujący.
Agnes_23 pisze:Także jestem pewna, że można nie jeść znacznie dłużej niż Wam się wydaje, a co dopiero człowiek, który siedzi bez ruchu (ja nie jadłam nic 1,5 miecha i ciężko pracowałam 10-12h dziennie).
A ja jestem pewien, że - z całym szacunkiem - pierniczysz takie głupoty, że aż mi ręce do kostek opadły. Dno bzdur. I trzy metry mułu.
sosnowiczanin pisze:w sumie fajnie że uważacie się za większych specjalistów niż komisja złożona z oficerów
wojskowych Indii :) to takie budujące. Ale Polacy mają długą tradycję bycia specjalistami od wszystkiego :)
Może inaczej. Uważamy się za ludzi normalnie myślących. Człowiek nie może wytrzymać bez jedzenia dłużej niż dwa, no może trzy tygodnie. Wszystkie pierdoły o dłuższej wegetacji bez żadnych środków odżywczych są warte tyle co dół kloaczny i jego zawartość.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Dagmara »

Sothis pisze:Pozdrawiamy panią archeolożkę.
Taa, mieliśmy już kobietę wszystkowiedzącą, pracującą przez 24h, która to punkiem była, matematyczkę przepowiadającą kataklizmy, medium, pięćdziesięcioletnią tarocistkę w ogóle nie znającą tarota, i wiele wiele innych nadzwyczajnych kobiet o jeszcze bardziej nadzwyczajnej wiedzy i doświadczeniach.

Albo mnie się wydaje, albo zbyt duży procent pań zaczyna nam się ośmieszać na forum, co jak dla mnie jest wręcz przerażające :zdziw:
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Spooky Fox »

Offtop usunięty.
Mona
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-08, 22:41

Re: Hindus twierdzi że nie jadł od 70 lat

Post autor: Mona »

Nie jadł 10 i stracił na wadze. To co z niego zostałoby po 70-ciu latach niejedzenia?
Kiedyś znajoma opowiadała mi, że jakiś jej znajomy od kilku dni nie je. Jak ją trochę przycisnęłam, okazało się, że pije soki owocowe i warzywne i to dużo. A soki mają sporo kalorii, wbrew powszechnej opinii.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”