Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

Stuart Hameroff o kwantowych aspektach świadomości


-- 2011-05-18, 23:09 --

Tu jest wzmocnione i powtórzone

Artur1996

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Artur1996 »

W dzisiejszych czasach wszystko może być fałszerstwem przy obecnych możliwościach technicznych,ale uważam że nie warto wszystko wrzucać do jednego wora.
Pozdrawiam :)
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

A tak nawiasem - czy słychać tu coś prócz szumu? (bez sugestii z mojej strony)

Koniecznie kilkukrotnie odsłuchać w słuchawkach (np zapętlone w winampie), głośniki gubią pewne dźwięki.

http://radioamator.elektroda.eu/1.wav
Ostatnio zmieniony 2011-05-20, 17:00 przez robertwawa31, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: wolek14 »

Nie. Nic tam nie ma. Nawet na siłę próbowałem się czegoś dopatrzeć.
głośniki gubią pewne dźwięki
Odpuść...
Powiedz mi, co Ty chcesz nam udowodnić? Może będzie Ci łatwiej...
Artur1996

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Artur1996 »

Ciężko to cokolwiek stwierdzić,nie jestem ekspertem od sprawdzania autentyczności nagrań,postaram się odsłuchać to jeszcze raz.
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

Wyjaśnienie w jednym zdaniu:

Modulacja fluktuacji kwantowych.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Darnok »

Modulacja fluktuacji kwantowych.
A co ma mechanika kwantowa do rzeczywistości z wyjątkiem szumu mikrofalowego po BB?
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

Darnok pisze: A co ma mechanika kwantowa do rzeczywistości z wyjątkiem szumu mikrofalowego po BB?
A za pomocą jakiego zjawiska dioda Zenera generuje biały szum?

http://www.elportal.pl/pdf/k04/28_03c.pdf
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: wolek14 »

A za pomocą jakiego zjawiska dioda Zenera generuje biały szum?
Ale co to ma do rzeczy? Widzę, że obalenie Twojej poprzedniej teorii spowodowało powstanie następnej, również zahaczając o kwanty. Migasz się od wyjaśnień, chyba mając nadzieję, że używając tak skomplikowanej terminologii, przysporzysz sobie wiele fanów. Opisz dokładnie co masz na myśli, a jak nie to nie zawracaj dupy ludziom takimi bzdetami.

(Przepraszam za słownictwo, ale nie toleruję buractwa).
Pozdrawiam, Łukasz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Darnok »

A za pomocą jakiego zjawiska dioda Zenera generuje biały szum?
Ale co do tego mają cząsteczki wirtualne?
Co do podania linka i banowania, to ostatnio jesteśmy na to uczuleni, ale zaznacz, że masz zgodę administracji (moją), to nikt ci tego nie ruszy.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Spock »

Powiem tylko tyle: Mechanika kwantowa stała się ostatnio bardzo modna. Wielu ludzi usłyszało o fluktuacjach kwantowych i teraz to wykorzystują do lansowania pseudonaukowego bełkotu. Tak więc, kiedy ktoś przywołuje mechanikę kwantową w rozmowie na temat inny niż fizyka (zwłaszcza fizyka cząstek) - uważajcie ! Prawdopodobnie gada bzdury.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Darnok »

Stop burżuazyjnym bumelantom zasiewającym imperialistycznymi pseudonaukami strach w proletariacie!
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Spock »

Nie róbcie offtopa, towarzyszu. Porządek w aktach musi być, bez względu na ustrój.
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

Ciekawe na jakiej zasadzie działa sprzęt o nazwie Ovilus.
Wychodzi na to że jest produkowany seryjnie.

http://www.paranormalpeopleonline.com/w ... G_3195.jpg
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Darnok »

Przykro mi to mówić, ale żeby badać zjawiska kwantowe, to przeważnie trzeba mieć wszystko schłodzone prawie do zera absolutnego i siatkę ultra dokładnych laserów i jakiś milionowy budżet. Zabawka dla dzieci bawiących się w ghostbusters tego nie ma.
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: wolek14 »

Działa to na tej samej zasadzie, co kable do zastosowań Audio za 3000zł za metr, specjalne magiczne kamienie które po położeniu na odtwarzacz CD powodują lepszy odczyt, itp AudioVoodo.
robertwawa31
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-12, 01:59

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: robertwawa31 »

Ciekawe czy ktoś próbował z bardzo niskimi temperaturami.
Mam na myśli wykonanie klasycznego elektronicznego generatora szumu akustycznego np w oparciu o diodę Zenera czy germanową, lub coś co się nazywa "dioda Raudiva".
Diodę Raudiva podłącza się do wejścia mikrofonowego urządzenia nagrywającego (zamiast mikrofonu). z tym że ten właśnie element generujący szum schłodziłbym do jak najniższej temperatury, najlepiej zanurzając w ciekłym helu (kilka K) lub chociaż w ciekłym azocie (kilkadziesiąt K).
Moim zdaniem EVP powstaje na zasadzie modulacji strumienia swobodnych elektronów, które podlegają takim zjawiskom jak tunelowanie, fluktuacja kwantowa.
Szum termiczny - ruch swobodnych elektronów - z wysokich temperaturach jest tak silny, że całkowicie zagłusza ewentualne sygnały (głosy).
Każdy mikrofon, tranzystor - a więc wzmacniacz mikrofonowy w urządzeniu nagrywającym - posiada tzw. szumy własne, które są właśnie ruchem swobodnych elektronów.
To dlatego ewentualnych głosów normalnie nie słychać, a dopiero po odtworzeniu nagrania, gdyż nie powstają one na zasadzie fali dźwiękowej wzbudzającej membranę mikrofonu, ale na poziomie kwantowym, właśnie jako modulacja szumów własnych elementów półprzewodnikowych urządzenia nagrywającego .
W bardzo niskich temperaturach szum termiczny niemal zanika, wtedy też do głosu dochodzi normalnie zagłuszana przez szum - kwantowa koherencja elektronów, która być może jest modulowana przez istoty niematerialne, tworząc EVP.
Z tego też powodu schładza się do temperatury możliwie bliskiej zeru bezwzględnemu - matryce CCD profesjonalnych teleskopów astronomicznych, rejestrujących najdalsze zakątki wszechświata.
Jeśli ktoś ma dostęp do bardzo niskich temperatur - może przeprowadzić doświadczenia.

-- 2011-08-12, 00:16 --

Przykładowa realizacja:

Obrazek

-- 2011-08-12, 00:23 --

Pomiędzy generatorem a PC, celem uniknięcia zakłóceń sieciowych - najlepiej jest dać separację galwaniczną w postaci transformatora o przełożeniu 1:1, zamiast PC można użyć dyktafonu.
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: wolek14 »

Kolego, zastanów się chociaż raz, zanim coś napiszesz. Pomyśl, przemyśl itd, czy to co piszesz ma sens.

Wytłumaczę od początku o co mi chodzi.
Modulacja jest to w skrócie taka jakby manipulacja jakimś sygnałem poprzez inny sygnał. Wyróżniamy więc 2 sygnały w takim działaniu, sygnał który chcemy przekazać (np. w radiu jest to muzyka czy audycja), oraz sygnał nośny, którym tą informację przekażemy (analogicznie w radiu jest to częstotliwość danej stacji, np. Zet jest na 95,7 kHz). Sygnał taki ma 3 wartości w której możemy zapisać informacje - amplituda, częstotliwość i faza. Stąd też wyróżniamy 3 rodzaje modulacji - amplitudową (AM), częstotliwościową (FM) i fazową (PM).

Teraz odnieśmy ten przykład do naszego EVP. Sygnałem użytkowym będą nasze odgłosy, a sygnałem nośnym...... co? Tak, szumy. A kolega Robert, poprzez schłodzenie elementu półprzewodnikowego chce się pozbyć szumów, czyli naszego sygnału użytkowego.
W swojej wypowiedzi traktujesz szumy własne elementów elektronicznych jak sygnał nośny w modulacji, a za chwile jako zniekształcenia. Weź się zdecyduj w końcu czym one dla Ciebie są. Jeżeli chcesz coś chłodzić, to chłodź półprzewodniki w urządzeniu rejestrującym, by na szum generowany w diodzie (który jest nam potrzebny) nie nakładały się szumy własne pochodzące właśnie z niego.

I zastanów się jakiego rodzaju demodulacji użyć, by odzyskać sygnał użytkowy. Koherencje, kwanty itp. zostaw w spokoju, bo gubisz się w podstawach.
Amasunda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-06, 23:46

Re: Czy nagrania EVP mogą być fałszowane?

Post autor: Amasunda »

Podaje linka dla zainteresowanych EVP które udało mi się nagrać z kolegą w Krakowie w pewnym opuszczonym domu okrzykniętym najbardziej nawiedzonym.
Nie liczę że ktoś uwierzy,każdy z mojego otoczenia ,nawet sceptycznie nie są w stanie podważyć, choć rozumiem , że pewnie ciężko udowodnić,ale wydaje mi się że jak ktoś w tym siedzi dłużej, jest w stanie na podstawie wyczyszczenia innych zakłóceń.Pozdrawiam!

http://www.filedropper.com/evpmagazynpelny
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”