Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: amaranth »

Pawqq: zgadzam się z Tobą. Jeżeli Ciserio chce sobie narobić kłopotów, to powinien zastosować zasadę "ZRÓB TO SAM". Inni nie powinni ponosić konsekwencji jego nie przemyślanej decyzji.

-- 2011-05-05, 07:46 --

Pawqq: zgadzam się z Tobą. Jeżeli Ciserio chce sobie narobić kłopotów, to niech zastosuje zasadę" Zrób to sam". Inni nie powinni ponosić konsekwencji jego nieprzemyślanej decyzji
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Morgis »

Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak dobry demon... Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Nawet jeśli takowe istnieją to na pewno dużo łatwiej jest przyzwać złego demona szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia i siedzi się w tym parę dni :P
Ostatnio zmieniony 2011-05-05, 16:06 przez Morgis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Vampirio »

Demony to po prostu złe anioły, co za tym idzie dobre demony to zwykłe anioły. To wynika z Biblii.
Ostatnio zmieniony 2011-05-05, 17:54 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: amaranth »

Dobre demony? Nic nie rozumiem. Niech mnie ktoś oświeci. Ja tu tylko nowicjuszem jestem. Zawsze mi się wydawało, że w demonie nie ma nic dobrego. Dlatego bardzo szybko przestałam zajmować się przywoływaniem takiego jednego. Nawet jakbym miała większe doświadczenie i miałabym to zrobić jeszcze raz z doświadczoną osobą, nigdy bym się nie odważyła. Tchórzem jestem, ale nie lubię mieć kłopotów
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Sothis »

Wszystko zależy od tego, jakie znaczenie nadajesz pojęciu "demon", w swym oryginalnym, pierwotnym znaczeniu wyraz ten nie był nacechowany pejoratywnie, a wręcz odwrotnie, vide demon Sokratejski . ;)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Energy Source »

Przecież autor tematu sobie z was jaja robi. Demony? A może też i krasnoludki i elfy? Te całe wywoływanie demonów jest śmieszne i nie ma żadnych podstaw, żeby twierdzić, że to prawda. Dowód, proszę o dowód na istnienie demona bo jak narazie bez dowodu to te całe wywoływanie jest bezcelowe. A autor niech sobie wywołuje demona. Już widzę jego smutną minę jak jego wyobrażenie o demonach zderzy się z prawdziwą rzeczywistością haha :D Ewentualnie sobie zjedzie psychikę podczas wywoływania i będzie sobie wkręcał, że wywołał demona. Niezła impreza się szykuje :D
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: amaranth »

Daimonion podzielił los pentagramu. Pentagram zniesławiła Inkwizycja. Nawet nie pomogło to, że król Salomon go używał. Dla mnie demon to istota zła/za późno się urodziłam/, ale pentagram noszę. To po tym moim ostatnim wyczynie z demonem. Lubię go i traktuję jako coś, co mnie chroni.

-- 2011-05-05, 23:37 --
Energy Source pisze:Przecież autor tematu sobie z was jaja robi. Demony? A może też i krasnoludki i elfy? Te całe wywoływanie demonów jest śmieszne i nie ma żadnych podstaw, żeby twierdzić, że to prawda. Dowód, proszę o dowód na istnienie demona bo jak narazie bez dowodu to te całe wywoływanie jest bezcelowe. A autor niech sobie wywołuje demona. Już widzę jego smutną minę jak jego wyobrażenie o demonach zderzy się z prawdziwą rzeczywistością haha :D Ewentualnie sobie zjedzie psychikę podczas wywoływania i będzie sobie wkręcał, że wywołał demona. Niezła impreza się szykuje :D
No dobra. Podaj racjonalne dowody, że demony nie istnieją i że nie można ich przywołać. Chętnie poczytam.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Energy Source »

Nie odwracaj kota ogonem. Wy mówicie o demonach, więc to jest wasza działka, żeby udowodnić, że demony istnieją, a nie moja żeby udowodnić, że demony nie istnieją. Poza tym trudno coś udowodnić co nie istnieje no bo jak znaleźć dowód, który zawsze można zanegować. Dlatego to Ty powinnaś udowodnić, że demon istnieje.

A tak przy okazji "Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje." :P
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Vampirio »

Skoro demony nie istnieją nie powinieneś mieć żadnych kłopotów z udowodnieniem, że nie istnieją. Jak jesteś tego taki pewien powinieneś mieć więcej argumentów niż
Wy mówicie o demonach, więc to jest wasza działka, żeby udowodnić, że demony istnieją, a nie moja żeby udowodnić, że demony nie istnieją
.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: amaranth »

Energy Source: Jak mam Ci to udowodnić? I tak mi nie uwierzysz. Drugi raz już w życiu go nie przywołam. Najadłam się strachu i tyle. Wiele osób na tym forum odradza przywołanie demonów. Sądzę, że albo miały one kontakt z demonem albo słyszały o tym od ludzi, którym wierzą. Zbiorowej psychozy nie mamy. Wiesz co, nie jestem katoliczką tylko deistką, ale wierzę, że katoliccy egzorcyści wypędzają demony. Wielu psychiatrów też nie neguje zjawiska opętania po uprzednim wykluczeniu choroby psychicznej. Poczytaj sobie artykuły naukowe i nie zarzucaj mi odwracania kota ogonem. Teraz pora na Ciebie. poproszę o dowody na brak demonów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Iluzjonista »

Wystarczy spojrzeć na wierzenia kultur starożytnych ;p
Praktycznie w każdej z nich można znaleźć odpowiedniki chrześcijańskich demonów.
Złe duchy,dżiny,dewy i inne podobne twory mają ze sobą zbyt wiele wspólnego,tym bardziej zważając na niemożność kontaktu między tamtymi cywilizacjami.
Przypadek ? Jeśli demony istnieją to nie może być to zjawisko niszowe - raczej powszechne.
Oczywiście zechcesz konkretnych dowodów,ale nikt Ci ich na tacy nie wyłoży ;p
Może sam ich poszukasz ?
Pozdrawiam serdecznie ;]
Ostatnio zmieniony 2011-05-06, 22:17 przez Iluzjonista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Dagmara »

Energy Source, każdy ma prawo wierzyć w to co chce, nikt zapewne tu na forum nie udowodni Tobie namacalnego istnienia demonów, czy też istnienia samego Boga to przecież normalne.
Wiadome, że jeśli jest się człowiekiem wierzącym, to uwzględniasz istnienie aniołów, demonów, Boga czy Szatana, bo na tym opiera się przede wszystkim sama wiara- Chrześcijaństwo, katolicyzm i nie ma się z czego śmiać.
Ty wierzysz w energię, oddziaływania energii na ludzki organizm itd. aury, a inni w demony i anioły.

A ogólnie na temat wywoływania demonów to raczej wole się nie wypowiadać, ponieważ jak dla mnie jest to totalna dziecinada.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Energy Source »

Jeśli uważacie, że demony były i są powszechne to powinny się pojawiać. Niestety nie obserwujemy takich zjawisk. Jedynie obserwuje się ludzi, którzy "opowiadają" swoje przeżycia z demonami. Podkreślam opowiadają. Opowiadają dlatego, że wierzą w istnienie demonów. Wiara czyni cuda ludzie :P
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: amaranth »

Bua,ha,ha,ha!!!!!!!!!! Ale rzuciłeś argumentem na brak demonów!!!!!! Teraz to już nic innego mi nie pozostaje, jak tylko własnym glanem wybić sobie z głowy wiarę w demony....
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Iluzjonista »

Obserwuje się również człowieka,który opowiada o pobieraniu energii.
Podkreślam opowiada. Opowiada tylko dlatego,że w to wierzy.
Wiara nie czyni cudów. Wiara jedynie zmienia postrzeganie rzeczywistości.

Wystarczy tej dyskusji,bo i tak nikt nikogo nie przekona do swoich racji.
Proponuję przenieść się na inne tematy i tam wykazać się wiedzą ;]
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: ElohimMihael »

"Jeśli uważacie, że demony były i są powszechne to powinny się pojawiać." - i się pojawiają tylko ty nie potrafisz ich wyczuć, zobaczyć i usłyszeć.

"Niestety nie obserwujemy takich zjawisk." - jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem nie przeczyta faktów zawartych pomiędzy wierszami a już nie wspomnę o sensie tekstu jako takiego. Mamy tu do czynienia również z patrzeniem.

"Jedynie obserwuje się ludzi, którzy "opowiadają" swoje przeżycia z demonami." - przedmówca się wypowiedział na ten temat. Ja tu dodam, że są to ludzie, którzy albo je widzą/czują albo miały w inny sposób z nimi do czynienia.

"Podkreślam opowiadają. Opowiadają dlatego, że wierzą w istnienie demonów." - człowiek, który ich nie widział, rozmawiał, czuł i nie miał innego kontaktu z demonami (już pomijam kwestię snów gdzie również się mogą pojawiać we własnej osobie) wierzy w ich istnienie. Ten kto miał z nimi bezpośredni kontakt on nie wierzy on wie, że są.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Energy Source »

Haha no nieźle. Jak tak czytam wasze posty to wynika, że wszyscy wierzycie w demony :D Wiecie co jedyny sposób na rozstrzygnięcie naszej kłótni jest jeden :D Trzeba wywołać demona :D Niech zgadnę :P Każdy teraz będzie mówił, że to niebezpieczne i boi się.

Mój sposób jest taki. Niech ktoś zamontuje kilka kamer w pokoju i niech wywoła demona. Nawet jeśli kamery nie zarejestrują demona to nagrają jak się zachowuje uczestnik. Niech jeszcze przy tym będzie osoba niewierząca w demony, żeby doświadczenie było obiektywne.

Ludzie nie ma żadnych demonów! A jeśli okaże się, że są demony to także powinny być krasnoludki i jednorożce!

A tak przy okazji. Wyjdźcie do ludzi, a nie siedzicie przed kompem i piszecie swoje wypociny. Tylko nie mówcie nikomu, że wierzycie w demony bo was uznają za czubków...
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Przywołanie Demona/Seans Sp. Szczecin

Post autor: Energy Source »

No dobrze ja to wszystko rozumiem, ale tylko przy założeniu, że demony istnieją. Może podasz jakiś dowód na istnienie demona?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”