"Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: Sothis »

Nic nowego nie odkryłeś Cesarzu, wszak: dubito ergo cogito, cogito ergo sum głosi stare powiedzenie pewnego mądrego człowieka żyjącego dawno temu. ;]
Z drugiej strony cieszę się, że powstają nowe wątki filozoficzne i tam właśnie, w dziale poświęconym umiłowaniu mądrości, proponowałbym umieścić niniejszy temat.
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: Fluxres »

Post krótko i źwięźle napisany co jest plusem.
Myśl działanie jej na świadomość podświadomość. Krótko mówiąc Magia chaosu.


Dużo się nei wypowiem bo dopiero zagłębiam się w filozofie i psychologie tak na porzadnie.
dulcis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-16, 16:40

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: dulcis »

Chętnie się wypowiem w temacie mysli, gdyż mam kilka prawie swoich przemyslen na ten temt.
Cesarz pisze, że mysl jest tym, co czyni nas ludzmi, a ja poszedlbym o krok dalej: mysl jest tym, co czyni nas czescia Boga. Jesteśmy przez BOga stworzeni (wymysleni). Mamy w sobie cos boskiego, cos co się nazywa duszą, a przejawem tej duszy są myśli i wyobraznia. Posiadajac wyobraznie mozemy naszym myslom nadac dowolny ksztalt i wyraz, a bedac istotami boskimi mozemy te mysli zmaterializowac. mało kto na codzien zdaje sobie z tego sprawe, ale Bog nie mogł przeciez wymyslic istot, z ktorych nie bylby dumny.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: Ruskof »

Swego czasu zastanawialem się nad myslami,gdy mialem taki okres w zyciu ze mi się non stop nudzilo,rozwiazywalem zadania matematyczne i szczegolnie rozmyslalem nad myslami.No wlasnie,czemu akurat nad tym?Doszedlem do wniosku,ze ciagle myslimy,nawet podczas snu (cialo spi,mozg czuwa),ale jeszcze bardziej zaczalem się nad tym zastanawiac.Formulowalem problemy,stawialem sobie hipotezy i po parugodzinnym takim zajeciem,doszedlem do wniosku ze kazdy nasz ruch wplywa na przyszlosc,kazda mysl,kazdy uczynek.Np,jesli teraz pojdziesz zrobic sobie herbate,albo odczekasz 30 sekund zanim pojdziesz do toalety,mimo ze praktycznie odchod juz ci wyszedl,moze wplynac na to ze w przyszlosci np bedziesz mial problemy w szkole lub w pracy zawodowej.Dlaczego to?Akurat dlatego,ze wzialem przyklad ze snow proroczych-Ludzie mieli przepowiedziana swoja przyszlosc w snie (cos zlego) i bardzo trudno jest temu zapobiec,a pozatym "prorocz" ktora jest obecna we snie jest jedna z wielu wersji przyszlosci.Rownierz mozna zmienic przyszlosc przepowiedziana w snie,np tym ze zamiast myslec o pracy w momencie gdy jestesmy w pracy,myslimy o zonie,o dzieciach,co pozniej powoduje ze np dekoncentrujemy się,zmieniamy się (brak angazowania=brak pewnosci np przy odpowiadaniu na pytania zadane na wykladzie) i tym wlasnie zmieniamy przyszlosc.
Troche pozwolilem sobie pofilozofowac,lubie to :)
Ciekawe co by bylo,gdyby przyjac ze mamy 21 grudzien 2012,katastrofa juz jest (fala o 3km wysokosci zbliza się by skosic lad) a ludzie zamiast o smierci myslec,pomysla ze zapadna się pod piasek w ostatnie chwile i to zmieni bieg historii.Taka mysl moze im dodac otuchy do dzialania,i zamiast juz pewnej smierci ratuja się pod piaskiem zeby nie umrzec plynac z woda i np po jakims czasie walnac w cos.Tylko jesli się schowaja pod tym piaskiem (zalozmy ze przezyja),to jak pozniej wyplyna na brzeg?Setki kilometrow morza dookola,a oni pod piaskiem w morzu ktory przybral kilkadziesiat kilometrow wysokosci.Musieliby byc sami nadprzyrodzeni ludzie zeby zdazyc w ten czas wyplynac na powietrze,a kazda osoba napewno nie wytrzyma 3 minuty bez wdechu.
Oczywiscie,mozna tak walkowac i walkowac w nieskonczonosc o tym,jest tyle argumentow ze az glowa boli :)
MAG_AZOTUS
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-02, 13:05

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: MAG_AZOTUS »

Naiwny, który tak uważa, bowiem trzeba sobie zadać pytanie, co to jest myslenie i na czym ono polega zanim zacznie się rozważanie dalsze! Co nie jest mysleniem i co nam, się wydaje co jest mysleniem, a w rzeczywistości nim nie jest.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: "Myślę Więc Jestem". Myśl - to co czyni nas ludźmi.

Post autor: Sothis »

To teraz rozwiń swoją myśl proszę i odpowiednio uargumentuj, bom wielce ciekaw Twego zdania na ten temat. :>
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”