Strach

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Strach

Post autor: lilithbb »

Chciałabym opisać sprawę która bardzo mnie męczy.
Jako dziecko mieszkałam w starym domu, przedwojennym.
Nie byliśmy tam szczęśliwi. Ciągłe kłótnie, brak pieniędzy.
Wtedy też zaczęły się problemy z mamą. Zaczęła więcej pić, zrobiła się nerwowa, aż wreszcie na porządku dziennym stały się awantury w domu. Np darła się po mnie (uczyłam się wtedy w szkole jeszcze) że mam WYNOSIĆ SIĘ z domu, zakazywałą mi otwierania lodówki itp. W akcie desperacji gdy byłam sama w domu zapaliłam świeczkę (nie wiem co mnie napadło). Pomodliłam się i mówiłam coś w stylu żeby złe duchy się spalały w tej świeczce, z woskiem nie miałam co zrobić więc wylewałam go do miski obok, nagle usłyszałam bardzo głośny trzask.
O matko jak ja się wtedy przestraszyłam.
Wylałam ostatnią porcję wosku i zgasiłam świeczkę.
Potem spojrzałam na wodę a ten wosk zastygł w postaci twarzy. Okropnej twarzy. Takiej demonicznej. I wszystkie mniejsze kawałki wosku miały tą samą twarz.

W tym momencie byłam już autentycznie przerażona. Nie wiedziałam co z tym zrobić, w akcie paniki poszłam do szopy przylegającej do domu i wrzuciłam to za jakiś stary mebel.

Od tego czasu zaczęło się nam lepiej układać. Mama o dziwo nie pamięta jak się wobec nas zachowywała, gdy coś tam opowiadam to mi nie wierzy więc nie poruszam tego tematu. Potem była przeprowadzka do nowowybudowanego domu i teraz sprawa która mnie męczy.

Nowy dom stoi obok starego (ja tam już nie mieszkam), ale czuję zło które czai się w tym starym domu. Nie umiem tego opisać. Po prostu wielki strach.

I teraz moje pytanie? Czy myślicie że to zło może przejść na nowy dom? Trzy osoby słyszały w nowym domu pukania, mój mąż też. Powiedział że to tak jakby pukanie w szkło telewizora.

Ostatnio miałam sen, śnił mi się tata, siedział w nowym domu w salonie i się uśmiechał, za chwilę zobaczyłam mamę jak siedzi i płacze. Po chwili poczułam ogromny strach, na skraju paniki i usłyszałam głos "tu jest złoooo" i w tym momencie się obudziłam.

Teraz mnie ten sen prześladuje. Ciągle o nim myślę i się boję.

Może ktoś mi coś poradzi?
Byle nie wizytę u psychologa :)


Edit by S.F.
Awatar użytkownika
Dave_Mustaine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-11, 16:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Hrubieszów, Terebiń

Re: Strach

Post autor: Dave_Mustaine »

Dziwne, ten post został dodany dziś o 14:57 a w tej chwili jest 13:53 :|. Ale to tak nie na temat, a co do tego Twojego snu to miałem podobnie, przeprowadziliśmy się do nowego domu i od razu się wszystko pogorszyło. Już nie wspominam o tym że cały czas się tam źle czułem, bałem się i nie mogłem spać. Teraz tam nie mieszkam bo sytuacja się tak zmieniła że moja matka odeszła od tego gostka co z nim była. Może pomyślicie że naciągam ale tam w sadzie obok się kiedyś ktoś powiesił. To wszystko się naprawdę stało.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Strach

Post autor: Veritas »

Powtarzamy to po raz kolejny.
To nie domy straszą ludzi. Duch/demon może przywiązać się do człowieka i podążać za nim. Do miejsca także, jeżeli działo się tam coś strasznego.

Mustaine, ustaw sobie zegar. :wink:
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Tu gdzie mieszkam obecnie czuję się dobrze,
natomiast w tym nowym budynku u mamy jakoś nieswojo.
Nie mówiąc już w ogóle o tym starym domu.
Nawet o nim myśląc czuję strach.

Czy można coś zrobić jeśli mama nie chce pomocy? I wyśmiewa mnie?
W sumie opowiadając o tym sama czuję się jak głupek :D
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Strach

Post autor: Spock »

Po prostu masz złe wspomnienia i ten stary dom ci się źle kojarzy, ot i wszystko. Ciesz się swoim szczęściem i nie myśl o tamtym.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Strach

Post autor: Dagmara »

Witaj.
Twój prześladujący Ciebie sen jest niczym innym jak odzwierciedleniem dawnych problemów rodzinnych, które jak najbardziej wzbudzały w Tobie strach, bardzo to przeżyłaś i za każdym razem kiedy będziesz rozmyślać o dawnym ''złym domu'' te wizje senne będą powracać.
By się tego pozbyć musisz sama w sobie przezwyciężyć owe nękające podświadomie Ciebie lęki związane z przeszłością i te obecne, tu dużą rolę właśnie odgrywa praca nad samym sobą.

Co do dawnego domu i jego atmosfery, każdy ma problemy, inni mniejsze, drudzy większe, nigdy nie jest tak różowo i kolorowo jakby człowiek tego chciał, albowiem w życiu każdego bywają chwile te dobre i złe.
Także tamten dom nie był zły sam w sobie, nie było w nim żadnych też duchów, demonów itd. były tylko problemy z którymi Twoja matka walczyła, które ją przytłaczały i dlatego też wybuchała agresją, gniewem wobec Twej osoby, piła, a jak wiadomo alkohol potrafi zmienić człowieka, ja sama wiem coś o tym ponieważ mój były mężczyzna nadużywał alkoholu i miałam przez to piekło na ziemi.

Demoniczna twarz z wosku, w tym przypadku mocno zadziałała u Ciebie autosugestia spowodowana wszystkimi przykrymi zdarzeniami i wiarą w ingerencje sił nadprzyrodzonych, dlatego też zobaczyłaś to co chciałaś zobaczyć, czyli złego, tym samym nakręcając się jeszcze bardziej iż owy dom jest ''zły''.

Podsumowując, nowy dom stoi nie daleko starego, czujesz zło czające się, kiedy tylko spoglądasz, myślisz o nim, ale to nie są żadne demony, tylko Twe lęki spowodowane dawnymi życiowymi problemami, które odbiły na Tobie swe piętno.
Do nowego domu nic nie przejdzie, także nie dopatruj się bóg wie czego, tylko zacznij pracować nad sobą, powtarzać sobie to co było nie powróci, tamte problemy to już przeszłość, które mam za sobą.
Koszmary będziesz miała jeszcze przez jakiś czas, to jak najbardziej normalne, ale nie rozmyślaj o nich, nie wracaj myślami do przeszłości, skupiaj się przede wszystkim na przyszłości, a zobaczysz że wszelkie lęki odejdą.
Dziwne pukania, stukania, trzeszczenia, w każdym domu, mieszkaniu, występują podobne zjawiska, więc w tym też nie ma nic nadzwyczajnego, a najgorsze jest właśnie dopatrywanie się szlak wie jakich sił, mocy itd. zatruwając tym samym sobie psychikę.
Moja rada jest taka, nie rozmyślaj o tym co było, nie przenoś tego na nowy dom i swe życie, zacznij pracować nad swymi lękami, a wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Strach

Post autor: Spooky Fox »

Posta wyedytowałem. Jako że mam dobre serce do rzucania mięsem, tym razem na tym się skończy.

Na przyszłość - jest mnóstwo synonimów na słowo "wypier*alać" :D

Pozdrawiam.
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Dagmaro, dałaś mi dużo do myślenia :)
Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły: Nie cytujemy całych postów. Ostatnie upomnienie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Strach

Post autor: Spooky Fox »

Lilith - post wyedytowano. Po raz ostatni zajmuje się Twoimi postami. NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW!

Ignorant - przy cytowaniu całych postów - raportuj.

Posty wykasowane.
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Wczoraj odwiedziłam mamę i dowiedziałam się od niej, że w domu dziwne rzeczy się dzieją. Dla przykładu mama obudziła się w nocy a lampa w pokoju kołysała się na wszystkie strony, pies się dziwnie zachowuje, najpierw warczy a potem piszczy i ucieka. Różne rzeczy same spadają z półki.

Już uwierzyłam że sobie coś w mawiam, ale teraz znów mam wątpliwości.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Strach

Post autor: Veritas »

Z tego co pisałaś, to na pewno nie jest za wesoło. Ale czy twoja mama cierpi na jakieś nerwice lub podobne rzeczy? Możesz pisać śmiało. Nikt tutaj cię nie wyśmieje.
Pozdrawiam.
jasiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-10-25, 01:29

Re: Strach

Post autor: jasiol »

Wkręca Pani sobie. To napewno były wstrząsy wtórne, a psy straszą koty. Dać na luz. Obejrzeć dobrą komedię. Po czym poznać ducha. Jak się siedzi i nagle czuć taki spokój i ciszę i ma się przekonanie, że go nie ma, to właśnie stoi za plecami. Jak się skupić na nim, to zaczyna stukać, żeby rozproszyć. Albo dotyka do aury i przypominają się różne miejsca.

Jasiol.
Awatar użytkownika
RuMcAjs124
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-04-10, 18:46

Re: Strach

Post autor: RuMcAjs124 »

Witam. Według mnie, mógłby to być demon. Nie miałem takiej sytuacji, ale to bardzo prawdopodobne. Rozpisałem się mniej niż zwykle (to moje nowe konto. Stare przepadło) ale mam nadzieję że pomogłem :mrgreen: . Pozdrawiam.
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Proszę, nie śmiejcie się :)
Sama jak słyszę o duchach to nie dowierzam :)
W tym wypadku jest inaczej.

Veritas, tak ma nerwicę sercową, sugerujesz, że są to problemy natury psychicznej?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Strach

Post autor: Sothis »

Nerwica serca ma podłoże psychogenne, to fakt medyczny.
Awatar użytkownika
6dziewiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-05, 05:10

Re: Strach

Post autor: 6dziewiec »

...chyba jak każda nerwica
możliwe , że zbyt wiele sobie wkręcasz i dopowiadasz.
im częściej o tym myślisz tym bardziej się boisz
im bardziej boisz się swoich demonów tym potężniejsze się stają.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Strach

Post autor: Dagmara »

Skoro mama nagle się przebudziła to możliwe że doznała zwyczajnej halucynacji, po gwałtownym wyrwaniu z głębokiego snu, kiedy jeszcze nasz mózg w pełni nie został wybudzony jak najbardziej do omamów dochodzić może, do tego dochodzi jeszcze znerwicowanie.
A ta lampa to gdzie stoi?
Bo jeśli obok łóżka, to możliwe również że sama ją budząc się potrąciła, albo przechodzący pies ją trącił.
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Spała z moją siostrą, która wszystko potwierdziła. Lampa wisiała pod sufitem.
jasiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-10-25, 01:29

Re: Strach

Post autor: jasiol »

Przepraszam za język. Użyłem sformułowania obecnego na tym forum. Tąpnięcia, droga szybkiego ruchu? Te demoniczne twarze to to co dzieje się z ludzką psychiką po śmierci.
Książka: Che "Wojna partyzancka".
Pijaństwo to straszna rzecz. To jedna z metod niszczenia przeciwnika. Pokój nigdy nie był trwały.

Jasiol.
lilithbb
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Strach

Post autor: lilithbb »

Nie ma obok drogi szybkiego ruchu ani czegoś takiego jak tąpnięcia.
Dziękuję za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”