ptak?

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: ptak?

Post autor: cleric »

'kolega' dostal 3 warna, nie wyzywac mi się tu.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: ptak?

Post autor: |-_-| »

na serio wierzcie mi to był zwykły helikopter ratowniczy , żadna ważka czy tym podobne
Nie mamy żadnych podstaw, by Ci uwierzyć. Śmigło helikoptera - pierwsze, jak i drugie - owszem, pracuje bardzo szybko i robi wiele obrotów, jednak nawet wtedy byłyby one na zdjęciu widoczne. Może i rozmazane, ale moglibyśmy je dostrzec.
Tymczasem na zdjęciu nie widać dosłownie nic, co przypominałoby jakiekolwiek śmigło.
moge się założyć że jeżlei było to ognisko z kumplami to mielście tam kilka browarów napewno też było głośno
Na pewno nie daliby rady zagłuszyć helikoptera. ;]
Ostatnio zmieniony 2009-11-29, 13:47 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: ptak?

Post autor: Ruskof »

Drejko-czlowieku moj brat ma 8 lat pisze na jakims czacie internetowym i gdy czytam co pisze a co ty to nie ma co porownywac,nie moge uwierzyc ze jako koles +1rok ode mnie wypisujesz takie glupoty.
Helikopter ma owszem dwa smigla,obydwa wykonuja kilkatysiecy obrotow na minute,i sory,ale jesli jest tylko jedno smiglo to helikopter odpada.Helikopter imperatywnie musi miec 2 smigla,a z takiej odleglosci jak zdjecie robione bylo to bylaby smuga widoczna (predkosc obrotowa powoduje ze mamy zwidy,to znaczy mamy wrazenie ze smiglo jest w paruset miejscach rownoczesnie)
Ale czlowieku,to ze ktos inny ma inne zdanie od,ciebie nie znaczy ze jest najwiekszym kre*ynem swiata (specjalnie stawilem * zeby nie dostac kolejnego bezcenno warna za glupi cytat osob),zrozum ze nie posiadasz wszechwiedzy,a zaloze się ze fakto jest w tym przynajmniej dwa razy bardziej obeznany od ciebie.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: ptak?

Post autor: Crowley »

No Ruskof, muszę przyznać ci rację. Trochę pieprzysz, ale masz rację:p
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: ptak?

Post autor: Kryptozoolog »

Crowley pisze:Trochę pieprzysz
Na twoim miejscu bym to zakropkował, ale nie jestem polonistą i nie wiem, które słowa można nazwać wulgaryzmami, a które nie :D Jednak zmień to na wałęsowskie ''dyrdymały'' lub ''bzdury'' tłumacza :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: ptak?

Post autor: Ruskof »

Crowley-A myslalem ze bede twoim wiecznym wrogiem obojetnie w czym,a jednak jest cos w glowce :mrgreen:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: ptak?

Post autor: Kryptozoolog »

Poeta2008 pisze:Odległość - jakieś 100/200 metrów od aparatu. Bardzo prawdopodobne że był to czarny latawiec :)

:shock: No comment.

Do autora zdjęcia: czy w pobliżu byli jacyś inni ludzie wtedy?
A tym bardziej z długą linką? :D
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: ptak?

Post autor: FaKtoMaaN »

Było trochu ludzi, ale linijek nikt nie miał, a tym bardziej latawców w upał bezwietrzny nikt nie puszczał xD
helcia18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-13, 17:35

Re: ptak?

Post autor: helcia18 »

Ogladając zdjęcie na mysl mi przyszedł jakis samolot lub cos w tym guscie.. ale pozniej zwróciłam uwage na osobe przy brzegu ktora jest podobnej wielkosci co dany "obiekt" a byla ona blizej fotografa.. wiec jedno jest pewne.. to cos co szybowalo lub latalo po niebie bylo dosc spore jak na ptaka ... :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: ptak?

Post autor: FaKtoMaaN »

Uprzejmie zgadzam się z opinią Koleżanki. Jak dotąd nie jest wyjaśnione co to mogło być:) sam nie wiem ;D
kozakkzk

Re: ptak?

Post autor: kozakkzk »

FaKtoMaaN pisze:a nie nasuwa Ci się pytanie gdzie spadochron?? o.O Przecież to jest na wysokości ok 40 m. nad ziemią!..

Mam wysoką rozdzielczość ekranu , widać spadochron , lewy górny róg tej postaci , jak gdyby garb , przecież nikt normalny nie skacze z plecakiem ;P
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: ptak?

Post autor: FaKtoMaaN »

heh ja mam monitor o rozdzielczości full HD, i naprawdę żadnego spadochronu nie widać, po za tym w Tarnowie nie ma skoków spadochroniarskich, najbliżej to w Krakowie jak co..
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: ptak?

Post autor: Altair123 »

Może to być
-jakaś czarna reklamówka (np. worek na śmieci)
-helikopter (nie zwróciliście na niego uwagi pełno tego lata )
-ważka raczej nie ale chrabąszcz są dość duże
-latawiec lub balonik
-zdjęcie jest rozmazane może to być po prostu ptak
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: ptak?

Post autor: FaKtoMaaN »

Byłbym skłonny się podpiąć to twierdzenia ze to jakaś reklamówka, czy też worek na śmieci, w sumie wiało wtedy
leszek

Re: ptak?

Post autor: leszek »

Musiałaby to byc wtedy MEGA reklamówka. Porównajcie sobie wielkosc człowieka przechadzającego się w poblizu brzegu. Gdyby obiekt był w tej samej odległości co ten człowiek, stawiam 10 do 1, ze byliby tego samego rozmiaru! Osobiscie nie mam pojecia co to jest bo kształtem nie przypomina zupełnie niczego, ale na pewno nie jest to ani reklamówka, ani ptak, ani helikopter, a tym bardziej spadochroniarz, który w takiej odległości od ziemi musiałby mieć juz swój spadochron otwarty...czy jestes w stanie powiększyc to zdjęcie jeszcze bardziej?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: ptak?

Post autor: Dagmara »

Fakto motać zaczynasz, wcześniej pisałeś, że był bezwietrzny upał, a teraz, że wiał wiatr :P
A skoro wiało to nie można wykluczyć latawca, albo worka na śmieci, jeśli na brzegu stało dziecko, widać, że ktoś tam stoi, to w porównaniu obiekt będzie wydawał się duży.

Z drugiej strony, może to być również sterowana zabawka, wiecie te samolociki, czy helikopterki.
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: ptak?

Post autor: Altair123 »

leszek Mi to nadal wygląda na jakiś worek ale jeśli uważasz ze jest on za mały to może plandeka ( np. http://lh5.ggpht.com/_e--p8B0vbTI/SnYe7 ... 000845.JPG )
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: ptak?

Post autor: Nyh »

A ja mam wrażenie, że to jakiś robak, chrząszcz czy coś podobnego. Nie da się dokładnie określić odległości na tym zdjęciu - może to być coś lecącego bardzo daleko (i bardzo dużego), albo właśnie blisko przelatujący robaczek :).
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: ptak?

Post autor: Altair123 »

Nyh tez pomyślałem o chrabąszczu http://lubartow24.pl/f/medium/chrabaszcz_a7746e_bg.jpg dość spory z niego robaczek
Ostatnio zmieniony 2011-03-29, 20:59 przez Altair123, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”