Tragedia w Smoleńsku

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Nie widziałem Lecha na żywo ale nawet gdybym widział to i tak więzi emocjonalnej również z nim nie czułem. Widziałem kilku innych ludzi Buzka, biskupów jakiś tam, Glempa chyba , Macharskiego ale nie trudno takich zobaczyć, kręcą się tu i tam.

Również warto poczytać http://tygodnik.onet.pl/30,0,45168,zalo ... tykul.html

Aha pamietacie pewnie jak na paskach doszły w tv informowano że Brazylia wprowadziła żałobę. Wielu się dziwiło czemu akurat ten kraj.

Wszystkich zaskoczyła informacja, że Brazylia zamierza uczcić śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego trzydniową żałobą narodową. Nie wszyscy wiedzą, że powód żałoby jest zupełnie inny.
http://gb.pl/strona-glowna/aktualnosci/ ... owodu.html
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Machno »

cicha informacja - największym sukcesem dyplomatycznym byłego już prezydenta Kaczyńskiego jest jego śmierć, co chciał zepsuć pewien wredny (pisemnie zwłaszcza) islandzki wulkan
a poważnie - najlepiej zamknąć temat, rodzi kłótnie, a teorii spoiskowych bedzie multum, tylko że 99% bedzie bez sensu, jeśli by mieli stać za tym Rosjanie - im się nie opłaca, za dużo ludzi ze świecznika, jedna, dwie to jeszcze, prawie pół setki? w tym cała szyszka armii? to nie w ich stylu, byłoby to szyte zbyt grubymi nićmi, zbyt im zależy na poparciu Zachodu (przez duże Z, a może reszta tez powinna być z dużej)może Chiny, bo jakoś tak cicho o nich bylo, ale mieli to swoje małe trzęsienie ziemi, był to błąd ludzi połączony z ewentualnymi nieporozumeniami mechaniczno-inżynieryjnymi, przykro mi, jakby miała być wojna, to by już była
chyba, że znowu wina stoi po stronie wikińskich wulkanów
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: DanaS »

To był wypadek. Mozna go było unikąc podejmując inne decyzje niż te które zapadły. Np. gdyby Prezydencka Para nie spóżniła się na samolot sytuacja mogłaby wyglądac inaczej (pół godziny przed nimi wyleciał na TO SAMO lotnisko samolot z dziennikarzami i nic się nie stało). Teorie spiskowe jednak będą, bo przez wiele ostatnich lat jest to jedyny wydarzenie, które pozwala nam jako Polakom sądzić, że Polska jest na tyle ważnym krajem na świecie, że aż warto zasabotować samolot rządowy. Wczoraj nawet w radiu o tym przez pół godziny mówili, że spisek i wogóle. A redaktorzy w równie uparty sposób przedstawiali agrumenty, że żaden spisek nie wchodzi w rachubę. To był wypadek. Taki scenariusz mogło napisać tylko życie, bo żaden człowiek by czegoś takiego nie wymyślił.
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Niektórzy piloci twierdzą że mapy lotniska w Smoleńsku które służą do naprowadzania są po prostu niedokładne. Inni mówili również że skoro przed wylotem wiadomo że tam była mgła to powinno się odwołać wylot.
Dzisiaj był Jackowski w pytaniu na śniadanie. Oczywiście chwalił się tym że przepowiedział kryzys. W przypadku tej katastrofy wspominał o swojej przepowiedni dotyczącej samolotu który miał rozbić się na Ukrainie. W tej przepowiedni mówił albo o jednym albo o dwóch samolotach. Jednak teraz chce na siłę tą przepowiednię dopasować to bardziej podkreśla to że mówił o jednym samolocie.
Była też mowa o tym że jakoś wybuchu wulkanu nikt nie przewidział ( w domyśle było to skierowane do Jackowskiego)
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: CheeTaH »

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/catego ... smolensku/

Poczytajcie.Dla was informacje.I szykujcie się.
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

Na co mamy się szykować. Bater się dowiedział o wypadku od kogoś kto nie leciał samolotem bo z tego co wiem niektórzy jechali pociągami. A z tą godziną się chyba pomylił.

-- 2010-04-22, 22:32 --

Ta jane burgermeister to widać ekspert od wszystkiego, wcześniej od szczepionek GMO a teraz okazało się że jest ekspertem od wypadków lotniczych. Brawo dla niej
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Spooky Fox »

Niech ta cała "Jaggermeister" pier*** się w głowę. Tak raz, a porządnie.

Ja już widzę co będzie się działo w jej płytkim, pustym łbie jak się dowie, że facet, który nakręcił to rzekomo mówiące o zamachu wideo, został zadźgany w Kijowie.

Uuu...to się będzie działo.

To jest po prostu żal. Weźcie już zostawcie kaczora w spokoju, zostawcie już najnowsze doniesienia o tym, czemu Piłsudski jest zadowolony, co oznacza nowy skrót PiS, a także jakie jest nowe danie w Rosji, żyjcie normalnie, tak jak dawniej, a nie będziecie się przejmowac byle czym.

Nawet jeśli to był zamach, to co? Póki co, nie widzę nigdzie żadnego najeźdźcy i dopóki nie zobaczę, będę żył normalnie, jak zawsze, a nie jak bubek, zastanawiając się, kiedy jakiś rusek wsadzi mi bagnet pod żebra.
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

PRZEGLĄD PRASY: "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że do tragedii pod Smoleńskiem doszło około 10 minut wcześniej, niż do tej pory podawano. Według gazety godzina 8.56, którą od soboty 10 kwietnia podaje się jako moment zderzenia samolotu z ziemią jest jedynie godziną włączenia syren alarmowych.
"Dziennik Gazeta Prawna" powołuje się przy tym na członków polsko - rosyjskiej komisji.

Również symulacja, którą dla gazety przeprowadziła firma FDS OPS potwierdza, że do katastrofy doszło wcześniej. Zgodnie z tą symulacją Tu-154M powinien lecieć do Smoleńska 62 minuty, a zatem wylądować około 8.25 naszego czasu.

Są też inne poszlaki wskazujące na wcześniejszą godzinę katastrofy, jak zerwana linia energetyczna, co odnotowała smoleńska elektrownia. Także korespondent Polsatu News Wiktor Bater mówi, że telefon o wypadku dostał o 8.49.

Źródło: "Dz"

Jesli to prawda to w tym filmiku z Baterem nie ma nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Spooky Fox »

No ale co w związku z tym, bo chyba nie nadążam za tym Baterem.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: cleric »

http://www.onet.tv/podchodzil-trzy-razy ... ,klip.html# tu reportaż, pare rozmów ze świadkami. jeden mówi, że samolot rozpadał się w locie i że odpadł mu ogon a nie skrzydło. wiadomo jak to bywa ze świadkami, ale sam materiał bardzo dobry moim zdaniem.
zblazowany

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: zblazowany »

No Bater mówi że dowiedział się o katastrofie o 10.49 czasu smoleńskiego, a wypadek wydarzył się około 8:40 czasu polskiego, czyli 16 minut wcześniej niż do tej pory było podawane. Ale dzisiaj już inaczej mówił.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Beowulf »

Nie wierzę w żadne przeklęte miejsca, Smoleńsk leży od Katynia jakieś 30 km... To, że wydarzyło się to w Katyniu nie świadczy o klątwie tego miejsca, gdyby stało się to np. w Mińsku, tragedia była by taka sama jak i ta w Smoleńsku. To kiedy wydarzyła się katastrofa nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Nieważne czy była to 8:53, czy 8:41, może mieć to znaczenie jedynie w śledztwie, które i tak moim zdaniem prowadzone będzie według intencji ruskich prokuratorów, którzy mogą przeinaczyć wszystko, kiedy i jak im się podoba. Gdyby wypadek zdarzył się w USA, śledztwo prowadzili by bez wątpienia Polacy. Coś mi tu śmierdzi, przecież nie jest po myśli Rosjan, że nie dają nam głosu- tracą na arenie międzynarodowej, dyplomatycznej. Aha jeszcze jedno, gdzie jest NATO?! Przecież w katastrofie zginęli jego członkowie, a gen.Gągor za rok miał zostać przewodniczącym. Rosjanie mają świadomość, że tracą poważanie i szacunek nie tylko w naszych oczach ale i u innych narodów. Wobec tego musieli coś przeskrobać, bo gdyby to nie była ich wina, oddali by nam ten wrak i całe dochodzenie, czarne skrzynki również, nawet by ich to nie obchodziło. To tylko moje skromne zdanie, doszedłem do tego drogą dedukcji, nie przesiadują całych dni przy komputerze, przed internetem śledząc tą śmierdzącą sprawę...

Pozdrawiam!
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

Beowulfie,gdyby mieli to gdzies i wszystko nam oddali to tez niezbyt dobrze,a z drugiej strony - To dobrze ze oni w sumie chca się zajmowac sledztwem,pokazuja tym ze nie sa obojetni tej tragedii.Wiem,pewnie ktos mi powie,ze chca nas wyreczyc po to zeby wszystko zfalszowac wg swojej woli,ale zapomnieliscie o pewnej rzeczy.To nie sa czasy stalinowskie,nie obwiniajcie Rosjan za ich Radzieckich przodkow,rozumiem gdyby zrobili akcje na nas jak na Gruzje...Pomyslcie,ze z drugiej strony sa teraz dobrej woli dla nas,nie zawsze kombinuja jak by nam dopiec,i nie kombinujcie wymyslajac teorie o tym bo do zadnej prawdy nie dojdziecie.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Beowulf »

Ale zawsze tej prawdy można dociekać, ja dociekam jej wymyślając własne teorie- inni słuchając czyichś wymysłów.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

A twoje teorie przypadkiem nie sa wymyslem,tak samo jak teorie innych ludzi?
Moze twoje sa bardziej jakosciowe,ale same nie powstaly,TY je wymysliles.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Ruskof »

Na tym zdjeciu akura mogl tak wyjsc,nie powiem wam jak smiesznie czasem na zdjeciach ja wychodzilem... :P
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Machno »

ketna pisze:jeden wielki spisek dla mnie po wypadku w internecie znalazłem zdjęcia prezydenta Rosji na mjejscu wypadku miał taki uśmiech :) a najdziwnejsze żę potem chciałem to zdjęcie jeszcz raz zobaczyć i go już nie było
Ruskof ma rację, mogło tak wyjść, faceci lubią czasem głupie odzywki, a usunęli, bo była nie na miejscu i nie pasowała do ich aktualnej polityki względem Polski, poza tym każdy polityk ma tego rodzaju wpadki
Arcin26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 12:19

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Arcin26 »

Ludzie szukaja sensacji na sile, czy tak trudno przyjac do wiadomosci ze to byl wypadek ? ; / Jesli rosja chciala by zabic Lecha to by to zrobili w taki sposob ze wygladalo by to na naturalna smierc...
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Veritas »

Przykro patrzeć jak obcina się dotacje dla służb mundurowych. Na szkółkach wykręca się co drugą żarówkę, zakręca się gorącą wodę, pcha się samochód zamiast nim jechać.
Żołnierze mają mniej zajęć na poligonach. Piloci mniej ćwiczą i latają. Armię ogranicza się do zaledwie kilkudziesięciu tysięcy wojskowych. Od tego się zaczyna.
Ponarzekałem trochę. :)
Sam byłem żołnierzem, niestety doświadczyłem tych 'cięć' budżetowych.
Ostatnio zmieniony 2011-02-14, 00:35 przez Veritas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”