Czarne Księgi.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Sądzę, że za sprawą dobrych argumentów ksiądz jest w stanie połknąć przynętę ;] dobre podejście psychologiczne może tu odegrać znaczącą rolę.

A dzieła Crowleya jak najbardziej polecam dla osób ogólnie interesujących okultyzmem, oczywiście nie namawiając do praktyk, tylko wzbogacenia na ten temat wiedzy :)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Jeżeli dana osoba jest wystarczająco dojrzała i mądra, to nie zacznie wykorzystywać pewnych atutów do złych celów. Ciekawość zawsze istnieje. Ale dobrze, gdy się na tym kończy. Zazwyczaj w młodym wieku najłatwiej jest wpaść w objęcia czarnej magii.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Robi się coraz ciekawiej 8) Mogła istnieć grupa, która bawiła się w czarną magię i spisała w tych księgach swoje spostrzeżenia a nawet dokonania.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Mogą być w każdym miejscu. Równie dobrze mogą leżeć na dnie jeziora. Nie wiemy nic na temat miejsca ich zakopania. Jednym słowem - lipa. :neutral:
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Czarne Księgi.

Post autor: NightRaven »

Cała sprawa ogólnie ciekawa, uważam, że warto by było tych ksiąg poszukać. Zastanawia mnie jedynie dlaczego wymieniłeś akurat te 3 księgi? Pierwsza i trzecia to fikcja literacka, napisane zostały w celu zbijania kasy i w żadnym innym. O drugiej nie słyszałem, więc się nie wypowiem. Ale przecież to mogły być jakiekolwiek księgi związane z czarną magią, a ludzie z wiosek od razu wiążą czarną magię z szatanem i tak te księgi nazwali.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Czyli co? Jadziem na wioskę w celu znalezienia tej knigi? 8)
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Czarne Księgi.

Post autor: NightRaven »

Zastanawiam się czy coś może być w samych księgach. Teoretycznie można demona uwięzić w takiej księdze, ale to wymaga energii, która w końcu się skończy. Więc jest to raczej wątpliwe. Może też księga zawierać jakąś potężną symbolikę, ale dopóki nie będziesz tych symboli otwierał, nic nie powinno się stać. Więc myślę, że same księgi możesz odkopać bez obaw. Kłopoty mogą się zacząć, kiedy je otworzysz i zaczniesz czytać.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Moim zdaniem to już wydaje się zbyt nieprawdopodobne.
Poszukaj tej księgi, a dalej to zobaczymy. O ile ją znajdziesz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Wywoływali za pomocą tych ksiąg ducha Hitlera?
Jak słowo daje, gdzieś już o czymś takim słyszałam, a nawet nie wiem czy ktoś przypadkiem kiedyś w jednym z tematów u nas na forum nie opisywał podobnej historii, że jakieś dzieciaki za sprawką księgi próbowali wywołać właśnie Hitlera.
Choć z drugiej strony takich opowiastek zapewne jest cała masa.

Co do zakopanych ksiąg, no cóż na bank nie będą w idealnym stanie, od samej wilgoci zawartej w glebie na pewno uległy nie małemu zniszczeniu, no chyba że zakopali je w worku, ale to raczej mało prawdopodobne.
I zastanawia mnie w tym przypadku jedno, skoro tak się tych ksiąg obawiano, ich zawartości- treści, to dlaczego je zakopano, a nie spalono?
Jeśli ktoś chce się czegoś całkowicie pozbyć to robi to tak by nie było żadnych możliwości odnalezienia danej rzeczy.
Także skąd można wiedzieć, czy już ich ktoś dawno nie odkopał?
Nie wiem ale odnoszę wrażenie, jeśli faktycznie co opisujesz jest prawdą, że zakopano je dlatego ponieważ tak naprawdę nie chodziło o ich całkowite zniszczenie, ukrycie przed światem, tylko o możliwość ponownego skorzystania z nich.

Starsi użytkownicy zapewne pamiętają jeden z moich tematów gdzie opisywałam przypadek nieudanego seansu za pomocą księgi z zaklęciami, jak młodzi chłopcy chcieli wywołać Lucyfera.
Kiedy już zaczęły w ich życiu występować dziwne zjawiska, ze strachu przed złem spalono ową księgę...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Hehe, troszkę źle, ponieważ ogień nawet w starożytności nigdy nie był uważany za symbol szatana, tylko jako aspekt oczyszczający, dlatego też niegdyś palono ludzi na stosach w celu oczyszczenia ze wszelkiego zła, ale to tak na marginesie ;]
Także szukaj więcej informacji na temat tychże ksiąg, jak czegoś interesującego się dowiesz to napisz :)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

W każdym razie w miarę możliwości informuj nas o postępach w sprawie poszukiwania tych ksiąg.
Awatar użytkownika
Tajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-02-12, 13:28

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Tajgon »

Jezeli te ksiegi byly przeklete to najpewniej zakopali je na cmentarzu, lub kolo kosciola dla bezpieczenstwa.Jesli nie to wiecej w miejsce zakopania nie poszli, wiec tam gdzie ich nie bylo tam moga byc ksiegi.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”