Relacje o spotkaniach z duchami

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Relacje o spotkaniach z duchami

Post autor: Ivellios »

Ostatnio, chodząc po Internecie, coraz częściej natykam się na relacje ze spotkań z duchami. Zaznaczam, że nie odwiedzam serwisów pokroju Ghoststudy (gdzie, prócz autentyków, jest dość dużo fałszywek oraz wątpliwej wartości zdjęć orbów), ale takie strony, na które zapewne jeszcze żadne polskie oko nie spojrzało.

Natknąłem się dziś na relację ze Szkocji. Cała historia zaczęła się od tego, że dziewczyna z przyjacielem poszła pstrykać fotki w miejscu, gdzie lata wcześniej dokonano morderstwa. Na jednym ze zdjęć po wywołaniu pokazało się TO:

Obrazek

Postanowiłem tą relację przetłumaczyć na język polski: http://zjawiska.hosted.pl/phpnuke/modul ... ge&pid=485

Co to, waszym zdaniem, może być :?:

Ja na komputerze trochę zdjęć duchów mam, a to nie wygląda mi na fałszywkę... no chyba, że wy macie inne zdanie na ten temat...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Hmm jakoś kolory na tym duchu zbyt kontrastują. Fałszywka :)
leszek

Post autor: leszek »

Fałszywka na bank
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

W kryminalistyce stosuje się eksperymentalnie kamere, która pomaga określic np. ilośc osób jakie przebywały w badanym pomieszczeniu po kilku dniach. Naukowcy nazywają to cieniami ale sami przyznają że tak naprawde to to zjawisko jest nieznane. Mówi się o pamięci materi nieożywionej. A zdjęcia wykazują różne anomalie, które trudno zklasyfikowac dlatego lepiej nie mówic że coś jest fałszywką.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

agnieszkaplus3 pisze:W kryminalistyce stosuje się eksperymentalnie kamere, która pomaga określic np. ilośc osób jakie przebywały w badanym pomieszczeniu po kilku dniach.
Ivellios pisze:dziewczyna z przyjacielem poszła pstrykać fotki w miejscu, gdzie lata wcześniej dokonano morderstwa.
Załóżmy, że dziewczyna i jej chłopak nabyli eksperymentalną kamere, która pomaga określić np. ilośc osób jakie przebywały w badanym pomieszczeniu po kilku dniach. Nic nie znaleźli, dlatego zrobili fake. Zauważ też, że to nie wygląda na cień (no chyba, że ten ktoś założył skrzydła). Dlatego podtrzymuje stanowisko w tej sprawie. Ten tekst miał uświadomić, że nie każdy ma taką kamerke.

Ps.Gdy się przypatrzeć na tego oddalonego to widać że jest wklejony.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Dobra, jakoś mnie przekonaliście do zbadania tej fotki. Że też tego wcześniej nie zauważyłem :evil:

Skoro połowa zdjęć duchów to fałszywki, to mnie osobiście zastanawia, czemu część zdjęć, na których ewidentnie jest coś wklejone, pojawia się w serwisach typu Ghoststudy jako autentyki :roll:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Bo poprostu nie mają dużo tych prawdziwych.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Co ja widze na tym zdjeciu to to ze obydwa duchy sa IDENTYCZNE i to 100% kazdy maly detal jest i na jednym i na drugim.
Z tymi cieniami z kryminalistyki to nie zrozumialem do konca, brzmi ciekawie, moze ktos mi to wytlumaczy? prooooooooooosze :grin:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Arek: te na prawo to jest powiększenie, a nie drugi duch :).
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Polecam książke "Nieznane archiwa mistyfikacji" Alexa Boesea. Jest tam między innymi mały test na łatwowiernośc. Np. stwierdzenie "Rzucanie bLotem było oficjalną dyscypliną podczas olimpiady w 1904 roku" prawda to czy fałsz, lub "Pozbawione głowy karaluchy mogą życ miesiąc"
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

,@Darnok
Masz racje, tak bylem zapatrzony w te dwa duchy ze nie widzialem tego napisu POWIEKSZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na dole.


oto skutki picia wödki
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Ja juz się na temat tego zdjecia nie odzywam
Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ankhaev »

Ewidentna fałszywka, według mnie. A to już bardziej na wilka (psa może?) wygląda.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Cóż ta fotka może być autentyczna, chodź dość dziwny kształt ma to "coś".A jeśli chodzi o dokumentację, którą posiada watykan i inne kościoły to jest to dłuże prawdopodobieństwo bo kilku kleryków jest też od egzorcyzmów.Chodź jak wszystko co niezbadane jest utajnione aby nie wzbudzać paniki :P
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

Na zdjęciu jak sądze widać wir piasku:D, nic nadzwyczajnego, dokładnie się przyjżyjcie a zobaczycie, ja też takie coś widziałem koło mnie nad wodą, małe ale jest. Z niewiadomych przyczyn powstał, gdyż spokój i ani wiatru nie było!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

To raczej nie jest całe zdjęcie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”