Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: NM_ONE »

Jeśli masz z tym problem udaj się do psychologa, to mogą być jakieś negatywne emocje z dzieciństwa, lub tłumiony lęk z jakiegoś złego okresu w Twoim życiu. Jednak jeżeli psycholog lub psychiatra nadal nie będzie Ci pomagał, może powinnaś użyć hipnozy lub zgłosić się do egzorcysty.
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: jadzka »

o psychologu myslałam już wczesniej, jednak najpierw spróbuje wejść do tego lasu i tłumaczyć sobie, że zupełnie nic się tam nie dzieję, zbieram się do tego cały czas, w końcu się zmuszę, a gdy to nie przyniesie oczekiwanych efektów wtedy może rzeczywiście spróbuje hipnozy. Słyszałam, że to podobno dobry sposób na np. rzucenie palenia, więc może w moim przypadku również coś zmieni. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fairy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: Fairy »

Gdyby nie fakt, że znasz ten las, to mogłabym Ci powiedzieć, że to mogło się wiązać z twoim poprzednim wcieleniem. Ale mało prawdopodobne, żebyś w swoim poprzednim wcieleniu mieszkała tak blisko miejsca w którym mieszkasz obecnie. Czasem podobno jest tak, że jeśli jakieś zdarzenie miało miejsce w poprzednim wcieleniu to może wracać w następnym w snach. Np. jeśli komuś często śni się, że np. tonie w powiedzmy rzece to możliwe, że w poprzednim wcieleniu się utopił itp. A może to jakieś podświadome lęki? Jakieś ostrzeżenie?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: Dagmara »

Podświadome lęki owszem to już zostało potwierdzone.
Ostrzeżenie żadne ;]
Poprzednie wcielenie również zdecydowanie wykluczam, mnie często śniło się kiedyś, że tonęłam co jak najbardziej było przejawem lęku przed wodą, który to zatwierdzał się w wizjach sennych.
Obecnie mam tak z psami.
Także znając przyczynę strachu użytkowniczki przed lasem nie doszukujmy się jakiś innych śmiesznych wyjaśnień.

Jadzia jeśli chodzi o psychologa oczywiście jeśli zechcesz możesz się do niego udać, ale ja jednak wierzę iż jesteś na tyle silna by sama poradzić sobie ze swymi lękami, przede wszystkim musisz uwierzyć w siebie i swoje możliwości tak jak robisz to podczas spinaczek po górach :)
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: jadzka »

To z wcieleniem raczej też wykluczam, przypomniał mi się pewien fakt związany z tym lasem, kiedyś przechodziłam przez ten las ze znajomym nocą, wstydziłam się przyznać, że się boje, wtedy jeszcze ten strach nie był taki straszny, pamiętam, że widziałam oczy,świecące oczy w gęstwinie, nie wiem czy były to sarny, wilki czy inne zwierzęta, bałam się ale później szybko o tym zapomniałam, być może to jest przyczyna. Ale strach i sny pojawiły się dużo wcześniej, z tym że kiedyś to nie było tak paraliżujące jak obecnie.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: Dagmara »

Leśna zwierzyna, która to bardziej bała się zapewne Ciebie, niż Ty jej ;]
Raczej to zdarzenie nie jest bezpośrednią przyczyną, ponieważ sny miały miejsce już wcześniej, nie mniej jednak ta przygoda pogłębiła podświadomie Twój strach, który z czasem zaczął się nasilać.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: szwagier0s »

Jadzka widać, że sama sobie nakręciłaś ten strach :) Ja czekam ciągle na obiecany film :) NM_one nie przesadzaj z tym psychologiem...
anka57
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-10-22, 20:57

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: anka57 »

zgodzę się ze szwagier0sem..
Nie odsyłajmy wszystkich do psychologa, i tak nie jest pewne, że cokolwiek się wyjaśni. Doszukują się niewiadomo czego... w dodatku, to, co o Tobie później piszą, to jedna wielka bzdura.
NM_ONE pisze:Jednak jeżeli psycholog lub psychiatra nadal nie będzie Ci pomagał, może powinnaś użyć hipnozy lub zgłosić się do egzorcysty.
Egzorcysta to już chyba naprawdę ostatnia deska ratunku.
Co do hipnozy - jak najbardziej. Choćby zwykła autohipnoza może pomóc; to nic innego jak głęboka relaksacja, wprowadzanie się w trans, podczas którego możesz wpłynąć na swoją podświadomość. Oczywiście wymaga to ćwiczeń, jednak myślę, że warto by spróbować. :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-19, 15:29 przez anka57, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: szwagier0s »

NM_one sam powinieneś udać się do psychologa. Ewentualną hipnozę jestem w stanie zrozumieć ale psycholog? :zly:
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: jadzka »

Dagmara zgadzam się, ale wtedy miałam kilkanaście lat i nic w tym dziwnego, że bałam się dzikich zwierząt, zwłaszcza w takich okolicznościach. Wracając do psychologa to nie uważam, żeby było to coś złego. Nie rozumiem dlaczego Wszyscy macie do tego takie negatywne podejście. Uważam, że wizyta u psychologa to całkiem normalna sprawa, wiadomo, że nie tylko las jest moim powiedzmy "problemem", życie niestety nie rozpieszcza, więc taka wizyta mogłaby mi wyjść wyłącznie na dobre.Chyba właśnie nie jestem na tyle silna, żeby dać radę choć staram się bardzo i nie ukrywam, że pomagacie mi w tych moich staraniach:)Pozdrawiam

szwagier0s kamerę powiedzmy, że juz posiadam, więć chyba niedługo coś tam nakręce. Sądzę, że bardziej przerazi Cie mój dom, który tez zamierzam nagrać niz caly ten przeklęty las :P

-- 2010-11-22, 16:03 --

Fairy zaczełam się zastanawiać nad tym ostrzeżeniem, czasami naprawdę wydaję mi się, ze tak włąsnie jest, że to rzeczywiście ostrzeżenie, ale może dzieje się takk dlatego, że te sny wzbudzają we mnie ogromny strach i wszystkich racjonalnych wytłumaczeń nie biorę pod uwagę. Nie wiem...
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Dziwny sen powtarzający się od dzieciństwa.

Post autor: szwagier0s »

Jadzka no to czekam na filmy :) Nie ukrywam, że bardziej mnie interesuje ten las, ale jestem otwarty na nowe propozycje, więc dom pewnie też mnie zaciekawi :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”