Czy medytujesz?

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

rafal pisze:ale czy to cos oznacza ze ja tak potrafie, czy umie to kazdy
Jeżeli chodzi Ci o to czy każdy może wejść "umyślnie" w stan alfa to tak, po prostu jednym przychodzi to łatwiej niż innym, a jeżeli chodziło Ci o to co we wcześniejszym poście, mianowicie:
rafal pisze:czy wy tez tak macie ze jak zamykam oczy to moge umyslem zrobic tak ze wydaje mi się ze się kolysze ale tak naprawde stoje w miejscu, ostatnio nauczylem się robic tak mając otwarte oczy. Na serio, gdy tak się kołysze umyslowo czuje ze moj mozg inaczej pracuje
To to różnie bywa, Ty najwyraźniej wizualizujesz sobie kołysanie i to przyśpiesza wejście na inną częstotliwość

Tak przynajmniej myślę ja, ekspertem w tym nie jestem ale chyba pomogłem z lekka ;)
Awatar użytkownika
michal77
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 83
Rejestracja: 2006-04-03, 01:57
Lokalizacja: Manchester

hey

Post autor: michal77 »

trzeba tylko praktykowac a zrozumienie pojawia się z czasem. jesli chcesz prakykowac medytacje tybetanska potrzebny jest nauczyciel, wtedy sa efekty prawdziwe (trzeba tylko wybierac nauczycieli bardzo powaznych, w Polsce tylko tych zrzeszonych w Polskiej Unii Buddyjskiej) przy medytacji zen na poczatku mozna praktykowac samemu, pozniej jest jednak tez potrzebny kontakt z mistrzem zen, zeby Cie sprawdzil. Rowniez mozna isc do klasztoru franciszkanow albo benedyktynow np. na 2 tygodnie
mozna sprobowac:
http://www.lama-ole.pl/
www.zen.pl
www.pariszencenter.com
http://lubin.benedyktyni.pl/witaj.shtm
:)
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Ja nie medytuję, ale słyszałam, że to wspaniale wycisza i harmonizuje. Podobno z jogą przynosi jeszcze lepsze efekty.
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

doglebna medytacja i wyciszenie jest to duzy krok do OOBE.... Nie ma w tym nic trudnego trzeba tylko byc cierpliwym...:D
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

Ja stosuje kurs samokontroli umysłu, taki rodzaj medytacji, najlepsze daje efekty i można o dużo bardziej zwiększyć pamięć i np. wchodząc w alfa z otwartymi oczami, szybciej się uczyć!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ja medytuję

dla mnie medytacja jest formą samokontroli, obniżenia częstotliwości fal mózgowych, uspokojenia, sięgnięcia do swojej podświadomości i koncentracji

a ponadto energetyzacja czakr - uwielbiam ciepło pulsujące przy czakrach

i uwielbiam bujanie w stanie alfa - no ale do alfy zazwyczaj nie potrzebuję medytacji, czasami mam takie dni, że od rana do nocy, co bym nie robiła, jestem w alfie - kocham to :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia”