Godzina duchów

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
KachaBluu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2009-05-20, 03:05

Re: Godzina duchów

Post autor: KachaBluu »

Hmm, ja się wolę nie bawić w wywoływanie, bo dorobiłam się poglądu, że duch nie przyjdzie nigdy, natomiast zawsze i chętnie demon (ewentualnie demonopodobny shit). Na podstawie doświadczeń znajomych zaskoczonych, że "Marilyn Monroe rozbiła im lustro i przewróciła szafę", a także paru innych bardziej i mniej "doświadczonych", oraz po wniknięciu w tematykę egzorcyzmów. Sądzę, że duchy mają w dupie nawoływania, jak ktoś już chyba mówił tu wcześniej: przyjdą tylko wtedy, gdy zechcą same. Kto wie, co można wywołać. Popularne jest wywoływanie Hitlera, ale nie wiem jaki wykształcony umysł wpadł na to pierwszy. Ten to chętnie przychodzi - cokolwiek to jest naprawdę, bo kto wie - natomiast nigdy nic dobrego z tego nie wynikło jeszcze. Zabawa ogólnie jest głupia, przereklamowana, polecam osobom znudzonym życiem, bo też nie wierzę, że można to odwołać na stałe. W moim domu pewna osoba (a zdawało się taka inteligentna) postanowiła coś wywołać na imprezie i dowiedziałam się o tym po roku nawiedzania przez jakieś gówno mimo, iż nawet w tym nie uczestniczyłam. A dla ścisłości, ta osoba również tu mieszkała, natomiast tylko mnie nawiedzało. Trudno Wam wyobrazić, ile się musiałam namęczyć, żeby gówno się odwaliło - oczywiście ciągle jest, bo kij wie co to, ale się tak więcej nie przywala. Więc wiecie, wywołujcie: jak nie zaszkodzicie sobie, to komuś i może nawet się nie dowiecie. Nie wiem, czy macie na myśli tą samą rzecz, mówiąc "wywoływanie", ale całe to pojęcie w ten czy inny sposób wiąże się z głupotą. I bez jechania teraz po mnie, bo przecież mam powód, by tak nieuprzejmie reagować na to zagadnienie. I czy to pierwsza godzina, druga czy dwudziesta, w domu, w parku, w kiblu - wszystko jedno.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Powiedział co wiedział. ;]
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Godzina duchów

Post autor: Kartel »

Czyli wyskakują z zaułka, gdy zamyślony słucham muzyki na odtwarzaczu?

W ogóle, to duchy przychodzą o 23:23 (tak toż to nędzna prowokacja ;p )

Tak na serio, to nie wydaje mi się, żeby duszom, duchom czy jakkolwiek macie zamiar je nazywać, godzina robiła jakąś znaczącą różnicę.
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Godzina duchów

Post autor: Jamboree18 »

popieram. chyba już raczej im zwisa to która jest godzina :)
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Godzina duchów

Post autor: Kartel »

Harnor pisze: Duchy egzystują między dwoma bytami, naszym doczesnym Światem, a Tym Drugim Wiecznym. Nie zdają sobie sprawy, która aktualnie jest godzina czy 15:00 czy 3:00.
Nie ma to różnicy bo i tak nie żyją, dla nich czas już nie ma większego znaczenia.
Dokładnie o to mi chodziło, przecież chyba nie wyobrażacie sobie takiej sytuacji, że 'duch' myśli sobie "mamy 15:00 chodźmy postraszyć sobie ludzi".
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Godzina duchów

Post autor: Karoolczak »

Witam. Weldug mnie malo duchow "przychodzi" z tamtego swiata na nasz. Wiekszosc "błąka" się po naszym świecie albo w formie pokuty, albo gdy mają niezałatwione sprawy.
A jak juz coś wywołujesz to bez specjalisty wywołasz co najwyżej swoje odbicie jak się patrzysz w lustro :P
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Dagmara »

Karoolczak pisze: A jak juz coś wywołujesz to bez specjalisty wywołasz co najwyżej swoje odbicie jak się patrzysz w lustro :P
Nie byłabym tego taka pewna, dużo było przypadków, że dzieciaki bawiły się w wywoływanie danych bytów, bez jakiejkolwiek wiedzy, a później był płacz i proszenie o pomoc, bo w domu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Dla tego typu poszukiwaczy wrażeń przywołanie danej istoty może okazać się łatwiejsze, niż nie jeden z nas myśli, ale odwołać dany byt, ojj to już wyższe schody.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Godzina duchów

Post autor: Karoolczak »

W sumie racja ;P Lepiej się nie bawic w takie rzeczy bo moze byc nieciekawie ;)
Awatar użytkownika
Mefisto1
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-01, 22:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Godzina duchów

Post autor: Mefisto1 »

Karoolczak pisze:W sumie racja ;P Lepiej się nie bawic w takie rzeczy bo moze byc nieciekawie ;)
Tu popre slowa przedmowcy, wywolywanie duchow to niejest zabawa, kiedys probowalismy z kolega wywolywac duchy z zastosowaniem kregów, podczas wywolywania nic się nie dzialo wiec zniemaczeni udalismy się do domow, na drogi dzien kolega opowiadal ze cos dziwnego dzialo się u niego w domu. Trzy razy odprawialismy tego ducha, az pomogla nam jego ciotka i zabronila nam bawienia się w takie rzeczy bez odpowiedniego doswiadczenia i przygotowania. A co do godziny to kazda jest odpowiednia, niema roznicy czy noc czy dzien.
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 20:08 przez Mefisto1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Dagmara »

Tego typu zabawy nigdy nie kończą się dobrze, nawet wtedy kiedy uczestnikom wydaje się, że nic nie zdziałali.
A co do godziny to również uważam, że nie ma tu jakiegoś dużego znaczenia co kiedy się wywołuje, ale przeważnie wszystko jest odbywane w godzinach nocnych, taka już chyba jest tradycja seansów.
Awatar użytkownika
Mefisto1
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-01, 22:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Godzina duchów

Post autor: Mefisto1 »

dagmara pisze: ale przeważnie wszystko jest odbywane w godzinach nocnych, taka już chyba jest tradycja seansów.
Tak w godzinach nocnych jest ciszej i spokojniej i wogole nastruj taki odpowiadajacy przyzywaniu.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Godzina duchów

Post autor: Karoolczak »

Wieczorem jest ciszej i spokojniej ale tez... straszniej. Gdy jest ciemno nasze zmysly się wyostrzaja a jak do tego jeszcze wmowimy wlasnemu mozgowi ze zaraz moze wyskoczyc nam duch to jest jeszcze gorzej. Najmniejszy szmer moze się wydawac nam jako szepty albo cos w tym stylu. Ja osobiscie jezeli mial bym wywolywac ducha robilbym to w dzien.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Godzina duchów

Post autor: Karoolczak »

To oczywiste ze opetania sa niebezpieczniejsze niz nawiedzenie. Ogolnie o klimacie mowisz dobrze ale jezeli w grupie bedzie osoba ze slaba psychiką moze to się odbic na psychice owej osoby. Tez trzeba uwazac zeby po seansie przez ducha nikt nie dostal zadnego zawalu :)
zblazowany

Re: Godzina duchów

Post autor: zblazowany »

Poeto nie wiesz o tym że według religii katolickiej wywoływanie duchów jest grzechem?
Awatar użytkownika
Mefisto1
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-01, 22:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Godzina duchów

Post autor: Mefisto1 »

zblazowany pisze:Poeto nie wiesz o tym że według religii katolickiej wywoływanie duchów jest grzechem?
Hehe, wedlog religii katolickiej wszystko jest grzechem. Ciesze się ze w tych czasach niema Swietej inkwizycji :)
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Godzina duchów

Post autor: Karoolczak »

A czy poeta powiedzial ze jest wierzacy ?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”