Déjà vu

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Patrol
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-07, 01:01

Déjà vu

Post autor: Patrol »

Nie wiem czy już był taki temat ale to jest naprawdę dziwne uczucie niektórzy mówią że to jest zdarzenie z naszego poprzedniego życia to jeśli to prawda to czy przezywamy wszytko na nowo

Hunter: Poprawiony temat ;) Na drugi raz jak będziesz zakładał temat, to postaraj się sprawdzić poprawną pisownię
Patrol
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-07, 01:01

Re: Deja vi

Post autor: Patrol »

Sorry za błąd ale czytałem że deja vu to niby przypomnienie np umarliśmy przezywamy życie znów i Bóg nam przypomina w ten sposób o błędach że coś zaraz się wydarzy twój błąd na przykład
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Deja vi

Post autor: FaKtoMaaN »

Po prostu ktoś kto wierzy w reinkarnacje, jest głęboko przekonany ze deja vu jest uczuciem w którym uświadamiamy sobie, że owe zdarzenie miało już miejsce w przeszłości ( we wcześniejszym wcieleniu) są nawet tacy ludzie którzy dokładnie pamiętają poprzednie wcielenia.. ale to już inna historia.

Ludzie zaś którzy nie wierzą że dusza ludzka skacze z ciała do ciała, po prostu starają się znaleźć logiczne naukowe wyjaśnienia, i dlatego mamy takie błędne koło, zresztą jak z wszystkimi zjawiskami paranormalnymi.
Kwestia wiary..
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Deja vi

Post autor: |-_-| »

Na stronie mamy kilka artykułów o zjawisku deja vu , i jego przyczynach. Polecam je przejrzeć. ;)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Deja vi

Post autor: DanaS »

Ale jak się nie wie jak coś się poprawnie pisze to się nie znajdzie, choćby się szukało :P

A tak moim zdaniem, to deja vu może być także efektem reakcji: myśli - sny - rzeczywistość. Kiedy o czymś intensywnie myślimy to jest duże prawdopodobieństwo, że to nam się przyśni a jeśli podobna sytuacja się wydarzy w życiu realnym to wtedy można mówić o deja vu, ale nie o poprzednich wcieleniach. Takie jest oczywiście tylko moje zdanie.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Deja vi

Post autor: Crowley »

To nie jest zdarzenie które wydarzyło się w przeszłości!( Bo tak piszecie). To jest wydarzenie podobne do wydarzenia z przeszłości...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Deja vi

Post autor: DanaS »

Złudzenie zwykłe znaczy się. I nie wszyscy Crowley, nie wszyscy :P
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Deja vi

Post autor: Crowley »

No albo złudzenie, tak jak mówisz:)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Deja vi

Post autor: |-_-| »

Ale jak się nie wie jak coś się poprawnie pisze to się nie znajdzie, choćby się szukało :P
Prawda.:P
No to dla leniwych...
http://www.paranormalium.pl/deja-vuacut ... tykul.html
http://www.paranormalium.pl/nowe-spojrz ... tykul.html
http://www.paranormalium.pl/odnaleziono ... tykul.html
To nie jest zdarzenie które wydarzyło się w przeszłości!( Bo tak piszecie)
Ależ skąd. Bardziej prawdopodobna wydaje mi się teoria DanaS. ;)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Deja vi

Post autor: DanaS »

Nie znamy do końca umysłu człowieka, może na tej pofałdowanej powierzchni (choć niektórzy jak na nich popatrzeć wydają się nie mieć tych fałd ;) ) zdarzają się kolizje wydarzeń. Z dzieciństwa, ze snu, z opowiadań innych. Gdyby każdy kto ma deja vu był uznawany za jasnowidza to musieliby założyć związki zawodowe, tylu by ich było.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Deja vi

Post autor: DanaS »

Ja jakoś padaczki nie mam, ani nie jestem w żaden inny sposób "rozchwiana" a zdarza mi się mieć deja vu co jakiś czas :P
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Deja vi

Post autor: Crowley »

Oczywiście. Według mnie deja vu doznał chyba każdy. Te 20 procent chyba nie bardzo wie na czym to zjawisko polega i dlatego zaprzecza;)
Awatar użytkownika
quar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-04-30, 21:19

Re: Deja vi

Post autor: quar »

Albo mi się zdaje, ale zjawisko Deja Vu zostało już naukowo wytłumaczone. Odpowiadają za to pewne kolizje neuronów w naszych mózgach. Można to też ująć inaczej. Odpowiadają za to nasze wspomnienia z dzieciństwa połączone z pewnymi predyspozycjami psychicznymi (takimi jak np. lękliwość). Za to zjawisko mogą też odpowiadać choroby lub leki, co zostało potwierdzone. Nie wydaje mi się prawdopodobnym żeby miało to jakiś związek z poprzednimi wcieleniami, w tym przypadku raczej nie mam do czynienia z deja vu. Większość z nas miało do czynienia z deja vu, niektórzy mają je regularnie.
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 22:29 przez quar, łącznie zmieniany 1 raz.
Barggy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-05-16, 21:45

Re: Deja vi

Post autor: Barggy »

Słyszałem gdzieś że Deja Vu występuje w stanie zmęczenia psychicznego(cokolwiek to znaczy). Często miewam deja vu gdy jestem zmęczony np. w długiej podróży albo w szkole.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Deja vi

Post autor: DanaS »

Voozie ma rację. Wielokrotnie spotykałam się właśnie z takim wytłumaczeniem zjawiska deja vu. Nie jest to jednak spowodowane w najmniejszej mierze rozchwianiem, zaburzeniami psychicznymi czy innymi tego typu kwiatkami. Niemniej zmęczenie może mieć znaczący wpływ na kolejność przesyłania sygnałów nerwowych do mózgu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”