Pytanie

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Zasmakowałe¶ kiedy¶ w krwi

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Pytanie

Post autor: Darnok »

samo krwio lub trawożerstwo wyklucza.
Powiedz to weganom...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

A soja bialka przypadkiem nie posiada?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Pytanie

Post autor: Spock »

samo krwio lub trawożerstwo wyklucza.
No, niezupełnie. Krew zawiera pewne ilości białka, cukrów, witamin i minerałów. Od biedy mogłaby się nadać. Ale to od naprawdę DUŻEJ biedy.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Chcialem powiedziec DalaS ze tluszcze w roslinach tez znajdziemy,nie jestem jakims supernaukowcem zeby zacytowac ci cala liste o roslinach ktore maja tluszcze,ale wez orzeszki,dziadkiem je otworz,i czyms ugniec je.Chyba mozesz się dopatrzec,ze tluszcze jakie byly w orzechu przez presje wyszly...
A cukrow duzo w owocach znajdziesz (praktycznie we wszystkich).
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Pytanie

Post autor: Jamboree18 »

Widzę że temat o wampirach zrobił się tematem typowo biologicznym xD
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Pytanie

Post autor: Darnok »

B12 bodajże nie występuje w roślinach. Niedobór prowadzi do omdleń- byłem właśnie świadkiem, jak jedna weganka omdlewała, a do lekarza się boi pójść...
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Tak, posmakowałem kiedyś krwi Jaka, będąc uczestnikiem grupy badawczej na Syberii. Zaproponowali mi to tubylcy, ja lubię nowe doświadczenia więc nie odmówiłem, poza tym był to specjalnie zabity dla nas jak, a ja znając ich kulturę oraz wiedząc że niczego nie marnują nie mogłem odmówić ani krwi, ani oka.
No cóż... ciepłe i słone, tak to można ująć.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Kryptozoolog pisze:Tak, posmakowałem kiedyś krwi Jaka, będąc uczestnikiem grupy badawczej na Syberii. Zaproponowali mi to tubylcy, ja lubię nowe doświadczenia więc nie odmówiłem, poza tym był to specjalnie zabity dla nas jak, a ja znając ich kulturę oraz wiedząc że niczego nie marnują nie mogłem odmówić ani krwi, ani oka.
No cóż... ciepłe i słone, tak to można ująć.
Jestes jak Man vs Wild (jesli znasz) kiedys tez byl wlasnie na syberii,i wypil krew od jaka ktorego tubylcy upolowali,ciekawe jak to strawiles pozniej :D
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Zapewniam że sam z siebie bym nigdy nie wypił :D
Po prostu specjalnie go dla nas zabili, a nie chciałem ich obrazić.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Nie wiem,czy gdybys sam byl tam,zdesperowany,czy bys napewno nie wypil takiego czegos.Pojedziemy na syberie to zabijemy jednego jaka,nazbierami krwi do kubka i wypijemy wszystko ze smirnoffem :mrgreen:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Hmm możliwe że i bym to zrobił w krytycznej sytuacji, jednak nie tak że przyjeżdżam na Syberię, proszę ich o zabicie zwierzęcia i sam wszystko chleję :lol:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

To bylo na zart,bo mowiles ze sam od siebie bys nie wypil :)
Ale gdyby juz na takie bajery się wybierac,to wole na nieznane wyspy na pacyfiku,choc jest 100% szansa na smierc tam,lubie takie wyzwania jak zapalic ogien bez zapalniczki ani zapalki (hibiskusem trzec o inna sucha galaz az zrobi się zar,i jakims szkielkiem ktory by blysk slonca odbijal na suche siano),a pozniej zajecia techniczne:Konstruowanie jachtu z drewna,robienie sobie zabezpiezenia,pulapki na ewentualnie istniejace zycie na wyspie (czeste kury) :mrgreen:
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Też lubię survival, ale nigdy nie chodziłem do jakiś specjalnych szkół czy czegoś, bo same wyprawy badawcze mają takie przygody... zejście na klifie 30 metrów w dół, huragan, tygrys parę metrów od nas... Ale umiejętności survivalu wtedy się przydają.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Trzeba byloby wtedy zachowac zimna krew.Panika jest najgorsza opcja.Co prawda ine mam wyksztalcenia jakis super szkol przetrwania ale jak poznam dosyc duzo to moze się wybiore kiedys na takie cos :)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Zimna krew tak, ale nie tylko... najważniejsza jest wiara że się uda, wiara w samego siebie.
Pamiętam że kiedy zgubiliśmy się w Nepalu, mój przyjaciel ledwo wytrzymywał to psychicznie i jedynym oparciem dla niego była myśl o rodzinie. Kiedy szliśmy dniem za dniem po górach, on patrzał w dal i starał się cieszyć każdym sukcesem.
To jest też ważne, z każdą kolejną przeszkodą, którą omijamy powinniśmy się cieszyć coraz bardziej, gdyż to dodaje odwagi i właśnie wiary że się uda. Jeśli kiedykolwiek ty, albo ktoś inny zgubi się np. na Syberii radzę się cieszyć np. wejściem na zwykłą górę, myśleć o domu, ale i zachowywać czujność.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Ludzie zwykle mowia "zdaje ci się" ale gdy się faktycznie tam znajduja...
A co do wiary w sukces,to male rzeczy moga podwyzszac moral,i to bardzo,np po nocnej ulewie w dzungli,pod drzewem gdzie spilismy,bez ognia,rankiem widzimy maly kwiatek na ktorejs z galezi,nawet to moze zmotywowac to teog aby rak nie opuscic. :)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Pytanie

Post autor: Kryptozoolog »

Błagam, nie przypominaj mi tej durnej Panamy :(
Ale to prawda, że po ciemnej i deszczowej nocy jeden kwiat w dżungli może rozkwitnąć i to może być dla nas ''znakiem'' żeby się nie poddawać i iść dalej.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pytanie

Post autor: Ruskof »

Nie przypominam ci panamy, przynajmniej nie mialem tego na celu :)
Tylko jesli ktos się zalamie psychicznie, to ciekawe jak niektorzy z nich w ogole się wydostali z tego, bo slyszalem o takich. Z reszta najlepiej samemu to przezyc, zeby wiedziec co to się zalamac gdy nie mozna, tylko wierzyc w siebie, i jak, kiedy, z czym trzeba postapic. :)
Pein
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 100
Rejestracja: 2008-12-17, 22:26

Re: Pytanie

Post autor: Pein »

Kurcze pamiętam jedną rzecz :) kiedy zasmakowałem krwi .Kiedyś jak byłem mały to w przedszkolu była tak szorstka jakby ściana xD czy coś w tym stylu i przejechałem łokciem niechcący po niej xD i krew mi się lała strasznie więc wtedy spróbowałem tej krwi i to był pierwszy i ostatni raz :) Ale jakbym miał polizać kogoś krew czy coś w tym stylu to nie zrobiłbym tego nawet za 1 mln zł :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”