DRACULA

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

CZY WIERZYSZ W DRACULĘ "SZEFA" WAMPIRÓW

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Bo czegoś takiego jak szef wampirów nie ma. To akurat historia wyssana z palca. Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Mawerick pisze:Bo czegoś takiego jak szef wampirów nie ma. To akurat historia wyssana z palca. Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
W sumie teraz to wampiry się dzielą na:
1. Szajbusy pijące krew dla szpanu (słyszałem że to nowa subkultura jest).
2. Tradycyjne wampiry...te z mitów i legend...

Bo np. ci 1. czyli subkultura raczej nie ma szefa (Metale nie mają przywódcy, Skejci też nie...itd.), ale ci 2. mogą mieć szefa tak jak dobra firma - szef który kontroluje wszystko i wszystkich, i pracownik który robi co do niego należy..
Ostatnio zmieniony 2007-12-25, 17:32 przez Majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Nie uważacie ze jesteśmy trochę za "duzi" (intelektualnie) na tak oczywisty temat?
Boże nie wierzcie we wszystko co napisali w jakichś książkach...do gier lub z gatunku fantasy...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wiara w to co napisano w książkach, czy pokazano w grach jest rzeczywiście mocno nie na miejscu. Jak sami ich twórcy zaznaczają, jest to fikcja! Trzeba się poprostu porozglądać po rzeczywistości. Ale wiara w same wampiry nie jest moim zdaniem przesadzona. Rwónie dobrze można nie wierzyć w Boga, bo przecież go nie widać, atraktować wszystkie księgi testamenty jak jedną wielką fikcję literacką. Jednak czy 2/5 ludzkości mogą się mylić? Nad tym trzeba się zastanowić!!
Gość

Post autor: Gość »

Aj tam dużo słyszałem ale mało widziałem.
A może dracula był wampirem.Skądś to musiało się wziąść przecież.
Dlaczego nie Napoleon? tylko akurat on?
Widocznie tak było.
;]moje zdanie
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: DRACULA

Post autor: Koxman »

Podobno Hrabia Dracula istniał naprawdę, ale wampirem chyba nie był :)
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Majesttic »

Koxman pisze:Podobno Hrabia Dracula istniał naprawdę, ale wampirem chyba nie był :)

Dracula to przydomek Vlada Tepesa III (oraz Palownik - bardziej rozpowszechniony przydomek wśród historyków), który jest faktyczną postacią historyczną, jego ojciec należał do Zakonu Smoka...dlatego też Dracula było także tłumaczone na "syn smoka". Wśród historyków zasłynął nie tylko z legend o tym że żekomo wstał po śmierci i pił krew, ale przede wszystkim brutalnością, na jego rozkaz nabijano turków na pale (później sam Vlad Tepes jadał wśród wijących się na palach ludzi)....
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Sothis »

1) Błąd ortograficzny w ankiecie. Ortografa wywaliłem - Ivellios
2) Sama ankieta trąci straszną dziecinadą
3)
Mawerick pisze:Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Chylę czoła. Ja natomiast słyszałem, że krasnoludki tworzą podziemne metropolie na wzór Nowego Jorku.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Majesttic »

Sothis pisze:1) Błąd ortograficzny w ankiecie. Ortografa wywaliłem - Ivellios
2) Sama ankieta trąci straszną dziecinadą
3)
Mawerick pisze:Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Chylę czoła. Ja natomiast słyszałem, że krasnoludki tworzą podziemne metropolie na wzór Nowego Jorku.
Wracając do wypowiedzi mawa, to jest to możliwe, jeżeli mówimy o wampirycznych sektach, tz. ludzi upodabniających się do tych mitycznych stworów.

A o tych krasnoludkach nie słyszałem - raczej słyszałem o sektach wampirycznych i debilach pijących krew... :)
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: DRACULA

Post autor: Ragnarok »

Drakula nie był wampirem cała jego brutalność była specyficzna strategia by trzymać turków z daleka od Wołoszczyzny co nie znaczy , że nie był chory . Podobno gdy siedział w więzieniu przekupywał strażników by ci przynosili mu zwierzątka które mógł torturować . Był poprostu sadystą nadużywającym władzy jakich wielu i w dzisiejszym świecie . I nie był Hrabią a księciem:p ,ale nosił pelerynę na czerwonej todze( jak postac Stokera) co było oficjalnym strojem zakonu smoka. Elizabeth Bathory jest dla mnie ciekawsza postacią chociaż także nie doszukiwałbym się w niej nadnaturalnych zdolności po prostu była niezwykle próżna , na tyle by poświęcić setki żyć aby powstrzymać urodę .Sama wkońcu zauważyła , że kuracja nie przynosi skutków także wampirem nie była bo przecież wampiry się nie starzeją :] :p W czasach Palownika żyła jeszcze jedna ciekawa postać Gilles de Rais który rzekomo studiując czarna magie osobiście zabił ok 800 chłopców i dziewczynek by osiągnąć nieśmiertelność . Do chwili skazania był szanowanym arystokratą . Wracając jednak do Vlada Tepesa III według legendy pochowany został w monastyrze Snagov na wyspie niedaleko Bukaresztu ale gdy naukowcy zbadali ten grób znaleźli tam tylko szczątki konia. Co więc stało się z ciałem Drakuli ?? wyszedł na łowy ?? Wydaję mi się , że osoba jego pokroju miała napewno wielu wrogów którzy chętnie zbeszcześciliby jego zwłoki więc kto wie :]
Taurie
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-02, 11:35

Re: DRACULA

Post autor: Taurie »

Jedno pytanie. Skoro wiemy, że sułtan nabił głowę Vlada na włócznie. A wiemy również, że wampira można zabić przez rozczłonkowanie czyli np. odcięcie głowy czy naturalnym nie byłoby przypuszczać, że Vlad-Dracula-Wampir w rzeczywistości nigdy nie istniał?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Dracula-wampir jest postacią wymyśloną od początku przez Brama Stokera. Fakt, pierwowzór został zaczerpnięty od Vlada Palownika, ale to tylko jeśli chodzi o pochodzenie i cechy bohatera książki. Głowę Vlada nabito na włócznię, ale to bardziej w akcie profanacji zwłok, zemsty jakiej chciano na nim dokonać traktując go tak, jak on traktował wrogów. Ścięcia nie można moim zdaniem łączyć z "rozczłonkowaniem wampira" z prostej przyczyny. Vlad był okrutnikiem i brutalem. Ale nie był wampirem.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Vlad był cool gościem. Kurde, XV wiek, Rumunia, tudzież ówcześnie Siedmiogród. Jeśli w takim państwie, w tym czasie, jakiś burak próbowałby najechac moje cenne włości, to też bym mu z tyłka zrobił jesień średniowiecza. Koleś miał po prostu bardzo odjechane pomysły dotyczące tego, jakby tu kolesi ukarac. I przepraszam, żeby wpaśc na takie pomysły, trzeba miec troszkę oleju w głowie. Specjalnie tępic siekiery, żeby odcinane członki ciała bardziej bolały, przybijanie turbana gwoźdźmi do głowy. Pomysły oryginalne.

Taurie - nie, nie możemy powiedziec, że nie istniał, bo istnieją historyczne, i nie tylko, dowody na to, że takowy istniał i, w przeciwieństwie do jego wrogów, miał się dobrze.

I tu jeszcze kwestia do mojej kochanie - ja wiem, że masz w panelu szybkiego uruchamiania Opery wejście do cioci Wikipedii, ale błagam na wszystkie świętości, nie nazywajcie go Palownikiem. To jest wymysł internetu i brzmi po prostu idiotycznie. Ten człowiek miał imię i nazwisko - Vlad IV Tepes. A nie tam żaden palownik.

Dziękuję. Pozdrawiam.
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: DRACULA

Post autor: Jamboree18 »

Ale czekajcie czekajcie. Troszeczkę odbiegamy od tematu. Podsumowując:
Vlad jest postacią historyczną i miał przydomek Dracula,
a tak naprawdę wampirem nie był, to wymysł książek, który zapoczątkował właśnie Bram Stoker.

Co do jego "metod wychowawczych" czyli tortur, były nie fascynujące jak wypływa z wypowiedzi Spooky Fox'a ale okrutne i w ogóle koles miał coś z psychiką.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Sothis »

Dla nieogarniających/niedouczonych (niepotrzebne skreslić): Palownik (po rumuńsku Tepes) to przydomek ;]
Ostatnio zmieniony 2009-10-13, 21:14 przez Sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Sothis, wolałbym słowo nieogarniających. W takim bądź razie przyjmuje do wiadomości twojego posta. Jeśli rzeczywiście Tepes oznacza Palownik, to wycofuję się z ostatniego zdania mojego ostatniego posta :D Jednakowoż, Tepes ładniej brzmi od Palownika :D

Jamboree, nie miałem na myśli, że były fascynujące, co...hmm...odkrywcze i orYginalne. Nie to, że popieram kolesia w 100%. Po prostu dla mnie sama postac jest fascynująca. Elizabeth Bathory nikt wampirzycą nie nazwał, a też miała poryty dekiel.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Nie wiesz, że Tepes to znaczy Palownik? ;> Może jednak ciocia wikipedia czasami się przydaje :P
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Nie zniże się do poziomu, w którym za wiedzę będzie mi służyła wikipedia.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”