System gry

Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

System gry

Post autor: Ankhaev »

...zrobić jakiś system gry, np. opierający się na DnD, w świecie paranormalnym? (Szczególnie kieruję to do _Nameless'a_. Psiballe, UFO, duchy, sny, kryptozoologia, medycyna niekonwencjonalna, medytacja, firestarting, telepacja... Co Wy na to?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

hmm...z doświadczenia wiem że takie sesje rpg (jeżeli już wymyślicie system) po kilku dniach przestaną się cieszyć zainteresowaniem, i wyjdze na to że tylko kilkoro zapaleńców będzie w to grać:/
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Nono, sam kiedyś wymyśliłem sytem żeby z kumplami w szkole grać i bulszit z tego wyszedł... No pomijajać fakt że system był okropnie zrealizowany ale to już inna bajka
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

mialem w planach szczerze mowiac, taki wlasnie system...no moze bez ufo w jakiejkowielk roli, ale
a) nie ma czasu - szkola... zwykle mie się chcec na TWORZENIE czegokolwiek zbiera podczas jakiejs dluzszej przerwy miedzyszkolnej
b) w 2 systemu się nie zrobi...takiego dobrego

Co do zarzutow obu panow... granie w rpg per forum się sprawdza (zobaczie se na http://www.daymio.aplus.pl/ ja już tam nie bywam)
Zaś co do grania w szkole to mozna mowic tylko o tz 'opowiadaczu' bez zasad i najlepiej dziejacym się wlasnie w szkole (klimat jest od razu :P)

Więc szczerze mówiąc... propozycja jest bardzi kuszaca, ale moglbym się zajac czyms dopiero po ustabilizowaniu sytuacji szkolno-domowej (znaczy u mnie w domu wszystko w porzadku, tylko ten zwrot fajnie brzmi :D ) co zapewne nastapi eee... w pazdzierniku ? Tylko jak dobrze pojdzie... ja normalnym czlowiekiem nie jestem i zle się dopasowuje do nowych ludzi z ktorymi uczeszczam do nowego liceum, trudno wtedy mowic o koncentracji na lekcji a co do piero jakims tworczym mysleniu. Wiec...
trzeba pomysleć i zaplanować, ty Ankhaev masz zapewne wieksze luzy to pomysl jak to by moglo wygladac, ja juz mam obraz tego wsystkiego w glowie, ale chcialbym to skonfrontowac z twoimi zalozeniami
:)
Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ankhaev »

_Nameless_: Już nie? Czemu...? ;) Ale tak, ta stronka to największe centrum internetowych sesji, jakie znałem...

Może i UFO nie, masz rację... A jako sesja, to raczej mało walki, a więcej logiki. Np. szukanie jakiejś kryptydy / demona...? Wszystko w czasach teraźniejszych. Mogą być polowania na wampiry, likantropy różnego rodzaju... Wspomagane wizjami na przykład. Telepatia w szpiegostwie, widzenie przyszłości... Co Ty na to? ;)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

ja to se rozrysowalem, ze gracze mogliby byc grupa badaczy zjawisk paranormalnych dzialajaca czynnie w terenie, niektorzy z nich mogli by być obdarzeni specjalnymi mocami, a inni specjalnie uzdolnieni w 'zwyklych' dziedzinach nauki (informatyka, jezyki obce etc.), zas jeszcez inni, 'zwykli' czyli uzdolnieni po troche we wszystkich kierunkach

Ogolnie to bardzo dobrym przykladem takiej grupy moglaby byc ta z serialu "Łowcy Koszmarów" swego czasu leciało to na Polsacie, goscie prowadzili strone ze zjawiskami... i badali je w terenie, nie byli jacyc paranormalni ale sa dobrym przykladem jaby mogla wygladac taka druzyna w grze

Ale jak mowilem -> narazie nie ma czasu, jedyny w miare normalny dzien to czwartek (zauwazcie, ze jest 12:20, a ja już wróciłem ze szkoły :D ). W takch chwilach czlowiek zaluje, ze nie zrobili takiej machiny co zamienia mysli na tekst... pstrykniecie palca i 'napisalebym' ze 20 ksiazek :P
Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ankhaev »

Hmm... Takie coś mogłoby być... Więc tylko czwartek? A np. weekendy?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

no i weekendy...ktore spedzam w chacie a nie w innym miejscu :)
Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ankhaev »

Spoko ;] Ale mógłbyś robić?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

teoretycznie (sorry, ze tak krotko, ale coz wiecej powiedizec :P )
Ankhaev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2005-05-13, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ankhaev »

Ale dobrze, że byś mógł. Więc spoko ;]
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

ale jeszcze trzeba rozwazyc strone techniczna -> stawiamy na machanike czy ten aspekt gry ograniczamy do maksimum; robimy to 'na stronie' czy w dokumencie i takie tam :P No i kiedy zaczynamy? ja proponuje zebysmy się tutaj wymienili wlasnymi szczegolowymi planami co do tego przedwsiebniecia (btw ten wyraz tak się pisze?? :) )
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Ludzie alke macie problem...
Zamaist tworzyc odrebny system to sobie pograjcie w Świat Mroku a w szczególności Maga :)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Ty też masz problem... zwykli ludzie wolą wykorzystywać to co mają, ale ja jestem ponad tym (zupełnie jak Ferdek Kiepski) i będe mógół powiedzieć moim wnukom "Gracie w XxX (tutaj wstaw nazwe systemu modnego za 60 lat) 5.5 ? A wiecie kto wymyślił zasady do pierwszej edycji"
Moge też powiedizeć "Gracie w XxX (tutaj wstaw nazwe systemu modnego za 60 lat) 5.5 ? Ja, jak byłem młody to grałem w Świat Mroku a w szczególności Maga (w tym momencie wypada mi sztuczna szczęka), to była gra...."
A one na to : "Tak dziadku, tak... wzięłeś leki?"
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze zainteresowania, twórczość oraz pasje”