Śnij to, co chcesz.

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
cateleon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-23, 14:00
Lokalizacja: wszechświat

Śnij to, co chcesz.

Post autor: cateleon »

Witam wszystkich. Czy zdażało się Wam kiedyś śnić dwa razy ten sam sen, bo tak chcieliście, lub niezależnie od Waszej woli? Kiedyś kilka nocy pod rząd śniło mi się jednakowe miejsce i wydarzenie, nawet lepiej: sen z drugiego dnia był kontynuacją wcześniejszego. Kiedy indziej znowu, będąc małym dzieckiem śniłam piekny sen o smokach, wróżkach i toczącej się między nimi wojnie. Obudzilam się nad ranem, ale znowu położyłam się, aby przenieść się spowrotem w krainę marzeń. I udało się, znowu śniłam tę samą projekcję. Teraz już mi się to nie zdarza, nawet kiedy perfidnie myślę o czymś przed snem, aby to konkretnie mi się przyśniło. Mieliście takie przypadki?
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Artur28 »

Ja tak i to wiele razy!Moim zdaniem po prostu chcesz dokończyć to co zaczęłaś czyli obudziłaś się a śnił ci się piękny sen, miałaś coś w nim zrobić i twoja podświadomość to pamięta i po czasie to powraca.Ja ostatnio nawet tak miałem:
Kilka lat temu miałem sen, że dawałem się zawsze rolować takiemu gościowi i mnie zabijał(zawsze po obudzeniu się byłem wkurzony, że tak się dałem).Przy następnym takim śnie ja go zabiłem i już mi się nie śni!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Arek »

Też podobnie miałem, ale próby "na siłę " przywołać dany sen jakoś nie wychodzą.
Wilknor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-04, 19:49
Lokalizacja: Stolarzowice

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Wilknor »

Ja mam tak często śni mi się jakiś sen i tak na przykład po 2 miesiącach śni mi się znowu ale czymś się różni np. jest ktoś nowy lub jakaś nowa rzecz itp.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Sigeru »

Tak jak kolega stwierdził twoja podświadomość ma tutaj znaczenie kluczowe. Chcąc dokończyć to co się w danym śnie zaczeło. Bardzo często wraca by umożliwić Ci kontynuacje snu. Istnieją też przypadki, które mogą obrazować znaczącą kwestie odnoszące się do twego życia. Np. Wydarzenie, które niebawem może mieć ogromne znaczenie w twym życiu.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: FaKtoMaaN »

nieraz wystarczy o czymś sobie myśleć przed zaśnięciem, a często się zdarza, ze o tym co myślimy intensywnie przed snem, to się nam właśnie śni, nieraz tak mam:D
Vozone
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 73
Rejestracja: 2009-02-16, 13:46
Lokalizacja: Osw. x]

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Vozone »

Pamiętam jeden sen dokładnie identyczny do tego poprzedniego coś jak [deżawi = nigdy tego nie umie napisać], nie pamiętam już o czym on był pamiętam tylko, że było coś takiego gdyż dłużej się na tym zagłębiałem i szukałem o tym informacji, a kontynuacja zdarza się do dnia dzisiejszego... obudzę się nad ranem... zaraz zasypiam i śni mi się to samo... xD
Więc jest dobrze... bo ja czasami mam fajne sny ale nie wnikajmy w to jakie... xD
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: bzykomar »

W moim przypadku mam do czynienia ze snem "serialem". Co paręnaście dni śni mi się kolejny odcinek po prostu ciąg dalszy ubiegłych snów. Jest to dość ciekawe odczucie zwłaszcza jeśli masz opanowaną technikę zmiany scenariusza, ewentualnie powrotu "na siłę" do snu po przebudzeniu. W sieci mnóstwo kursów, opisów i technik panowania nad swoim snem.
Frutek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-10, 15:00

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Frutek »

Ja się nauczyłem panować nad snem ale tylko jak się przebudzam to mogę kontrolować co mi się śni.
Albo jak się obudzę w nocy i miałem jakiś sen to potem umiem do niego wrócić ale tylko podczas jedne nocy.Zdnia nadzień to niedziała
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Jamboree18 »

mi się ostatnio śnił sen który miałam kilka lat temu. Był identyczny. No niemal bo aż takich szczegółów nie pamiętam, ale wiedziałam od razu że kiedyś już go miałam.hm... kontrolować sen potrafię tylko czasami.Kiedy akurat się zdarzy.Najczęściej gdy mam koszmar i muszę przed czymś uciec to zdaję sobie sprawę, że tylko śnię i robię w nim co chcę.
Frutek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-10, 15:00

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: Frutek »

Każdy może kontrolować sen wystarczy trochę poczwiczyć.
Najlepiej nad ranem wtedy masz większą kontrole.
bubek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 00:18

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: bubek »

Łatwo przychodzi mi po przebudzeniu przenieść się w sen - jakby jego wymuszoną kontynuację. To chyba za sprawą siły woli. Często też śnię sny niekoniecznie przyjemne bądź jasne dla mnie, powtarzające się jakby na przekór mnie samej.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: zalewa »

Miałem taki przypadek,że śniło mi się coś przyjemnego obudziłem się wkurzyłem się zasnołem i ciąg dalszy nastąpił...
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: FaKtoMaaN »

haha :D wystarczy nie otwierać oczu i myśleć o tym śnie i usnąć ponownie:P
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: zalewa »

Łatwo powiwedzieć niż zrobić:\ I dodam jeszcze jedno,że jak ja obudze się to poprostu tylko kiedy wstanę gdzieś o 5rano wtedy jeszcze zasne ale póżniej nie ma mocnych.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: FaKtoMaaN »

to jest tylko siła umysłu, wystarczy naprawdę dobrze się skupić, skoncentrować na śnie, nawet nie będziesz wiedział kiedy zaśniesz z powrotem, dla mnie nic trudnego :P
KsiądzDobroDobro
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-05, 21:38

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: KsiądzDobroDobro »

Hmm, nawet ostatnio pamiętam (nie był to LD)....Bodajże tydzień temu śniłem o tunelu który sam ,,kopałem'' bez łopaty (dziwnie brzmi xD) porozstawiałem różne pułapki/potwory i kazałem ludziom tam wchodzić:P Żaden nie wychodził. Dzisiaj w nocy miałem kontynuacje tego snu, wejście do tunelu znajdowało się dokładnie w tym samym miejscu. Ale tym razem byłem tam z moją klasą (xD) i wychowawczyni kazała mi wejść jako pierwszemu. Strasznie się bałem tam wejść, bo wiedziałem, że ostatnim razem z 10 osób nie wyszła żadna i tutaj sen się skończył. Nie był to koszmar, bo to raczej podniecające tak czołgać się w tunelu i nie wiedzieć co na ciebie wyskoczy:D Chciałbym przeżyć znowu coś w tym styluD:

BTW. Umiem wprowadzić się w stan LD i w większości snów udaje mi się odgadnąć to, że śnię i wtedy sobie załóżmy latam xD

Aha, z tymi potworami to dlatego, że ostatnio sporo pogrywam w Garry's Moda na PC ;p (taka piaskownica gdzie robisz co chcesz) Ogólnie jest to możliwe i całkiem fajne, jednak najczęściej pomiędzy dwoma snami o tej samej tematyce(Bądź kontynuacji) jest sporo różnic. Nie wszystko zapamiętujemy xD
(R)ivenion(10)
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2009-06-11, 11:17

Re: Śnij to, co chcesz.

Post autor: (R)ivenion(10) »

Gdy ja mam jakiś dość ciekawy sen, wytwarza się w mojej podświadomości coś co karze mi jak najszybciej kontynuować sen który przerwałem. Czasem jest problem bo wstanę, zjem śniadanie a to mi w głowie siedzi i po prostu nie mogę się powstrzymać. Ciężko opisać to uczucie, występuje ono u mnie przynajmniej raz na 2 miesiące.

Dość często także udaje mi się wyśnić to co chciałem, ale muszę się troszkę przed snem nad tym skoncentrować, najprościej tak jakby przelatywały jakieś obrazy w mojej głowie które chce wyśnić, może to i jakiś sposób ale kto wie...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”