Strona 1 z 2

utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 01:40
autor: roxxy
Witam, mam na imię Natalia. Od kilku lat interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Jednak nie chodzi tu o ogół zjawisk, nie interesuje mnie UFO, klątwy itd, ale duchy, nagrania EVP, zdjęcia. Może to głupio zabrzmi,ale chciałabym zajmować się tymi zjawiskami. Badać miejsca, gdzie duchy nawiedzają ludzi, albo gdzie przebywają, nawiązywać z nimi kontakt za pomocą nagrań EVP, pytać co ich sprowadza i przede wszystkim pomagać ludziom , którzy są przez nie nękane. Podjęłam tą decyzję, dziś, bo wiele razy zdarzało mi się natknąć na ducha, lub nagrać jakiś dziwny dzwięk przypominający głos. Może i jestem za młoda ( mam 20 lat i studiuje) ,ale zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie mnie czeka. Mimo tego, nie boję się,bo wiem,że duch żywemu człowiekowi nie zrobi krzywdy, ale może porządnie nastraszyć, by dać o sobie znać,że jest. Chciałabym (o ile to możliwe) dołączyć do grupy, która zajmuje się właśnie duchami, lub utworzyć całkiem nową. Mieszkam niedaleko Warszawy ( w samym centrum jestem praktycznie codziennie), więc myślę, że podołałabym zadaniu. Nie boje się wyzwań. Chciałabym zajmować się nagraniami EVP lub nagrywaniem obrazu za pomocą termowizora, bo wiem,że przez niego można zauważyć ducha. ... gdyby ktoś był chętny na współpracę proszę pisać na maila natka_32@o2.pl . To poważna oferta i prawdziwa. Jestem pewna swoich działań i nie boje się wyzwań. A adrenalina dobrze mi zrobi :wink: pozdrawiam.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 02:21
autor: Arek
Jak się orientuję to grupa "anomalium" zajmuje się tym dość poważnie
pozdrawiam

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 03:55
autor: Karoolczak
roxxy pisze:Mimo tego, nie boję się,bo wiem,że duch żywemu człowiekowi nie zrobi krzywdy, ale może porządnie nastraszyć, by dać o sobie znać,że jest.
I tu się mylisz moja droga. Duch moze byc naprawde duzym zagrozeniem dla twojego zycia i nie tylko. Lepiej nie zabieraj się za takie rzeczy bez doswiadczenia.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 03:56
autor: Ivellios
Lepiej dołączyć do jakiejś już istniejącej grupy. Próba założenia własnej może się zakończyć już na etapie planowania ;)

W Polsce działa co najmniej kilka grup z gatunku ogólnopolskich - Anomalium, INFRA, NPN, u nas na forum jest jeszcze Gamma. Prócz tego, jeszcze Centrum Badań Zjawisk Anomalnych (nie wiem czy mają jakąś jedną oficjalną stronę, na pewno prowadzą cbza-jordanow.blog.onet.pl), Poznańska Grupa Ufologiczna, Klub Kontaktów Kosmicznych...

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 04:01
autor: Karoolczak
No i oczywiscie jest jeszcze jakze utalentowana grupa NAUTILUS ! :D :one: :lol:

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 13:22
autor: majka2020
Jak chcesz założyć taką grupę, musi w niej być przynajmniej jedna osoba z dużym doświadczeniem.Tak jak napisał kolega,to źle może się skończyć. Różne są przypadki ,gdzie niedoświadczona osoba popadła w różnego rodzaju paranoje lub poprostu naprawdę była prześladowana przez istote, która się do niej przyczepiła.I myśle, że nie można tego traktować jako zabawę.Ale życzę powodzenia:)

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 14:35
autor: roxxy
o wow, dziękuję za tak liczne odpowiedzi i szczerość z waszej strony !!! Karoolczak : dobrze, zgodzę się z Tobą, wiem, może i stworzy dla mnie zagrożenie, mimo tego myślałam nad tym długo i jednak zdecydowałam się tym zajmować, bo takie rzeczy mnie interesują, dziękuję za szczere słowa :), Ivellios i Arek : dziękuję zapodanie grup na pewno do nich napiszę, czy by nie chcieli pomocy, Kosiarz : myślę, że Polska i może zachodnia Europa, Anglia, Szkocja ... tam, gdzie można spotkać duchy, jednak to tak naprawdę zależeć będzie od grupy, do której uda mi się dołączyć ( przystosuje się do ich zasad) :grin: , majka2020 : dziękuję za rady, wiem, nie traktuję mojej decyzji jako zabawy, po prostu od dawna interesuje się takimi rzeczami, a zwłaszcza nagraniami EVP, przyznam, że udało mi się nagrać parę razy jakiś głos, dokładnie jeszcze nie wiem, co mówi, ale pomału analizuje nagrania, wczoraj póżnym wieczorem udało mi się odczytać słowo :lol: wiem, to mało jak na 12 nagrań :lol: ,ale musiałam z 7 odrzucić, bo to były wyłapane sygnały z telewizji ... było słychać ciągłe zdania, i jakby muzykę w tle z teleturnieju.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 14:41
autor: Karoolczak
roxxy pisze:dobrze, zgodzę się z Tobą, wiem, może i stworzy dla mnie zagrożenie, mimo tego myślałam nad tym długo i jednak zdecydowałam się tym zajmować, bo takie rzeczy mnie interesują
Lepiej pierw się dobrze przygotuj a potem mysl nad czyms takim bo zakonczy się to ogromnym nieszczesciem dla Ciebie a moze i dla twoich bliskich...

roxxy pisze:myślę, że Polska i może zachodnia Europa, Anglia, Szkocja ... tam, gdzie można spotkać duchy,
Duchy mozesz spotkac wszedzie. Nie ma okreslonych miejsc gdzie jest ich duzo a gdzie malo. :)
Lepiej bedzie jak dolaczysz do istniejacej juz grupy :)
Pozdrawiam i oczywiscie zycze Ci abys dostala się do owej grupy ;)

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 17:19
autor: majka2020
Tak, na poczatek dołącz się do jakiejś grupy.Nabierzesz doświadczenia i wiedzy, nauczysz się pracować w grupie, co też jest bardzo przydatne:)

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 17:39
autor: Spock
Nie straszcie dziewczyny bóg wie jakim koszmarem. Nic jej nie będzie. Jedyne na co trzeba uważać, to żeby w jakimś nawiedzonym domu cegła nie spadła na głowę, żeby pies na posesji nie pogryzł, nocny stróż nie dogonił, albo miejscowe chuligaństwo.
Normalne środki ostrożności jak w każdych badaniach terenowych. Dasz se radę :]

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 19:23
autor: Monomagnum
Oczywiście i ja trzymam kciuki za Ciebie. W swoich postach wspominasz o nagraniach jakie sama sporządziłaś. Może wrzuciła byś je na forum, na pewno nie jeden forumowicz chętnie pomoże Ci w zidentyfikowaniu głosów jakie są tam zawarte.

Pozdrawiam!

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-12, 22:56
autor: roxxy
a jak wrzucić tutaj takie nagranie ? obecnie posiadam je na dysku. Wczoraj udało mi się odczytać jedno słowo w pierwszym nagraniu, dzisiaj wszystko mi się skasowało ;( (bo usunęłam folder), ale spróbowałam nagrać kilka sesji. I nic. Jak nagrywałam chyba 10, to po cichu powiedziałam "Jeśli jesteś, to się odezwij, powiedz coś..." i się nagrało. Ta sama osoba, co wtedy. Udało mi się odczytać tylko dwa słowa ... zdanie jest krótkie, reszta nagrania znowu ściągnęła sygnał z telewizji ... .

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-13, 02:41
autor: Ivellios
roxxy pisze:a jak wrzucić tutaj takie nagranie ?
Opcja 1:
- wchodzisz na wrzuta.pl
- wgrywasz plik
- czekasz aż się przetworzy
- kopiujesz linka i wklejasz tutaj

Opcja 2:
- wrzucasz plik na rapidshare.com
- dajesz tutaj linka

Możesz się jeszcze pobawić jakimś programem do odzyskiwania plików (np PC Inspector Files Recovery) i spróbować odzyskać to, co usunęłaś.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-13, 16:58
autor: wolek14
Ja również prosiłbym o to nagranie jeśli można.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-15, 00:31
autor: roxxy
ok, to postaram się w tym tygodniu wrzucić tutaj kilka nagrań, jednak jak na razie udało mi się trochę dowiedzieć o tej osobie. .. jest to mężczyzna ,bo w nagraniu jest głos męski. W pierwszym nagraniu, gdy szeptałam " Jeśli jesteś, powiedz coś .." odpowiedział " Dlaczego kłamiesz ?" ... hah wiem śmiesznie brzmi. Kolejnych 4 nie jestem w stanie rozpoznać, gdy w 5 spytałam, po co tu jest, czy tu mieszka on odpowiedział "Umarłem.". Pytałam się mamy, potwierdziła,że kiedyś w naszym mieszkaniu żył jakiś mężczyzna i tu umarł, potem był ksiądz i poświęcił dom, by jego duch odszedł... ale skoro odpowiedział mi,że umarł to chyba tu wrócił ... kolejnych 3 też nie mogę rozczytać ... w ostatnim nagraniu spytałam go, dlaczego tu jest, a on na to " Dlaczego rozmawiasz ze mną?". 8) ... dziwny ten duszek... mówi nie na temat... ale jestem w szoku ,że udało mi się nawiązać z nim kontakt ;). a i jeszcze coś ciekawego ... mam psa 4 miesięcznego, on się czasami dziwnie zachowuje... patrzy się na sufit i się cieszy i wykonuje komendy ... siada, leży i prosi ... jakby ktoś mu je wydawał. ?

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-15, 22:29
autor: Karoolczak
W sumie to nie do konca moze byc duch ;) Mozliwe ze znowu lapiesz sygnal z telewizji tylko po prostu to tak brzmi. Oczywiscie ja nic nie skreslam tylko stwierdzam rozne inne sytuacje ktore mogly zajsc ;)
Pozdrawiam :)

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-15, 22:58
autor: roxxy
może i masz rację, jutro nagram ze 2 sesje i spytam się o parę rzeczy, jak znowu odpowie dziwnie, to musi to być rzeczywiście sygnał z telewizji :?

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-15, 23:18
autor: ifar15
najlepiej będzie jak wrzucisz te nagrania na których twierdzisz że coś jest i wszyscy posłuchamy. Wtedy każdy powie co usłyszał, wtedy będziemy mogli stwierdzić czy naprawdę jest tam jakiś głos czy jednak Tobie się to zdawało bądź też jest to coś normalnego jak wspomniany sygnał telewizyjny.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-17, 17:56
autor: majka2020
Ja też z chęcią bym posłuchała tego, co nagrałaś.

Re: utworzę albo dołączę do grupy badawczej

: 2011-02-18, 15:45
autor: Spooky Fox
Poczekamy do jutra. Jak się nie zgłosi z nagraniem, to temat zamykam i usuwam po weekendzie.