UFO, chłopak z autyzmem...

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Drevni Kocur
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

UFO, chłopak z autyzmem...

Post autor: Drevni Kocur » 2012-10-16, 19:21

Haker z autyzmem szukał życia pozaziemskiego

Foto: Daily Mail
Gary McKinnon, ps. Solo, "haker wszechczasów"
W Wielkiej Brytanii trwa kampania przeciw ekstradycji hakera-autystyka, który włamał się kilka lat temu do komputerów Pentagonu i NASA, rzekomo szukając tam śladów UFO. 43-letni Gary McKinnon cierpi na zespół Aspergera - Wydanie go amerykańskim sądom byłoby „niepotrzebne” – to stanowisko brytyjskiego doradcy do spraw terroryzmu w ministerstwie spraw wewnętrznych.


Czy twój komputer to zombie?
Dwanaście... czytaj dalej »
Lord Alex Carlile, ekspert ds. terroryzmu, ostrzegł w specjalnym liście ministra spraw wewnętrznych Alana Johnsona przed wydaniem zgody na ekstradycję McKinnona. Kampanię przeciwko wydaniu sądom amerykańskim tego
Koreańska cyber-wojna
Blisko sto osób... czytaj dalej »
autystyka-geniusza prowadzi także m.in. popularna kolorowa gazeta brytyjska „Daily Mail”.
Brytania ma powinność chronić ekscentryka

W liście do ministra Lord Carlile określił ekstradycję jako krok „błędny, nieadekwatny i niepotrzebny” w przypadku tego „nieszczęśliwego brytyjskiego obywatela”. - Jako parlamentarzyści mamy obowiązek chronić tego wrażliwego ekscentryka, podatnego na zranienie - zaznaczył lord w swoim piśmie.

Do tej pory brytyjskie Home Office odmawiało interwencji w sprawie hackera, argumentując, że może wstrzymać ekstradycję tylko w ściśle określonych okolicznościach, a przypadek Gary’ego nie kwalifikuje się do takiej procedury.

Szukał UFO wszędzie

Gary McKinnon włamał się do komputerów NASA i Pentagonu po zamachach 11 września, w 2001 i 2002 roku. Twierdził, że poszukiwał tam dowodów na istnienie UFO. Oskarżony jest o włamanie się do około 100 komputerów, m.in. Departamentu Obrony, a także sił lotniczych. Straty szacuje się na 700 tysięcy dolarów, a jego wyczyn określany jest jako "hakerski wyczyn wszechczasów".

McKinnon ma obecnie 43 lata, jest bezrobotny, wcześniej pracował jako administrator komputerowy.

Kara w Wielkiej Brytanii byłaby lżejsza

43-letniemu hackerowi grozi 60 lat więzienia, jeśli zostanie osądzony przed sądem w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśla brytyjska prasa, długoletnie więzienie dla człowieka z zespołem Aspergera oznacza poważne pogorszenie się jego zdrowia psychicznego. W Wielkiej Brytanii byłby sądzony za przestępstwa komputerowe z paragrafu zagrożonego co najwyżej karą kilku lat więzienia.

Zespół Aspergera - czyli "choroba geeków"

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju zbliżone do autyzmu, jednak o łagodniejszym przebiegu, mniejsze są m. in. problemy z adaptacją społeczną i z rozwojem mowy. Chorzy na ten zespół często mają wąskie i specyficzne zainteresowania, potrafią przyswoić sobie olbrzymią ilość informacji z danego zakresu. Zespół Aspergera nazywany jest też czasem „chorobą maniaków komputerowych”, gdyż chorzy bardzo często interesują się właśnie komputerami.

aga/tr
Źródło: Daily Mail, BBC

Brytyjczyk pójdzie siedzieć za... UFO?

Foto: sxc.hu
Czy obcy w Roswell to tylko balon meteorologiczny?
Po 60 latach od katastrofy w Roswell nie cichną podejrzenia, że rząd USA ukrywa prawdę o kosmitach. Haker z Anglii za poszukiwania dowodów, na - jego zdaniem - niecne praktyki Amerykanów może dostać nawet 60 lat więzienia!

Fotografie długich, srebrnych obiektów w ziemskiej atmosferze, zdjęcia satelitarne, z których wyretuszowano sylwetki UFO, czy wreszcie listy "pozaziemskich" oficerów NASA służących na statkach latających, których nie ma w żadnych rejestrach - takie rewelacje odkrył ponoć na serwerach NASA oraz Pentagonu 42-letni brytyjski haker Gary McKinnon - pisze "Polska".

Więzienie za nielegalne hobby

McKinnon wielokrotnie włamywał się do rządowych serwerów. Dokonał tego za pomocą zwykłego komputera i modemu telefonicznego. Wtargnął do 97 komputerów zawierających tajne wojskowe dane, powodując straty w wysokości 700 tys. dol. Doprowadził również do paraliżu kluczowych systemów obrony i to tuż po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 r.

Trafi między terrorystów?

Brytyjczyk wyjątkowo zaszedł pod skórę amerykańskim władzom. Adwokat Brytyjczyka obawia się, że grozi mu nawet odsiadka w bazie wojskowej w Guantanamo na Kubie, gdzie przetrzymuje się terrorystów. Pentagon bardzo poważnie traktuje jego włamania.

- Dla Stanów Zjednoczonych jest on bardzo niebezpiecznym osobnikiem, który naraził na ryzyko bezpieczeństwo narodowe - orzekł Departament Obrony USA.

Jeśli dojdzie do jego ekstradycji, w USA może otrzymać nawet 60 lat więzienia oraz grzywnę w wysokości 2 milionów dolarów. Aresztowany w 2002 roku haker złożył apelację do Izby Lordów. Na decyzję o ekstradycji poczeka do połowy lipca.

Tajemnice Roswell

7 lipca 1947 roku w miejscowości Roswell, w stanie Nowy Meksyk rozbił się statek kosmitów. Załoga statku zginąła, ale przeprowadzono na przybyszach sekcję zwłok. Technologie pozyskane ze statku obcych służą Ameryce do dziś. To wersja wydarzeń, w którą wierzy wielu fascynatów UFO na całym świecie. Roswell jest dla nich tym samym, czym Mekka dla Muzułmanów. Co roku zbierają się tu, przebrani za kosmitów. Organizują koncerty i pokazy, czekając na kontakt z obcymi.

sm//mat
Źródło: "Polska", APTN

Nie wyda hakera, który szukał UFO w komputerach US Army

Foto: EPA
Szefowa MSW uratowała hakera przed amerykańskim więzieniem
Szefowa brytyjskiego MSW Theresa May zablokowała ze względów humanitarnych wniosek o ekstradycję do USA 46-letniego Brytyjczyka Gary'ego McKinnona. Mężczyzna włamał się do komputerów amerykańskiej armii, szukając dowodów na istnienie UFO.

Wcześniej brytyjskie sądy różnych instancji, a także Izba Lordów, uznały amerykański wniosek o ekstradycję hakera za zasadny.Haker z autyzmem szukał życia pozaziemskiego
W Wielkiej... czytaj dalej »
May uzasadniła decyzję odmowną względami humanitarnymi. McKinnon cierpi na rzadką odmianę autyzmu, tzw. zespół Aspergera, co czyni go podatnym na psychozy i grozi tym, że przebywając w więzieniu targnąłby się na swoje życie.
Chciał mieć dowody

Władze amerykańskie chcą postawić Brytyjczyka przed sądem za największe w historii USA włamanie do komputerów wojskowych, które w ich ocenie zagroziło bezpieczeństwu narodowemu i spowodowało straty w wysokości 700 tysięcy dolarów. McKinnonowi groziłaby kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Między lutym 2001 roku a marcem 2002 roku, a więc w okresie poprzedzającym zamachy terrorystyczne w USA z 11 września 2001 roku i bezpośrednio po nich, haker włamał się 97 razy do komputerów rządowych. Należały one do NASA, Pentagonu, amerykańskich sił powietrznych i marynarki wojennej.

Rysa na "specjalnych" relacjach?


Brytyjczyk pójdzie siedzieć za... UFO?
Po 60 latach od... czytaj dalej »
McKinnon, jego rodzina i obrońcy nie kwestionują zarzutów, ale nie widzą powodu, by nie mógł on być sądzony w Wielkiej Brytanii. W ocenie komentatorów zawetowanie amerykańskiego wniosku przez szefową brytyjskiego MSW może wywołać napięcia w stosunkach Londynu z Waszyngtonem, które określa się jako "specjalne".

Były rzecznik opozycyjnej Partii Pracy ds. polityki wewnętrznej Alan Johnson oświadczył, że May podjęła decyzję, kierując się interesem własnej partii, a nie interesem kraju.

Z kolei szefowa organizacji pozarządowej Liberty, Shami Chakrabarti skomentowała decyzję May słowami: "To ważny dzień dla walki o prawa, wolność i sprawiedliwość". W obronę hakera zaangażował się też m.in. burmistrz Londynu Boris Johnson i lider liberałów Nick Clegg.
Zapowiedź zmian"Żył w wirtualu" dostał zarzuty w "realu"
Dziewiętnastoletn... czytaj dalej »
Minister May zapowiedziała też ważne zmiany w brytyjsko-amerykańskim traktacie o ekstradycji, krytykowanym jako nieprzejrzysty. May chce, by w przypadku wniosku o ekstradycję do USA sąd decydował, czy są podstawy, by oskarżyć podejrzanego w postępowaniu sądowym. Konsekwencją byłoby to, że reprezentant prokuratury w jawnym postępowaniu musiałby przekonać sąd, że jego wniosek ekstradycyjny jest merytorycznie słuszny.

Prawo w Wielkiej Brytanii wskazuje, że podstawą wniosku o ekstradycję musi być "uzasadnione podejrzenie" popełnienia przestępstwa. W USA wystarcza "prawdopodobny związek przyczynowy".
O zamiarze rewizji traktatu uprzedził już prezydenta USA Baracka Obamę brytyjski premier David Cameron podczas ostatniej wizyty w USA. W latach 2004-11 Brytyjczycy wydalili do USA 75 osób na łącznie 134, o których ekstradycję Amerykanie wnioskowali. W tym samym czasie Amerykanie wydali Brytyjczykom 40 osób na 57, o które zabiegali Brytyjczycy.

Autor: mk//gak / Źródło: PAP


Co o tym myślicie?


Obrazek

Va'esse deireádh aep eigean...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Kontakt:

Re: UFO, chłopak z autyzmem...

Post autor: Spock » 2012-10-16, 23:13

Nt ekstradycji się nie wypowiadam, bo to sprawy Brytyjczyków. Ale czy znalazł w końcu te dowody na istnienie UFO u Wuja Sama ?
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów

Re: UFO, chłopak z autyzmem...

Post autor: Monomagnum » 2013-01-12, 11:58

Widać mocno się Jankesi zdenerwowali. Chcą jego głowy, na pewno nie bez powodu. Widocznie wszedł w wgląd takich informacji, które USA za żadne skarby nie chce ujawniać. Poza tym liczba włamań McKinnon'a mówi sama za siebie. Widocznie coś go zainteresowało, może nawet znalazł to czego szukał.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję.

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: UFO, chłopak z autyzmem...

Post autor: Arek » 2013-01-13, 00:25

Z tego co pamiętam to obecny stan jest chyba taki że mu się upiekło i go nie wydadzą
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość