To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

media1234
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2011-03-12, 14:56

To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Post autor: media1234 » 2011-10-07, 15:31

To będzie kolejne przełomowe wydarzenie w historii ludzkości.ludzkości. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) planuje wysłać misję w kierunku Słońca. To, co przez lata wydawało się niemożliwe i pojawiało się głównie w sferze wyobraźni pisarzy oraz filmowców, stanie się wkrótce faktem. Istotną rolę w tym dziejowym przedsięwzięciu odegrają także polscy naukowcy.

W głośnym filmie "W stronę słońca" z 2007 r., grupa śmiałków rusza w kierunku najbliższej nam gwiazdy. Ekspedycja ma jeden cel - "pobudzić" centralne ciało naszego Układu i w ten sposób uchronić ludzkość przed zagładą. Realizacja takiego scenariusza w najbliższym czasie nam na szczęście nie grozi. Nie należy się też spodziewać, by w niedalekiej przyszłości, w kierunku Słońca wyruszyła misja załogowa. Ale i tak możemy powoli zacząć mówić, że wkrótce nasz gatunek znajdzie się bliżej gorejącej kuli.

W ramach misji Solar Orbiter, której właściwy etap rozpocznie się już w 2017 r., naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej zamierzają wysłać sondę, która zbliży się do Słońca na odległość zaledwie 42 milionów kilometrów. Urządzenia, które zostaną wystrzelone w kosmos, przeprowadzą dokładne pomiary cząstek energetycznych i pół magnetycznych gwiazdy - poinformował serwis BBC. Możliwe też stanie się "spojrzenie" na ten kosmiczny obiekt z perspektywy, jakiej go jeszcze nie obserwowaliśmy.

"Słoneczny orbiter będzie miał za zadanie nie tylko wykonać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości , choć te z pewnością uda się zdobyć. Chodzi głównie o zbliżenie się do gwiazdy i skojarzenie tego, co dzieje się na niej z tym, co dzieje się w przestrzeni kosmicznej" - powiedział Tim Horbury z Imperial College London, który zaangażowany jest w przygotowanie misji. "Wciąż dokładnie nie wiemy, skąd pochodzą i w jaki sposób powstają wiatry słoneczne oraz koronalne wyrzuty masy, które stanowią w istocie wielkie uwolnienie materiału wprost ze Słońca. Orbiter słoneczny może nam pomóc to wszystko zrozumieć".

Inicjatywa wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną aparatury, która zbliży się do najjaśniejszego obiektu, jaki dostrzec możemy na niebie, od początku był faworytem wśród projektów, które ESA planuje doprowadzić do realizacji w najbliższym czasie. Decyzja o wysłaniu misji w kierunku Słońca zapadła w tym tygodniu. Jest ona pokłosiem procesu, którego korzenie sięgają początku lat 90-tych.

Koszt całej operacji ma pochłonąć ok. 1 miliarda euro. Gros tej sumy, bo aż 600 milionów euro, pochodzić będzie z budżetu ESA. Resztę potrzebnych środków wyłożą rządy krajów, które zrzeszone są w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Swoją cegiełkę dołoży także NASA. Amerykańska agencja wspomoże projekt m.in. poprzez budową rakiety, która wyniesie sondę oraz poszczególne instrumenty badawcze w przestrzeń kosmiczną. Polska, która nie jest stowarzyszona w ESA, ale jest oficjalnym współpracownikiem europejskiej agencji, także wesprze misję. Serwis kosmonauta.net poinformował, że naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zbudują jednostkę przetwarzania i dostarczą oprogramowanie niskiego poziomu instrumentu STIX. Nasi eksperci będą także odpowiedzialni za elektrykę naziemną oraz testy termiczne.

Źródło-http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,pag ... omosc.html


Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Post autor: IteratorZX81 » 2012-01-20, 07:17

Aż przypomina mi się kawał o ruskich:
Po wysłaniu załogowej misji na księżyc przez USA, ruskie myślą jak by tu ich przebić. W końcu wołają astronautów.
- Amerykańce polecieli na księżyc, wy polecicie na słońce.
- Ale nie poparzy nas?
- Spokojnie, będziecie lecieć w nocy.
:)

A co do samego projektu to jest on zacny i wart realizacji, tylko czas wybrali nieodpowiedni. Mogliby się najpierw wyjściem z kryzysu zająć.
Niech się wali, niech się pali, niech świat spustoszeje...

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

14 ciastek, a 9 dzieci. Kto to poleci? Jak on to skleci?
Awatar użytkownika
Svetlana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2012-11-24, 23:21

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Post autor: Svetlana » 2012-12-16, 22:29

Obawiam się, że ten świetny pomysł może nie zostać zrealizowany, ale jak będzie.. to zobaczymy, do 2017 jest trochę czasu.
Stara dusza, nowy potomek forum. Liczba ma znaczenie?
Pulimiot
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-12, 00:13

Re: To będzie kolejnym przełom w historii..LECIMY NA SŁOŃCE!

Post autor: Pulimiot » 2014-07-20, 22:31

A czemu na 'chłodniejszą' Wenus w takim razie nic nie posyłają skoro mają już odpowiednią technologie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości