Strona 3 z 3

Re: Test

: 2011-03-23, 22:45
autor: blood.luna
Biologia, z tego, co pamiętam, twierdzi, że spożywanie krwi może co najwyżej mieć takie skutki, że spowoduje rozleniwienie organizmu. Działa to na tej zasadzie, że w krwi mamy wiele substancji rozłożonych już na "czynniki pierwsze", podanych jelitom "jak na tacy". Podobnie działa w*ieprzanie tabletek z witaminami - jelita później są "rozleniwione", trudno je przyzwyczaić do pobierania żelaza np. z sałaty. Żelazo z krwi bardzo dobrze się wchłania właśnie z tego powodu. Możliwe, że odnosi się to do innych substancji również.

(Nie)stety od rozregulowywania zdolności przyswajania swoich jelit jeszcze wampirem nie zostaniesz...

Jeśli chodzi o powstanie mitu o wampirach, moim zdaniem ma on inną pierwotną genezę niż choroby jako takie. Myślę, że epidemie były wtórną genezą wiary w wampiryzm. Tą pierwotną raczej upatrywałabym w problematycznej kwestii dekompozycji zwłok. No ale to teoria na dłuższą pogadankę.

Re: Test

: 2011-03-25, 21:05
autor: Nyh
Eeee... Spożywanie krwi jest niebezpieczne dla zdrowia - głównie przez ogromną ilość nieprzyswajalnego żelaza zawartego we krwi. Pijąc krew można doprowadzić do poważnego rozstroju żołądka, albo nawet zatrucia żelazem.