Teleportacja?

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2007-11-25, 14:00

Nie wiem czy ktoś łapie o co mi chodzi ?
No właśnie ci odpowiedziałem. Chodzi ci o to, że Ty jako Ty sam w sobie umrzesz, a twoi znajomi będą gadać z kopią Ciebie której nie będziesz mógł w stanie kontrolować. Starałem się odpowiedzieć wyżej.

Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2007-11-25, 14:07

A co jeśli nie zdezintegrujemy oryginału, albo wyślemy go do kilku różnych miejsc jednocześnie ?
Ufać i kontrolować
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2007-11-25, 14:09

Spockniezależnie czy to będzie jedna kopia, czy dwie, Teleportującego już nie będzie, więc nie będzie sobie tym zawracał głowy :D te klony będą to różne byty zachowujące się inaczej w zależności od środowiska (jak jednego walniemy na pustynię, to będzie szukał wody, drugiego na biegun północny, to schronienia i nie będą sobie zdawały sprawy, że są inne klony). Każdy będzie myślał, że wszedł do transportera, który wysłał go na pustynię, biegun itd.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2007-11-25, 14:18

Mogą sobie zdawać sprawę, zależy jak się umówimy przed całą podróżą. Ale to nie zmienia faktu że każda kopia będzie od tej pory żyć dla siebię, własnym życiem.

Morał: teleporter sprawdzi się na poczcie, ale nie w turystyce.
Ufać i kontrolować
faeryboy2002
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: faeryboy2002 » 2007-11-25, 16:06

sneak pisze: Teleportacja wykorzystywana jest przez cywilizajce pozaziemskie do szybkiego podrózowania przez wszechświat.
O, a skąd wiesz? Spotykasz się z nimi i rozmawiasz o tym? Czy też może jedynym źródłem takiej wiedzy są książki pana Daenikena?
"All things absurd, nonlinear, nonsensical, irrational, and madly poetic reveal the secrets of the unconscious and the secret language of Faery"

Brian Froud
Herbex
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: Herbex » 2008-04-19, 02:22

Co do tego, że po teleportacji wyjdzie klon, który będzie myślał, jak osoba, która tak weszła, to jest to raczej nie możliwe. Dużo bardziej prawdopodobne, że jak już coś wyjdzie z takiej machiny, to trup, bo jak tu żyć bez duszy?
Koxman
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Re: Teleportacja?

Post autor: Koxman » 2008-08-05, 17:57

Klon będzie miał z klonowaną duszę tak jak ciało.
Kartel
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Kartel » 2008-08-05, 18:35

A skąd pewność, że będzie miał sklonowaną duszę, ja o żadnych potwierdzonych przypadkach nie słyszałem, a teorie raczej, to teorie.
See I think, drugs have done some good things for us. I really do. And if you don't believe drugs have done good things for us. Do me a favor, go home tonight, take all your albums, all your tapes, and all your CDs, and burn them. 'Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Reeeeeeeal fucking high on drugs. - Bill Hicks
Koxman
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: Koxman » 2008-08-10, 16:34

A o jakich przypadkach mogłeś słyszeć? Zdaję się, że człowieka jeszcze nie sklonowano, chyba że się mylę.
Kartel
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Kartel » 2008-08-10, 16:40

No właśnie w tym sęk, że nie było takich przypadków.
See I think, drugs have done some good things for us. I really do. And if you don't believe drugs have done good things for us. Do me a favor, go home tonight, take all your albums, all your tapes, and all your CDs, and burn them. 'Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Reeeeeeeal fucking high on drugs. - Bill Hicks
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: polikopolik » 2008-10-16, 21:04

Teleportacja obiektów martwych jest jak najbardziej możliwa, jednak z żywymi już nie jest tak kolorowo... Bale drewna nie myślą, nie czują, nie mają osobowości, natomiast człowiek tak, więc ja wolałbym nie ryzykować utraty własnego "ja".

Ja bym wolał żeby u nas wybudowali już tą szybką kolej xD
"Jeśli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?"

- Albert Einstein
ODPOWIEDZ